Skocz do zawartości

vitor1

Members
 • Liczba zawartości

  31
 • Rejestracja

 • Ostatnia wizyta

Reputacja

0 Neutral
 1. Kurniki amortyzują się niestety 40 a nie jak piszesz 10 lat, czyli roczny odpis amortyzacji to tylko 2,5%! A może ktoś wie jaki jest okres amortyzacji kurników w pozostałych krajach Unii ?
 2. Zgadzam się z Tobą i przypuszczam, że cała branża też. Ale w momencie kontroli nie było żadnego ale, tzn. albo masz księgi i jest ok, albo nie masz i koniec z Tobą. A potem możesz się odwoływać do Wszystkich Świętych jeśli do tego czasu U.S. Cię nie zrujnuje (jak Kluskę). Choć podobno teraz jest tak, że wykładnią dla wszystkich U.S. jest Ministerstwo Finansów, a nie jak dotychczas każdy Urząd sam dla siebie był wykładnią i nieważne że w Gorzowie mówią że nie trzeba zakładać ksiąg skoro np w Kwidzyniu trzeba.
 3. Jezeli nie chcecie mieć do czynienia z U.S. to radzę zastanowić się nad przechodzeniem na Vat. Znam przypadek, kontroli u hodowcy ryczałtowca, który rozliczał się z Vat-u. Dziwnym trafem jego przychody przekraczały 800.000 Euro. Gdyby nie błyskawiczne odnalezienie się już zaprowadzonych ksiąg, napewno nie uniknąłby kary.
 4. vitor1

  Ogłoszenia

  Kupię przyczepę rolniczą wywrotkę w dobrym stanie i dmuchawę ssąco-tłoczącą.
 5. vitor1

  Inwestycja w drobiarstwo

  3.00 netto to cena wynegocjowana bo oficjalnie coś około 2,90, a jakie zakłady to tylko powiem, że duże bo każde stosują dwie ceny: oficjalną do kontaktów z innymi ubojniami i do zaniżania oficjalnej średniej krajowej i nieoficjalną indywidualnie wykłucaną tzw "gęba na kłódkę", żeby nikt z innych hodowców się nie dowiedział.
 6. vitor1

  Inwestycja w drobiarstwo

  Wyposażenie proponuję Roxell albo Big Dutchman. Zapytaj też w Indorze w Iławie, mają dobry serwis. Wszystko znajdziesz w Ogólnopolskim Informatorze Drobiarskim. Dofinansowania z Unii na ten rok jeszcze nie ma, ale jeżeli myślisz o tym poważnie to uważam, że warto poczekać. Z tego co wiem to nie jest łatwy temat no i przy tej ilości musisz zrobić operat ochrony środowiska i pozwolenie zintegrowane.
 7. vitor1

  Inwestycja w drobiarstwo

  Koszt budowy kurnika do końca zeszłego roku zamknął się kwotą 415 zł/metr kw. brutto przy siporeksie w cenie 6,5 zł/szt brutto. Kurnik na 50 tyś szt to minimum 2.500 m kw * 415 =1.037.500 zł brutto. Dobre i kompletne wyposażenie z zamgławianiem na 30 tyś szt kosztuje 230-250 tyś zł brutto, więc możesz sobie przeliczyć na 50 tyś szt., albo złóż zapytanie do jednej z firm zajmujących się wyposażaniem kurników. A za te 600 tyś zł to ja nie wiem co ten koleś postawił bo napewno nie kurnik na 40 tyś szt.
 8. vitor1

  Inwestycja w drobiarstwo

  Te 2 mln wątpię czy wystarczą Ci na na budowę, ale gdyby nawet to dodaj jeszcze minimum 700 tyś na wyposażenie 2 kurników. Do tego kasa na obrót minimum 500 tyś. To tak z grubsza jest 3,2 mln zł. A najważniejsze, że pieniądze to nie wszystko i jeżeli nie masz wiedzy ani doświadczenia to lepiej nie zaczynaj od razu z taką ilością. Spóbuj wynająć coś mniejszego i wtedy się sprawdzisz czy się do tego nadajesz. To tak na początek.
 9. vitor1

  Ogłoszenia

  Jeżeli mam dostać parę groszy to niech leży. Na złom zawsze zdążę oddać.
 10. vitor1

  Ogłoszenia

  Sprzedam paszociąg łańcuchowy z karmidłami aluminiowymi na obiekt około 1000 m kw.
 11. vitor1

  Pomoc dla sektora drobiarskiego

  Panowie tylko spokojnie, jesteśmy po tej samej stronie barykady, chyba zostałem żle zrozumiany. To co napisałem to logika rządzących, a nie moja!!!
 12. vitor1

  Pomoc dla sektora drobiarskiego

  Prosty wniosek: jeżeli ktoś wstawia przy niskiej cenie to tylko na własną odpowiedzialność i ryzyko i jego problem. Logika nakazuje: niska cena-nie wstawiać i wtedy starać się o rekompensatę.
 13. vitor1

  Budowa kurnika

  Czy ktoś z Was ma konstrukcję drewnianą bezsłupową z wiązarów łączonych płytką kolczastą ? Jeśli tak to czy jest z niej zadowolony i czy następnym razem też by ją zastosował ?
 14. vitor1

  Czarna lista ubojni

  Dziwię się, że Piotrowski jeszcze funkcjonuje bo to niezły as.
×
×
 • Dodaj nową pozycję...