Skocz do zawartości

Gees

Members
 • Liczba zawartości

  189
 • Rejestracja

 • Ostatnia wizyta

Zawartość dodana przez Gees

 1. Cetnar polski Cetnar polski nazywany był centnarem. Rozróżniano dwa jego rodzaje: centnar warszawski = 160 funtów = 64,8 kilograma; centnar lwowski = 128 funtów = 51,84 kilograma. -------------------- Wikipedia Pewnie o to chodzi. Zapytaj notariusza u którego ewentualnie podpiszesz akt. Może są to jakieś przedawnione kwestie.
 2. Może ten się sprawdzi ? http://www.statoil.pl/243,arktyczny_dieselgold
 3. Gees

  co kupić..

  Ale ściema. Co kupić ... Odp. Płytę Jacka Kaczmarskiego koniecznie z tym kawałkiem : http://www.youtube.com/watch?v=Bg7nZXMm2Nc Serdeczne pozdrowienia dla troskliwego tatusia. Gees
 4. Napisz kolego o tej metodzie, wielu chętnie przeczyta. Pamiętam, że w dziale forum '' Pasze '' ktoś prosił o informację dot. kiszenia ziemniaków i nikt nie pomógł.
 5. Gees

  Holandia

  Bez komentarza.
 6. Gees

  Przepuklina u bydła

  Dzięki za radę, wet mówił, że może zoperować, ale nie zawsze to co się opłaca weterynarzowi opłaca się i mnie. Chcę zostawić tą sztukę na krowę bo to mojego chowu krzyżówka M 75% LM x O 100% Galician Blonde. Przyrosty i umięśnienie identyczne jak LM, ale temperament skrajnie flegmatyczny. Ciekaw jestem jak się sprawdzi jako mamka.
 7. Mam ładną jałówkę, która ma przepuklinę pępkową wielkości pięści, weterynarz określił rozstęp w powłoce jako ,,wrota na trzy palce''. Doradźcie - zacielić, zoperować i zacielić, czy wybrakować?
 8. Gees

  już blisko 3o września kurs Euro

  Dlaczego UPO zmniejszyli 0 53 PLN, a PZ o42 PLN ? Płatność JPO +UPO i JPO + PZ wzrosła w sumie o różnicę kursową euro, a gdzie zwiększenie ? Ktoś wie?
 9. Abstrakcja taka, że chyba w dziale HUMOR prędzej można pogadać. http://www.niam.pl/artykuly/artykul/98-najdrozsza_wolowina_swiata Ale to naród, który zaatakował USA; kiedy się na to zdecydowali te ich krowy chyba już miały BSE, a oni je jedli. Ot, taki politycznie niepoprawny wtręt, ale mam nadzieje, że w naszym kraju to jeszcze nie przestępstwo.
 10. http://translate.google.pl/translate?hl=pl&sl=de&u=http://www.agrarheute.com/maerkte-preise.html&ei=goQ9TbGbGMXMhAfcrqj6Cg&sa=X&oi=translate&ct=result&resnum=1&ved=0CBwQ7gEwAA&prev=/search%3Fq%3Dhttp://www.agrarheute.com/%253Fredid%253D102117%2526id%253DRinder%25253A1%26hl%3Dpl%26client%3Dfirefox-a%26hs%3DiLi%26rls%3Dorg.mozilla:pl:official%26prmd%3Divns Podana cena dotyczy mięsa z młodych byków, a nie młodych byków. Niestety
 11. Spoko kolego, jak powiedział Lepper " ja tylko pytam". A poważnie to wszedłem w pakiet rol. ekologiczne więc mogę posiać tylko to co mam swojego, lub kupić certyfikowany ekologiczny materiał siewny, albo uprzejmie prosić o zgodę na zakup i siew konwencjonalnego (warunek niezaprawiany). O cenach nie rozmawiajmy. Nieplanowana zmiana profilu produkcji na bydło mięsne zmusza mnie do znalezienia czegoś na ząb dla bydlaków na długie zimowe wieczory. Mam koniczynę białą w czystym siewie, ale kiszonka z tego wyszła by marna, więc rozważam zabronować uprawę i podsiać tym co mam (psz-ż ozime) dla zwiększenia masy plonu zielonki. Jak mówią lepszy cyc niż nic ! Jak myślisz ile balotów mogę zebrać z mieszanki koniczyna biała+ pszenżyto ozime siane wiosną z jednego hektara?
 12. Sądziłem, że bez jarowizacji wyrośnie normalna łodyga, ale zboże nie zakwitnie i da pusty kłos. JacekXXL wiesz to z praktyki ?
 13. Witam, mam pytanie : czy uda się sianokiszonka w balotach z pszenżyta ozimego posianego wiosną ?
 14. Orientujecie się jakie są sankcje finansowe za niedotrzymanie warunków produkcji ekologicznej? Znajdę gdzieś jakiś taryfikator? PZDR
 15. Art. 3. 1. W przypadku sprzedaży nieruchomości rolnej przez osobę fizyczną lub osobę prawną inną niż Agencja, prawo pierwokupu przysługuje z mocy ustawy jej dzierżawcy, jeżeli łącznie spełnione są następujące warunki: 1) umowa dzierżawy została zawarta w formie pisemnej i ma datę pewną oraz była wykonywana co najmniej 3 lata licząc od tej daty; 2) nabywana nieruchomość wchodzi w skład gospodarstwa rodzinnego dzierżawcy lub jest dzierżawiona przez spółdzielnie produkcji rolnej. 2. O treści umowy sprzedaży nieruchomości rolnej przez osobę, o której mowa w ust. 1, zawiadamia się dzierżawcę tej nieruchomości, jeżeli umowa dzierżawy trwała co najmniej 3 lata od dnia jej zawarcia. 3. Jeżeli dzierżawcy przysługuje prawo pierwokupu, o którym mowa w ust. 1, zawiadomienie, o którym mowa w ust. 2, wywołuje skutki określone w przepisach Kodeksu cywilnego dotyczących prawa pierwokupu. 4. W przypadku braku uprawnionego do pierwokupu, o którym mowa w ust. 1, albo niewykonania przez niego tego prawa, prawo pierwokupu przysługuje z mocy ustawy Agencji, działającej na rzecz Skarbu Państwa. Ustawa o kształtowaniu ustroju rolnego Pozdrawiam Gees
 16. Gees

