Skocz do zawartości

fermaszczecin

Members
  • Liczba zawartości

    3
  • Rejestracja

  • Ostatnia wizyta

Reputacja

0 Neutral
  1. Witam koleżanki i kolegów. W prawdzie prowadzę inny profil produkcji i na reprodukcji znam się mało (a nawet wcale), mam pytanie do doświadczonych w tym temacie: Do poniedziałku muszę znać orientacyjną cenę jednej kurki i jednego koguta w wieku 42 tygodni w stadzie reprodukcyjnym. Czy jest ktoś na forum, kto mógłby mi przybliżyć te wartości? Będę wdzięczny.
  2. I właśnie podjąłem decyzję. Wymieniam część wentylatorów na mniej głośne. Może macie jakieś namiary, na firmy które mają wentylatory kominowe fi 630 o niskim poziomie hałasu? Oczywiście sprostanie wymogów 40 dB w nocy nie będzie pewnie możliwe ale trzeba zaryzykować, może się odczepią.
  3. U mnie nakazał urząd miejski. Nie zawsze badanie poziomu hałasu to dane do pozwolenia zintegrowanego. Kiedy zaczynałem produkcję (jeden standardowy kurnik - kura nioska), dookoła były nieużytki, pomimo że to teren miasta były tu grunty rolne klasy R xx i RB xx. Kilka lat temu miasto odrolniło z urzędu grunty i podzieliło na x działek. Teraz mieszczuchu pobudowali się dookoła i raptem im hałas z wentylatorów przeszkadza. Obecnie norma w nocy to 40dB i praktycznie co rok mam inspektorów z mikrofonami i ciągle z nimi muszę walczyć. Więc to nie zawsze dla pozwolenia zintegrowanego wymuszają badanie poziomu hałasu ale także, a i może przede wszystkim przez donosy nowych sąsiadów.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...