Skocz do zawartości

kancelaria LEXIS

Members
  • Liczba zawartości

    4
  • Rejestracja

  • Ostatnia wizyta

Reputacja

0 Neutral

Converted

  1. Proszę uważnie przeczytać projekt umowy, będzie z niej wynikało, jakiego rodzaju ograniczenia będą wiązały się z ustanowieniem służebności przesyłu. Przykładowo, w pasie służebności nie będzie Pan mógł zbudować żadnego budynku i sadzić drzew ponad określoną wysokość. Z całą pewnością Energa będzie też musiała mieć zagwarantowany dostęp do swoich urządzeń w celu wykonywania napraw, konserwacji itp.
  2. Do INFOZA: Co do zasady w treści służebności przesyłu zawiera się prawo dokonywania modernizacji i przebudów linii. Prace te powinny być jednak prowadzone tylko w obrębie pasa technologicznego linii. Trzeba wobec tego zwrócić uwagę na szerokość pasa służebności, bo w tym zakresie ograniczone będzie Pana korzystanie z nieruchomości. Warto też zaznaczyć w umowie ilość i usytuowanie słupów, które znajdują się i mogą znajdować się na działce, aby uniknąć przeniesienia ich w przyszłości w zupełnie inne miejsce.
  3. Niestety, rozstrzygnięcie w tym wypadku nie jest takie proste. Jeżeli gmina była inwestorem zadania, a jednocześnie budowała linię na własnym gruncie, to istnieje ryzyko, że sąd przyjmie dobrą wiarę, a wtedy do zasiedzenia wystarczy okres 20 - letni.
  4. Nasza Kancelaria z powodzeniem prowadzi sprawy związane z przebiegiem linii energetycznych i sieci gazowych po nieruchomościach osób prywatnych. W związku z coraz większymi wątpliwościami natury konstytucyjnej co do możliwości zasiedzenia służebności odpowiadającej treści służebności przesyłu, sprawy dotyczące słupów i sieci usytuowanych ponad 30 lat temu nie są z góry przegrane. Zainteresowanych tematem proszę o kontakt.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...