Skocz do zawartości

wodzumz

Members
  • Liczba zawartości

    9
  • Rejestracja

  • Ostatnia wizyta

Zawartość dodana przez wodzumz

  1. wodzumz

    Wszystko o Ursus C-360

    Zatrzask wygląda w porządku. Moje pytanie czy wodzik wymienię bez rozjeżdżania? Wystarczy zdjęcie pokrywy skrzyni? Może kolega posiada rysunki? Z góry dziękuje za podpowiedź.
  2. wodzumz

    Wszystko o Ursus C-360

    Czy żeby to sprawdzić, wystarczy zdjąć pokrywę skrzyni przekładniowej?
  3. wodzumz

    Wszystko o Ursus C-360

    Witam. Czy miał już ktoś taki problem? Mianowicie podczas jazdy z obciążeniem np. praca z agregatem wyskakują mi biegi szybkie tzw zając a dźwignia samoczynnie przechodzi w położenie neutralne, czyli między biegami szybkimi a wolnymi. Podczas jazdy normalnej bez obciążenia wszystko jest ok. Proszę o konkretne podpowiedzi co może być przyczyną, jak ewentualnie to naprawić. Z góry dziękuję za pomoc.
  4. wodzumz

    Wszystko o Ursus C-360

    Dziekuę Panowie za pomoc. Koło atakau i tależowe już wymontowane. Pozostaje kwestia ustawienia kół po montażu. W instukcji napraw jest mowa o odchyłkach a,b,c,d przy doborze stosu podkładek, lecz rysunek jest nieczytelny i nie widać, które to odchyłki. Może ktoś dysponuje takim rysunkiem z zaznaczonymi odchyłkami? Z góry dziękuję za pomoc.
  5. wodzumz

    Wszystko o Ursus C-360

    Witam. Po przeszukaniu wielu tematów na stronie mam pytanie. Jestem w trakcie wymiany koła ataku i koła z nim współpracującego w c 360. Powodem było stukanie podczas jazdy zwiększające swą częstotliwość (nasilające się) wraz ze zmianą biegu na wyższy i co za tym idzie zwiekszającą sie prędkością. Przyczyną jest wyłamany jeden ząb na kole współpracującym z kołem ataku. Mam pytanie, gdyż nigdy nie wymieniałem w/w kół. Podnośnik jest już zdjęty, zwolnice również. Czy może ktoś powiedzieć jakie czynności należy wykonać dalej, żeby wyjąć koła. Z góry dziękuję za konkretne odpowiedzi.
  6. A może połączyć pracę w gospodarstwie i pracę w miescie. Ja tak właśnie robię. Mówię o gospodarstwie niewielkim około 20 hektarów. Bez hodowli tylko uprawy. Praca w miescie od 7 rano do 15 w biurze. Nieraz brakuje czasu, szczególnie podczas przygotowania ziemii pod zasiew, ale wszystko da się pogodzić. Mieszkam w mieście i na wieś jeżdżę, gdy jest taka potrzeba. Wielu znajomych robi tak samo. Jest nieduży zysk z gospodarstwa i zysk z pracy w mieście.
  7. wodzumz

    Jaki ciągnik na 7ha ziemii???

    Zacząłem ten temat i już mogę go skończyć. Kika miesięcy temu kupiłem Ursusa C 360 3P. Już pracuje w gospodarstwie i jest bardzo wdzięczny. Wymieniłem tylko starą prądnicę na alternator od poloneza. Mogę polecić 3p innym, którzy posiadają podobne gospodarstwa. Myślę, że w gospodarstwie większym poradziłby sobie bez problemów. Jedynym warunkiem żeby w.w Ursus był sprawny i bezawaryjny jest dbanie o niego tzn. dokonywanie kontroli i wymiana zużywajacych się części.
  8. wodzumz

    Jaki ciągnik na 7ha ziemii???

    Dzieki Panowie za udział w dyskucji. Trochę się gorąco zrobiło. Wezmę pod uwagę wszystkie za i przeciw. No własnie Gees to tylko 7ha i komfort nie gra duzej roli. Zależy mi na niskiej cenie bo mam dużo innych wydatków, a ziemię trzeba obrobić. Myślę, że w przeciągu kilku tygodni coś kupię i podzielę się spostrzeżeniami co do zakupu. Pozdrawiam i dziekuję za dobre rady.
  9. Jaki ciągnik na 7ha ziemii??? myślałem, o kupnie c360 3p, ale nie wiele mam informacji na temat silników Perkins montowanych w tych traktorach. Czy w cenie 15tyś zł można kupić coś innego. Na forum nie ma konkretnych informacji na tematych ty silników. Może ktoś dysponuje danymi technicznymi tych silników.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...