Skocz do zawartości

CYGAN

Members
 • Liczba zawartości

  17
 • Rejestracja

 • Ostatnia wizyta

Zawartość dodana przez CYGAN

 1. CYGAN

  Trzoda chlewna

  Witam w Nowym Roku, panowie jak kształtują się ceny w innych regionach bo u mnie z 2,9 podskoczyły aż na pełne 3,00 zł.
 2. CYGAN

  Trzoda chlewna

  Na zblizajace sie swiateczne dni, wielu radosnych chwil w gronie rodzinnym, a w Nowym Roku wiary w lepsze jutro wszystkim hodowcom trzody zyczy ...CYGAN
 3. CYGAN

  Trzoda chlewna

  Może się myliłem co do Twojej osoby, ale z tego co pisałeś można było wywnioskować że naprawdę nie masz nic wspólnego z hodowlą.
 4. CYGAN

  Trzoda chlewna

  Zastanawiam się czy ty wogule masz coś wspólnego z rolnictwem, bo z hodowlą prosiaka czy tucznika to na pewno nie masz żadnej styczności i dlatego nic nie wiesz o chorobie która jest spowodowana tak tragicznie niską ceną tych świnek!!!! A jak coś usłyszysz to najpierw przeanalizuj a dopiero bierz się za pisanie.
 5. CYGAN

  Trzoda chlewna

  Chłop z Mazur 28 - napisał: Ale na mnie wjechaliście . Powiem wam tylko tyle, że jeśli powiedzmy kupuje prosie po 10 zł/kg to jest to PIC. Jeśli status chlewni jest ok to zużycie może być max 2,2 a tucz trwa 80 dni to co wy na to? Widzisz dobrze was szkolą na tych szkoleniach z UNIPASZU ale nie biorą pod uwage tego że przestawienie się na świnki PIC jest bardzo kosztowne, ja chlewnie mam można powiedzieć z wszelkimi wymogami ale wymiana całego stada plus do tego dwu miesięczna kwarantanna na dezynfekcje to na takie coś może sobie pozwolić tylko ten który śpi na kasie, a nie przeciętny rolnik który chowa 20 czy 30 loch,bo chyba o takich rozmawiamy, a może i mniejsi. A tak naprawdę to takich którzy są już dobrze ustawieni i mają po 200 czy 500 loch to mi się wydaje że na tym Forum ich nie ma i przestańmy się wreszcie oszukiwać !!!
 6. CYGAN

  Trzoda chlewna

  No taka cena była jeszcze u nas na początku października, a teraz utrzymuje się 3,20zł netto i z tego co słyszałem dzisiaj w wiadomościach o 18,30 to na wyższe ceny żywca się nie zanosi. Niestety nasz PREZYDENT dba o swój honor i w tym momencie przestał myśleć o rolnikach którzy pomału zaczynają bankrutować i przymierać z głodu !!!
 7. CYGAN

  Trzoda chlewna

  Ja właśnie chowam swoje świniaczki na głębokiej ściółce i przy automatycznej wentylacji, nie liczyłem dokładnie zysków ale jeżeli dochody są tylko ze świntuchów to wtedy jest widać w którym momencie są zyski a w którym ich niema. Dlatego też ta opłacalność odczuwalna jest przy cenie 4,00/4,20 netto, biorąc pod uwagę pasze która nie jest droższa niż 0,75 zł/kg
 8. CYGAN

  Pasze

  Chłop z Mazur 28: dzięki za nazwe firmy, znalazłem ich nawet blisko moiego mniejsca zamnieszkania, będę chciał się więcej dowiedzieć o tych świnkach Hybrydowych. Jestem ciekawy jakie trzeba stworzyć im warunki żeby tak ładnie rosły?
 9. CYGAN

  Antybiotyki do świń

  Czy ktoś stosował ENROCIN 5% inj. jakie ma działanie ile podawać żeby był skuteczny a w szczegulności na co stosować
 10. CYGAN

  Pasze

  Mówicie o świnkach hibrydowych, powieccie mi co to jest za krzyżówka tych świnek i jakie potrzebują warunki
 11. CYGAN

  Pasze

  A jak wygląda UNIPASZ cenowo bo to w tej chwili jest chyba najważniejsze
 12. CYGAN

  Pasze

  Co sądzisz o "koudijs hima" dla trzody?
 13. Czy można się spodziewać dotacji na budowe zbiornika i płyty gnoiowej w 2007r ?
 14. Czy doczekamy się uczciwej ceny na żywiec bo przy tak wysokich cenach paszy i niskich cenach żywca niestety niema mowy o dalszym przetrwaniu.Co robić aby to przetrzymać?
 15. CYGAN

  Pasze

  Szukam pasz pełnoporciowych dla dla tucznika w cenie do 0,7gr/kg
 16. Czy będzie można skladać wniosek o dotacje na budowe płyt i zbiorników na gnojowice w roku 2007
 17. Czy będą jeszcze dotacje do plyt i zbiornikow
×
×
 • Dodaj nową pozycję...