Skocz do zawartości

angelo1233

Members
 • Liczba zawartości

  34
 • Rejestracja

 • Ostatnia wizyta

Reputacja

0 Neutral

Converted

 • LOCATION
  Grudziądz
 • AOL
  7962237
 1. Jak najlepiej uzasadnić zakup wozu asenizacyjnego i ładowarki przegubowej w gospodarstwie o niezadużej produkcji bydła? Ma ktoś ciekawy pomysł?
 2. Czy składająć wniosek na MGR trzeba w tym wniosku dokładnie określić jaką maszynę i jakiej marki ma się zamiar kupić? Np. ciągnik JD 80KM czy można sobie zostawić większe pole do działania wpisując we wniosku: ciągnik o mocy 70-90KM? No i jak się ma do tego to Zapytanie ofertowe? Tam przecież trzeba konkretnie podać marke, typ, model itp. maszyny.
 3. A co w sytuacji, gdy w danym miesiącu wystąpiła sprzedaż, ale 22% tej sprzedaży jest kwotą mniejszą od VAT-u do zwrotu?
 4. Czy można odliczyć VAT od zakupu tel. komórkowego na karte a później odliczać VAT od zakupionych doładowań?
 5. jeden z podstawowych warunków MR: -należy być co najmniej 3 lata ubezpieczonym w KRUS'ie! nie da się być jednocześnie na KRUS'ie i ZUS'ie
 6. Czy aby módz ująć w Planie Rozwoju Gosp. dzierżawę gruntów to musi to być umowa potwierdzona przez Starostwo Powiatowe, Gmine czy wystarczy taka zwykła umowa dzierżawy zawarta na okres (wiadomo) ponad 5 lat?
 7. To jak jest od nowego roku z tymi terminami zwrotu VAT? Może ktoś to opisać kiedy 25dni, kiedy 60 a kiedy 180?
 8. Witam Żadna ściema, ja tez dostałem taką odpowiedz ze sam tytuł Technika rolnika bez dyplomu to za mało... I to zarówno w ARIMR w Toruniu i w samym Min Rolnictwa... Paranoja, że jednym to uznają a innym nie... No tak, POLSKA... Ja obecnie jestem juz zapisany na egzamin zawodowy w Łodzi (też zdawalem tech rolnika eksternistycznie w Łowiczu)
 9. dzięki hans a w kwestii drugiego pytania? Po 180 dniach można odzyskać kase za VAT naliczony bez względu na wysokość sprzedaży w ciągu tych 180 dni??
 10. Do tej pory byłem na ryczałcie. Od stycznia przeszedłem na zasady ogólne no i właśnie nie wiem jak to jest z tym wystawianiem faktur. Bo skąd niby mam wiedzieć co na fakturze mam wpisać skoro dopiero co np sztuka bydła będzie zawieziona do ubojni i to oni mi powiedzą ile zapłacą mi za kg w danej klasie. Wtedy to rozumiem, że mogę im wystawić fakturę, ale nie wcześniej... Czy dobrze rozumuję? I jeszcze chcę się upewnić, czy to prawda, że jeżeli za dany miesiąc wykażę zakup środków produkcji, a nie będzie sprzedaży bo powiedzmy w moim gospodarstwie występuje sezonowość produkcji (sprzędaję w odstępach np. 5-6 m-cy). To czy mogę w deklaracji VAT-7 zamiast przeniesienia kwoty zwrotu na następny okres rozliczeniowy, wpisać żeby zwrócili mi w terminie 180dni? I ważne! Czy wówczas zwrócą mi całą kwotę VAT-u od zakupów czy tylko 22% od sprzedaży...
 11. Czy może właściwie ktoś dokładnie wyjaśnić jak to jest z tym wystawianiem faktur będąc na vacie? Np. jeżeli sprzedaję bydło to zawożę je na ubój, ważą mi sztukę, podają cenę za kg którą mogą mi zapłacić a następnie ja im wystawiam fakturę +3%VAT czy jak to jest? Do tej pory to ubojnia wystawiała mi faktury...
 12. Sorry, ale musze to napisać. Jak się czyta wypowiedzi co niektórych osób, to odrazu widać, że liczą tylko na łatwą kase. Ale tym razem tak prosto nie będzie zdobyć tych 50 kawałków i dobrze! Więc DO ROBOTY, a nie...
 13. Możliwość miałeś ale kasy już nie było... heh
×
×
 • Dodaj nową pozycję...