Skocz do zawartości

adamus

Members
 • Liczba zawartości

  24
 • Rejestracja

 • Ostatnia wizyta

Reputacja

0 Neutral

Converted

 • LOCATION
  lubelskie
 • OCCUPATION
  zootechnik
 1. Matys możesz napisać coś bliżej na temat zgarniacza twojej produkcji- jaka budowa, na czym się wzorowaleś, jaka szerokość kanału, budowa łyżki napinacz liny itd. a przede wszystkim ile poszło materiału i jaki orientacyjnie jest koszt nie licząc swojej pracy. Na wystawie w Siedlcach gadałem z gościem który takie rzeczy robi i za taki zgarniacz linowy na 20m obore- jeden rząd stanowisk chciał 9000 z dostawą i montażem. to wg Ciebie dużo? Mówił że jest zawalony robotą .
 2. Oxyfly na 1 miejscu! A ponieważ wszyscy mają już po pare klapek z Sano i siadala im sprzedaż teraz rozdają ...kalkulatory
 3. adamus

  Bydło rasy BBB

  Heterozja najlepiej ujawnia się w 1 pokoleniu i przydaje się przy produkcji towarowej- tj gdy to pokolenie idzie na ubój. W dalszym hodowli najlepiej stosować krzyżowanie wypierające tj jalowki 50% danej rasy kryć buhajami tej samej rasy uzyskując stopniowo 75%, 87,5%...itd. Słyszałem o mieszańcach trójrasowych ale tu nie wiadomo do końca jak rozszczepią się geny- i możemy niestety się uwstecznić. PS. też mam 1hf-ke pokrytą bykiem bbb na próbę. poród w sierpniu. napiszę jak wyjdzie. podobno ważne jest przygotowanie krowy do porodu i żeby nie była zatuczona.
 4. Ja używam Eprinex-preparat pour-on.Po prostu polewasz wzdłuż grzbietu i po kłopocie. jest może drogi ale skuteczny i nie ma karencji na mleko. A od meszek i komarow w sezonie dobrze sprawdza się Tectonik pour-on.
 5. adamus

  Forumowi absolwenci.

  Akademia Podlaska Siedlce
 6. adamus

  Użytki zielone

  1krowa na 3,33ha. Lub 0,3 krowy na 1ha andrzej2110 masz oczywiście racje:0,3 krowy na 1ha lub 1 krowa na 3,33ha. sorry za pomylke. doplata ma dotyczyć tylko TUZ. wcześniej planowane były tez użytki zielone przemienne i inne rośliny uprawiane na paszę np kukurydza na kiszonke ,ale to nie przeszło. jeśli chodzi o dzierżawy łak od tego roku to nie wiem- trzeba pytać w biurach ARiMR
 7. Jak w każdym zawodzie są świetni fachowcy, przeciętni i partacze. W ODR jest jeszcze kupa fachowców z poprzedniej epoki którzy chca doczekać do emerytury. A wszyscy narzekają na marne płace. Może to się teraz zmieni, bo słyszałem że teraz za głupi wniosek o dopłaty obszarowe ludzie z ODR bedą mogli brać ustawowo 50zł!!! jak widać idzie ku lepszemu
 8. adamus

  Użytki zielone

  Ma być dodatkowa dopłata tylko do trwałych użytków zielonych tj użytków wieloletnich które zgłosiłeś w zeszłym roku. wymagana jest minimalna obsada przeżuwaczy 0,3 DJP na 1ha tj. 3,33krowy na 1 ha. Przy czym obsada bedzie wyliczana wg zwierząt zgłoszonych w ARiMR w okresie 1.04.2005 do 31.03.2006. Chodzi o to żeby ktoś nie dokupił teraz paru kóz i zgarnąl dopłaty.
 9. "teraz czuję się jak sołtys: wysoko , najedzony i za nic nie odpowiada" Pamiętacie taki tekst z filmu "Kochaj albo rzuć" . kiedyś był przynajmniej prestiż a dziś szkoda gadać... w każdym razie życzę powodzenia
 10. ja bym zainseminowal limousinem- latwe porody, przyrosty ok i najwazniejsze przy pokryciu krowy o umaszczeniu czerwonym otrzymasz czerwonego cielaka podobnego umaszczeniem do czysego limousina a handlarze za kolorowe cielaki miesne placa drozej.
 11. Tygodniowe byczki hf po 12zl za kg czyli od 360zl do 600zl. Chętnych nie brakuje.W lubelskim oczywiście.
 12. adamus

  Krowy

  wielkie dzięki Robern
 13. I tu się z kolegą zgadzam. wszystkie zboża z pszenżytem na czele to efekt modyfikacji genetycznej. przecież w przyrodzie naturalnie nie występują. Podobnie hodowane przez nas rasy zwierząt-wyselekcjonowane aby uzyskać wyższa wydajność, przyrosty itp. Ważne aby umiejętnie korzystać z osiągnieć genetyki.Mamy przecież programy ochrony zasobów genetycznych- rodzimych ras zwierząt i odmian roślin.Chodzi nie tylko o to ,żeby nie wyginęły ,ale pewne geny obecne w tych populacjach mogą się nam jeszcze "przydać" . O organizmach GMO trzeba ludzi informować a nie straszyć!
 14. adamus

  Krowy

  Mam parę takich 3-ćwiartkowych w stadzie: 2 po ostrych zapaleniach, u jednej odkleił sie nablonek w kanale strzykowym,; zdarza się też że na końcu strzyka pojawia się pierscień a z czasem dziwny strupek-a potem wiadomo problemy z oddawaniem mleka,ostre zapalenie i po ćwiartce. wiesz może czy można coś na to poradzić? Słyszałem że w beznadziejnych przypadkach wstrzykuje się coś do strzyka -chyba sulfonamidy żeby zasuszyć taką ćwiartkę.
 15. adamus

  Sprzedaż kwoty mlecznej

  w lubelskim dają mi ok 40 gr. ale ceny spadają. sprawdż ceny na www.kwotymleczne.com - dużo jest do uzg ale można się ogólnie zorientować.
×
×
 • Dodaj nową pozycję...