Skocz do zawartości

darko136

Members
 • Liczba zawartości

  30
 • Rejestracja

 • Ostatnia wizyta

Reputacja

0 Neutral
 1. darko136

  Rzepak

  Też pierwszy raz wałowałem i wschody faktycznie równe ale samosiewów. Wiecie panowie czy można to czymś opryskać zanim rzepak będzie miał dwa liście???
 2. darko136

  Pszenica

  To może jakieś konkrety. Miałem nie robić w tym roku T3 ale niestety muszę pojechać teraz na robala(larwy skrzypionki) więc może doradzicie coś niedrogiego na ochronę kłosa to może doleję.
 3. darko136

  Jęczmień

  Wody dawałem koło 250l/ha, jęczmień siany 25 marca. A co do tego nawozu to pierwszy raz go kupowałem ze względu na ten potas o którym pisałeś. Zazwyczaj kupuje zwykłe odżywki.
 4. darko136

  Jęczmień

  Dałem mocznik około 3%, siarczan magnezu 7,5 kg/ha, plonvit kali (w niebieskim worku) 3kg/ha no i oczywićsie grzyba(mirage)
 5. darko136

  Jęczmień

  Muszę przyznać że takiej sytuacji jeszcze nie miałem. Jeszcze dwa tygodnie temu wszyscy się śmiali i pytali czym tak pięknie spaliłem jęczmień, a dzisiaj każdy pyta co zrobiłem że u mnie jest najładniejszy jęczmień w okolicy :D . To naprawdę dobrze teraz wygląda. Jednak mieszanina dała super efekt, choć na drugi dzień po oprysku wyglądało to tragiczne.
 6. darko136

  Jęczmień

  Było ciepło, także warunki były dobre. Jeszcze takiej sytuacji nie miałem bo na drugi dzień po oprysku było już brązowo. Teraz trochę się poprawił, zobaczymy co z niego będzie. Najgorsze jest to że trzeba już jechać na chwasty i boję się że mu jeszcze doprawię. Poszukam może jakiegoś środka który będzie delikatniejszy.
 7. darko136

  Pszenica

  Jak szybko po oprysku te końcówki zasychają. Bo też wczoraj pryskałem na grzyba+antywylegacz i przyznam że mnie martwicie tymi wpisami?
 8. darko136

  Jęczmień

  No niestety ale mieszanina zamiast pomagać pogorszyła sprawę. Dałem mirage+siarczan+mocznik3%+mikroelementy i poparzyło jęczmień dość znacznie (zrobiło się brązowo). Chyba lepiej zostawię go w spokoju co będzie to będzie. Zastanawiam się tylko co mu zaszkodziło czy mógł to być mocznik (puławy)?
 9. darko136

  Jęczmień

  Po dokładnym obejrzeniu widzę że pojawia się tam już plamistość siatkowa. Trzeba będzie dodać pewnie jeszcze jakiś bumper lub tebu.
 10. darko136

  Jęczmień

  Chyba tak zrobie jak radzisz. Myślałem jeszcze o saletrzaku z magnezem sypnąć.
 11. darko136

  Jęczmień

  Czy spotkał się ktoś z żółknięciem jęczmienia jarego o tej porze? Szczególnie w miejscach gdzie jest gęstrzy. Morze trochę za gęsto posiałem. Czy powodem jest grzyb czy raczej brak składników pokarmowych? Sugestie naprawcze mile widziane :)
 12. darko136

  Pszenica

  Dla zainteresowanych kilka tygodni temu pisałem o pszenicy zaatakowanej septoriozą. Na jednej części zastosowałem Capalo na drugiej Duet Ultra. Efekty na obu kawałkach bardzo ładne, chociaż po Capalo efekt jest lepszy praktyczne żadnego znaku po septorizie. Także za ceną idzie tu skuteczność.
 13. darko136

  Pszenica

  Czym skracasz pierwszy raz? jakiś CCC czy coś droższego?
 14. darko136

  Pszenica

  korzystając z deszczowej pogody :) chciałem jeszcze zapytać kiedy planujecie dać drugą dawkę azotu w tym roku? Pszenice (pomijając te z grzybem) są dobrze rozkrzewione więc chyba nie ma co się śpieszyć. Do tej pory zawsze dawałem saletrę ale zastanawiam się czy w tym roku nie dać mocznika.
 15. darko136

  Pszenica

  Opryskałem wczoraj tak jak pisałem capalo i duetem ultra plus siarczan i mikroelementy. Zobaczymy co z tego będzie. Jeśli będę miał chwile czasu to zrobię zdjęcia i wrzucę. Dzięki za porady.
×
×
 • Dodaj nową pozycję...