  Sianokiszonka

  Dzięki za odpowiedź, drążąc dalej podpowiedzcie : z pierwszego pokosu sprzątam 10 przyczep samozbierających siana, ile z tego wyda paczek sianokiszonki ? Przyczepę mam polską. Pozdrawiam.
 17. Gees

  Sianokiszonka

  Witam, mam pytanie: ile sztuk bydła potrzeba, żeby zjadły balot sianokiszonki 120x120 zanim ten zacznie się psuć po rozpakowaniu?
 18. Gees

  Wszystko o Ursus C-360

  Mam pytanie odnośnie podnośnika: po wyłączeniu napędu opuszcza, z włączonym napędem po podniesieniu na maxa np z pługiem co chwila opuszcza na kilkanaście centymetrów i sam gwałtownie po chwili podrywa do góry. Co za przyczyna?
 19. Gees

  CHWASTY

  Dzięki za odpowiedź. Pszenica tak, żyto nie; co z pszenżytem miałem wątpliwości.
 20. A ten nerwowy gość o nie zagląda na to forum. http://www.wolnyportal.com/?page=movies&id=139&category=2
 21. Gees

  CHWASTY

  Można bronować pszenżyto ?
 22. Na kolana !!! Uprawiajmy bodziszek iberyjski, lub RODZYNEK BRAZYLIJSKI !!! za to PAN Minister Rolnictwa Łaskawie da dopłaty do produkcyji ekologicznej. Ale Hitem będą uprawy RABARBARU, orzechy włoskie zdechły bo pismakom ktoś podrzucił temat, ale RABARBAR jest super ogniem i lemieszem go nie wytępisz, a chwasty też mu nie podskoczą. Webać zachwaszczone orzechy i sadzić rabarbar PANOWIE z Warszawy !!! Pod projektem podpisała się jakaś Pani ( z imienia i z nazwiska) kto chce niech napisze do niej co myśli o jej dziele. No i szybko wcielić w życie projekt, żeby za wielu cwaniaków się nie pokapowało co się święci. Zwłaszcza ze zbytem płodów rolnictwa ekologicznego.
 23. Gees

  Wszystko o Ursus C-360

  Czeka mnie wymiana pompy hydraulicznej, dużo z tym zachodu ? Na co zwrócić uwagę? Podpowiedzcie.
×
×
 • Dodaj nową pozycję...