Skocz do zawartości

Brukwiaczek

Members
 • Liczba zawartości

  106
 • Rejestracja

 • Ostatnia wizyta

Reputacja

0 Neutral

Converted

 • LOCATION
  lubelskie
 • INTERESTS
  Motoryzacja, rolnictwo, pszczelarstwo
 • OCCUPATION
  Mechanik
 1. Brukwiaczek

  Rzepak

  Nawet nie pomyślałem że coś takiego może się zważyć i lałem prosto do zbiornika opryskiwacza. Tylko uprzedzam żebyście sobie robili próbę wiaderkową przed mieszaniem. Podejrzewam że głównym sprawcą był Bor. Środek wszedł masowo na rynek w tym roku dlatego nie każdy może wiedzieć. Pozdrawiam[/i]
 2. Brukwiaczek

  Rzepak

  Uważajcie na Dursban Delta. Najprawdopodobniej z niczym się nie miesza. Mi się dzisiaj zrobiła kasza jak go dodałem do mieszaniny (SiarczanuMg 15kg + Foiarel 21 Bor 2kg + Tytanit 0,2l) / ha
 3. Brukwiaczek

  Łubin

  Ja daję 1,2 Afalonu + 0,1Commandu. Sieję łubin wąskolistny, odmianę ,,Karo".
 4. Brukwiaczek

  Rzepak

  Ja stosowałem CCC w rzepaku w samych ścieżkach. Zaraz po zastosowaniu Toprexu pojechałem dawką 1l./ha CCC same ścieżki. Mam Bellavue i Californium efekt był widoczny do fazy luźnego pąka natomiast teraz gdy jest pełnia kwitnienia nie ma już takiej różnicy Może jedynie to że rzepak ma grubsze łodygi i jest sztywniejszy. Z mojego doświadczenia wynika że zastosowanie CCC w tej dawce na pewno nie zepsuło rzepaku. Nie zkarłowaciał ani nie widać jakichś niepokojących objawów podczas kwitnienia. W przyszłym roku zwiększę dawkę do 1,5l./ha Jednak dla tych którzy chcieli by spróbować CCC dać na całość to nie przekraczałbym 1l./ha
 5. Brukwiaczek

  Rzepak

  Co powiecie na to żeby po pierwszym oprysku na grzyba polecieć same ścieżki przejazdowe np. 1l/ha CCC takiego jak w pszenicy się skraca. Chodzi mi o mocne skrócenie samych ścieżek przejazdowych żeby łatwiej było oprysk w kwitnieniu przeprowadzić.
 6. Brukwiaczek

  Pszenica

  Mi też Muszelka ładnie sypnęła jak na ten rok, bo około 6,8t./ha. Jedno mnie tylko zastanawia...... ze mimo swojej niskiej wysokości zaczęła mi się kłaść dostała około 150kg azotu na hektar i od wylegania 0,2l. Moddus + 1l. Stabilan. na 1 kolanko. Dziwne to trochę, że niska a lubi się położyć. Na tym samym stanowisku po rzepaku i takim samym nawożeniu, była dalej Tonacja i trzymała się pionu. Takie moje spostrzeżenie.
 7. Brukwiaczek

  Pszenica

  Mieszanina Expert Met + Alister Przepuściła mi na wszystkich polach chabra i przytulie, a do tego przytrzymuje z wiosny pszenice, tam gdzie mi zabrakło pszenica jest dorodniejsza. Ostatni raz ją kupiłem. ODRADZAM! Co polecacie na jesień innego?
 8. Poniżej podaje linki do zdjęć ze zeskanowaną książką o RSM. Znajdują się tam fazy rozwojowe zbóż ozimych, zbóż jarych, Rzepaku, i kukurydzy z podanymi fazami w których można wykonywać zabieg i rodzajami końcówek, a także tabelki z wydatkami cieczy na ha dla węży i kołpaków. 1 http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/4fdaa21b3319863f.html 2 http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/024bf6353eb7d49d.html 3 http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/bd1281c6736e2ee0.html 4 http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/f93244934d8bd6e4.html 5 http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/be7015867785ed7d.html 6 http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/3a789ad5592f3626.html 7 http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/744c84f8dd16f89a.html 8 http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/e019cab9578ad95f.html 9 http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/5a36628c3951caeb.html 10 http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/54969424ec3e1ea0.html 11 http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/999fabf77c3b144f.html 12 http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/41cbe516f23c8748.html 13 http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/1a4ee2319f23652c.html 14 http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/736b5f3175154b1b.html 15 http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/e9ed02bf2e414d49.html 16 http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/943c6fd2c9f91bec.html
 9. Brukwiaczek

