Skocz do zawartości

SLawe

Members
 • Liczba zawartości

  121
 • Rejestracja

 • Ostatnia wizyta

Reputacja

0 Neutral
 1. Mam Amazone AF-1204 R (dwutależowy) jeszcze nim nie siałem i może ktoś podpowie jak ustawić podziałkę na ile. Nie mam do niego instukcji, w tej chwili jest ustawiony na 13. Wiadomo że wszystko wyjdzie w praniu, ale trzeba mieć jakiś punk odniesienia, bo nawozy drogie.
 2. Dzisiaj wpłynęło na moje konto.
 3. SLawe

  KRUS

  Jeśli mama ma iść do lekarza pierwszego kontaktu to tam przecież ją znają i niktnie będzie wołał książeczki. Jęśli wołają to trzeba iść do BP ARiMR i tam wydzadzą odpowiednie zaświadczenie i można iść do lekarza.
 4. Po 2060-2080 w zależności od punktu sprzedarzy.
 5. Kupiłem Polifoskę 8 po 2100 za tonę, podobno promocja ma trwać do końca lutego. Polidap spadł do 2400 za tonę. Myslę że w lutym ludzie trochę nawozów kupią. Dłużej już nie czekałem.
 6. Kontrola na miejscu, ucziwy sąsiad.
 7. SLawe

  Utwardzanie placu na maszyny

  A ma ktoś jakies doświadczenia z destruktem asfaltowym? Ja mam całe podwórko wysypane destruktem, wadą jest ro że kładłem go gdy nie było upałów i pomimo dwukrotnego ubijania walcem drogowym nie utworztł jednolitej struktury no i po drugie cięzko utrzymać go w porządkunp podczas żniw gdy zwozi się słomę, potem trzeba go pozamiatać lub pozbierać słomę. Poza tym jest ok, był kładziony bezpośrednia na stare nieutwardzone podwórko na grubość ok 15 cm, żadnego błota, woda wsiąka prawie natychmiast nawet po dużych ulewach. Sprawdza się już 4 rok, ale w planach jest kostka.
 8. SLawe

  Olej napędowy, paliwa

  Nie wiem czy słuchaliście radia dokładnie RMF gdzie wyjaśniali że jest to chwilowy skok cen, bo na stacje trafia paliwo z ropy z przełomu i początku roku gdzie cena ropy trochę się podniosła, ale ogólnie powinny ceny spaść bo cena baryłki jest już w miarę stabilna.
 9. SLawe

  Ciągniki Ursus

  Mam małe pytanko jak sprawdzić, lub zobaczyć co się dzieje ze świecą żarową w 4512? Moim zdaniem nie grzeje, po przekrenceniu kluczyka, kontrolki nie przygasają, no i oczywiście nie chce zapalić, bo akumulator ma też swój wiek.
 10. SLawe

  renta

  Najlepiej w dniu podpisania aktu notarialnego albo po podpisaniu aktu. Agencja zazwyczaj patrzy na datę ostatniego z tych dokumentów. Uważaj na ANR gdyż tam są długie teminy na podpidanie umowy Cesji lub rozwiązanie.
 11. Przedmówca ma rację. Tylko musicie pamiętać aby to poinformować bank o planowanej zmianie właściciela, i bank musi wyrazić zgodę na przejęcie kredytu. W przypadku niezrobienia tego bank może zażądać spłąty kredytu na wyższych odsetkach ito., macie to napisane w umowie kredytowej podpisanej przez rodziców i przedstawiciela banku.
 12. Z agencją oprócz dopłat bezpośrednich nie mam wiele wspólnego, ale interesuje się tym tematem. Trzeba próbować walczyc o swoje i to Ci się chwali, ceny środków produkcji rosną.
 13. Ciekaw jestem wyniku tej sprawy. Może być ciekawy precedens na styku ARiMR - Rolnik. Każdy problem można rozwiązać - tak myslę. A jesli wchodzą sprawy personalne to może być ciekawie. Trzeba walczyć o swoje. Życzę jeszcze raz powodzenia. Daj odpowiedzi jak sprawa został rozpatrzona przez sąd.
 14. Musi to na RUSI jak to mówi przysłowie, jeśli powiadomili to można prbować walczyć, a nie lepiej zamiast wydawać kasę na prawników zapytać się co jest przyczyną zwłoki. Ktoś dostaje w terminie inny nie.
 15. Zawsze jakiś promilek rolników nie dostaje decyzji na czas, ale nie można wyolbrzymiać tematu. Zawsze jest jakiś powód, np brak funkcjonalnosci systemu informatycznego, lub inny,ale za każdym razem powinni poinformować o mozliwym opóźnieniu i podać powód oraz przewidywany termin załatwienia sprawy. Sama wiesz najlepiej jak było u ciebie, Powodzenia w walce.
×
×
 • Dodaj nową pozycję...