Skocz do zawartości

janek

Members
 • Liczba zawartości

  46
 • Rejestracja

 • Ostatnia wizyta

Reputacja

0 Neutral

Converted

 • LOCATION
  Opolskie
 • OCCUPATION
  elektronik, rolnik
 • AOL
  2993194
 • YAHOO
  franciszekdolas
 1. janek

  Rzepak

  Dam dobrą radę, jeśli rzepak na polu jest jeszcze mały (liścienie) to kontrolujcie pola pod względem ślimaków (długości około 2-2,5cm, grubość ich około 3-4mm), u mnie jeden hektar właśnie załatwiły po prostu jest ich cała masa u nas, resztę uratowałem. Sposób na skontrolowanie jest następujący - rozsypać na jednym metrze2 trutkę na ślimaki i przykryć folią, jeśli na drugi dzień coś pod nią będzie sztywne to znaczy że są ślimaki w polu i wtedy trzeba kontrolować plantacje aby za parę dni nie zdziwić że już po wszystkim. Jutro jadę przesiewać a może inaczej jadę wsiewać czyli nie będę ruszał ziemi bronami lecz docisnę redlice i właduję ziarno na siłę (bo zrobiony oprysk). Powodzenia.
 2. janek

  Rzepak

  Butisanem ja też pryskam, lecz między 4 a 7 dniem po siewie 2l/ha i jest jak najbardziej oki.
 3. janek

  Rzepak

  Jeśli pryskałeś to czym, jaka jest wilgoć ziemi ? Ale myślę aby uzbroić się w cierpliwość.
 4. janek

  Rzepak

  Po pierwsze jaka to odmiana, 1,85kg daje około 37 roślin na m2, jeśli wschody będą dobre nie masz się czym przejmować, gdy na wiosnę będzie oki wystarczy mu przykoksować a sam zdziwisz się. Jeśli chcesz zobaczyć jaki rzepak dał mi plon 2t/ha to mogę wysłać zdjęcie, nasiona tego rzepaku reklamowałem (podobno przesuszyli go i stracił siłę kiełkowania). Wszystkie koszty uprawy mi zwrócili dlatego warto było go zostawić, na żniwa nie żałowałem tej decyzji (obsada 5-10 roślin na m2 czyli około 0,25-0,5kg/ha).
 5. janek

  Rzepak

  Ph masz odpowiednie, a co do nawozu to już twoja wola lub raczej kieszeń, ja zastosowałem plifoskę 5 w ilości 600kg/ha, a następnie na tym polu na drugi rok sieję pszenicę pod którą już nic nie daję.
 6. janek

  Rzepak

  Ja jeszcze posieję Smarta i californie
 7. janek

  Rzepak

  Dla informacji, we wtorek posiałem neslsona w ilości 2kg/ha.
 8. janek

  Rzepak

  Jeszcze raz to napiszę -- że jeżeli rzepak był siany w sobotę to spokojnie można oprysk zrobić w poniedziałek lub wtorek i nie ma co gdybać. Jeśli ma ktoś problemy z czasem na oprysk to trzeba będzie kupić część butisanu i pryskać w ilości 2L 7 dni po siewie.
 9. janek

  Rzepak

  Że tylko jen dzień po siewie to pierwszy raz słyszę, jutro zrób sobie wolne a w poniedziałek lub wtorek zrobisz oprysk.
 10. janek

  Rzepak

  Ja pryskam Butisanem, jest drogi ale rzepak za to nie dostaje popalić.
 11. janek

  Rzepak

  W tym roku zasieję Californie, coś z Pioneera, oraz prawdopodobnie Nelsona lub Smarta.
 12. janek

  Rzepak

  Drugi rok siałem Diggera, plon na tym samym poziomie co u californi, ziarno drobniejsze i bardziej podatny na zgniliznę (od californi).
 13. janek

  Zetor Proxima

  Nie rozchodzi mi się czy będzie miała co robić lecz jaki sprzęt dopasować do tych ciągników.
 14. janek

  Zetor Proxima

  Mam pytanie do posiadaczy Proximy 8441 i Forteery 11441. Stoję przed dylematem zakupu ciągnika oraz całego osprzętu (pług, agregat uprawowo siewny, agregat podorywkowy) i sam nie bardzo wiem jaki mam wybrać do jednego z tych ciągników. pług myślę kupić kvernelanda, agregat uprawowo siewny i podorywkowy z Uni, ale nie wiem o jakiej wielkości mają być to maszyny i czy jest to dobry wybór. Proszę o pomoc.
 15. janek

  Rzepak

  Najlepszy rozstaw to siew o maksymalnej ilości lejków, a gęstość optymalna dla rzepaku populacyjnego to 3kg/ha, dla mieszańca 2-2,5kg/ha
×
×
 • Dodaj nową pozycję...