  Pszenica

  luki21 śmiało można jechać końcówkami otworowymi. Oby na suche rośliny. Nie namęczysz się tak jak z wężami i równomierniej rozlejesz RSM. Tylko już trochę mało zostawiasz sobie miejsca na dawkę na kłos. Bo tak jak na szybko obliczyłem to już dałeś około 120kg/ha azotu i teraz dołożysz jeszcze 42kgN/ha to już ładna dawka się robi. Możesz dać ale 100 litrów to już górna granica
 10. Luki śmiało mogłeś jechać w tej fazie rzepaku samymi kołpakami. Nawet najlepszymi wężami nie podejdziesz w tej fazie z rozlewem pod liście rzepaku. Węże stosuje się gdy rzepak wydłuża łodygę i gdy zielony pąk jest już mocno wyeksponowany. Ważne jest wtedy żeby RSM nie leciał już w tej fazie po pąkach. Jakie są objawy po potraktowaniu RSM-em pąka....... Po pewnym czasie po zabiegu pręciki kwiatostanowe te które miały styczność z nawozem brązowieją i już w ogóle nie kwitną. Z wężami to jest tak... muszą być sztywne żeby dobrze wchodziły w łan i dodatkowo obciążone na końcach np. kawałkami stalowych rurek ściśle spasowanych z wężami, odpowiednia mała prędkość robocza aby wężyki nadążały się ,,zatapiać'' w łanie, muszą być połączone drucikami aby nie wykonywały obrotowych ruchów i belka musi mieć dobrą stabilizacje. Wskazana jest też stabilizacja wymuszona, tzn. z siłownikiem.
 11. Brukwiaczek

  Pszenica

  Do ansu Zapewne robiłeś mieszanką 3 hektarową Expert Met + Alister Ja już ją robię 2 raz i też mam taki sam problem z Chabrem którego prawie w ogóle nie wzięło i przytulią lekko zżółkniętą ale mającą ochotę jeszcze rosnąć. W tamtym roku robiłem Granstarem-Strong poprawkę i nie chwaląc się ale było rewelacyjnie! Bławatek padł i przytulii też nie było. Nie trzeba się śpieszyć jest czas do liścia flagowego. W tej chwili czekam na ciepłe noce i będę robił. Koszt zabiegu to około 60zł/ha + Zabieg jesienny 90zł. Czyli same herbicydy kosztują tyle samo co Atlantis + Mustang. Trzeba oczywiście doliczyć jeden zabieg opryskiwaczem. Ale widząc obok pola sąsiadów, to nie można odpowiedzieć sobie na pytanie czy to od chwastów tak zielono czy od pszenicy...?
 12. Brukwiaczek

  RSM 32

  Ja ponawiam pytanie i chcę żeby ktoś mi pomógł... Jak można wzbogacić RSM w siarkę? Firma UnibalticAgro ma w sprzedaży RSM o składzie 27% azotu i 3% siarki. Jestem ciekawy jaki siarkowy nawóz rozpuszczają w wodzie i dodają go do RSMu. Mam takie przypuszczenia że jest to siarczan amonu. Na wiosnę chcę spróbować na skwerku rzepaku rozlać coś takiego. Może ma ktoś informacje jak zrobić taką mieszankę?
 13. Brukwiaczek

  Pszenica

  Co do Mulana to moje spostrzeżenia są takie że, trzeba było przynajmniej 3 razy robić w nim grzybówkę. Input i Fandango to zdecydowanie dla niego za mało. Jest to odmiana która u mnie najgorzej wyglądała po tym programie spośród Tonacji, Bogatki i Anthusa. Według mnie Mulan źle trafił ze swoim debiutem w tym roku i przegrał z chorobami, chociaż może i ma potencjał.u mnie wyszło go około 5 ton z hektara i to ziarna słabej jakości.
 14. Brukwiaczek

  RSM 32

  U mnie też lekko końcówki ponadpalał RSM i trochę mnie to martwi, bo susza i zawsze to jakieś osłabienie dla niej. Niekorzystna pogoda na wszystko. RSM bez grama deszczu też sprawy nie załatwi tak do końca.
 15. Brukwiaczek

  RSM 32

  U mnie po 3 dniach od rozlania drugiej dawki pszenica zaczeła zmieniać kolor z jasnozielonego na ciemnozielony. Zaczyna doganiać kolorem pszenice podsiewane wcześną wiosną saletrą. Z tym że tam już zaczyna być widać pasy od nierównomiernego rozsiewu. Pozatym wczoraj byłem na polu sąsiada który rzucił na drugą dawkę mocznik pare dni temu i jeszcze można zobaczyć nierozpuszczone granulki na ziemi bo jest sucho. W tym roku narazie RSM wygrywa.
×
×
 • Dodaj nową pozycję...