
ODRzyk
Members-
Liczba zawartości
240 -
Rejestracja
-
Ostatnia wizyta
Reputacja
0 NeutralConverted
-
LOCATION
Wielkopolska
-
INTERESTS
Rolnictwo, informatyka(excel i inne)
-
OCCUPATION
ODR
-
ODRzyk obserwuje zawartość → szukam tematu ma pracę magisterską z zootechniki, opryski, Waga elektroniczna i oraz 7 innych
-
http://www.minrol.gov.pl/pol/Informacje-branzowe/Wyszukiwarka-srodkow-ochrony-roslin
-
Można coś takiego zrobic. z tym, że: 1 czy ta waga ma coś pokazywać elektronicznie, wyłączać jakieś elektryczne ustrojstwo? 2. czy ta waga ma mieć tylko wskazówkę, która będzie pokazywała obciążenie na ramieniu wagi. Ad.1. czujniki tensometryczne nie są / są względnie tanie/drogie. Natomiast największy problem będzie z inteligencja tej wagi by waga "zrozumiała" kiedy ma coś tam wyłączyć. Waga tensometryczna, hakowa kosztuje jakieś 1500-2000 zł. Do tego musisz dorobić jeszcze jakiś wyłącznik na styczniku-przekaźniku który będzie obsługiwał coś tam (np. żmijkę zasypową). Ad.2. prosta mechanika, kwestia policzenia przeciwwagi, długości ramion, przegubów i przełożeń.
-
(...) a z wapnowaniem to jest taki mit wapnuj co 4 lata oparło sie to na badaniach (...) Nadto nikt nie robil tak licznych badan jak długo wapno działa w glebie gdzie nie ma takich ilosci siarki jakie byly w latach 70 i 80 Być moze ze i to wapno co teraz dajemy działa dłużej niz kiedyś może ono sie nie uwstecznia jak kiedys do form nie dostępnych dla roślin (...) Szu ... a doucz się porządnie ... wiedza to nie kamyk w bucie. Nie uwiera. Uwstecznianie wapna ... ciekawe ... Musze ja się widać douczyć ...
-
"Argument o granuli nawozu w próbce gleby po żniwach uważam za nadzwyczaj dyskusyjny" - precyzując - miałem na myśli o trafieniu granulki, pewnej ilości nierozpuszczonego nawozu (choćby w formie i konsystencji "pasty" - nasączonej wodą) w próbie reprezentatywnej. Ale przyznaję racje - superfosfaty i "wapnie" o wysokim stężeniu są bardzo ... wyniko-fałszujące ... A co rozumiemy przez "różnice w wynikach" ... jeśli zawartość danego pierwiastka mieści się w danej grupie zasobności - to pół biedy. gorzej - gdy jest to różnica znacząca.
-
1. Podział próbki na połowę ... zasadniczo w OSChR analiza gleby wykonywana jest wg procedury. To nie jest tak, że pani Zosia na oko wlewa jakiś płyn do probówki, wytrząsa i coś tam mierzy. Każdy krok, czynność jest opisane - co i jak. co ma być dodane, ile, w jakiej temperaturze. Kiedy może prawdopodobnie wystąpić różnica między (podzielonymi) próbkami...? Prawdopodobnie gdy robimy próbkę reprezentatywna, wleci granula nierozpuszczonego nawozu, i zafałszuje wynik pomiaru. 2. Pokazy, szkolenia w gosp. demonstracyjnym - przyjdzie czas, będzie rada. Proszę przyjść do doradcy właściwego dla danego terenu i się zapytać.
-
Looko - Ty czytaj co jest niżej napisane. Te testery są dobre ale w dobrym roztworze - najpewniej w pożywce w wełnie mineralnej. Gleba rolnicza to nie jest to takie hop-siup. Weź laskę na pole, pospaceruj się, zrób porządną próbę reprezentatywna. Zawieź ta próbę do OSChR i za 1-2-3 tyg. będziesz miał wynik. Taka impreza to koszt około 13 zł (możesz już odliczyć nawet VAT), masz wyniki w domu. Chyba, że masz alergię na kasę - to daj znać ... ludzie Ci pomogą się jej pozbyć.
-
Rzucić palenie ... to łatwe. Sztuka nie zacząć
-
Mało znana możliwość Exc - wymuszanie nowej linijki tekstu w jednej komórce naciskając . I po wpisaniu danego tekstu zatwierdzamy enterem.
-
Z praktyki... Bardzo ułatwia tankowanie z licznikiem wypływu paliwa z (własnego) dystrybutora, pompy .... Tankujemy do pełna (lub do tzw. "odbicia nalewaka, pistoletu"), potem jedziemy w pole. Po skończonej pracy tankujemy znowu do pełna. Mamy różnice w ilości paliwa. Teraz musimy tylko sobie zapisać w jakiej pracy nastąpiło to zużycie paliwa (transport, opryski, głęboka orka) a także subiektywny stan pola, warunków atmosferycznych. I na podstawie kilkunastu odczytów można mieć orientacje o spalaniu paliwa przed dany model ciągnika. Można się bawić w dodatkowy skalibrowany zbiorniczek, ale będzie to zużycie chwilowe paliwa. Natomiast wyliczenie kosztu wykonania konkretnego zabiegu , uprawki (zespołu uprawek) to już inna "para kaloszy". Pozdrawiam.
-
Orange na "głębokiej wsi" to porażka, tak samo Iplus i BluKonekt - miałem każda opcję. EDGE ledwo, ledwo. Połączenia się zrywają, trzeba poszukać dobrego miejsca w domu, by sygnał był stabilny. Jeśli modem w formie pendrivu - to z dobrym przedłużaczem USB. Jeśli modem zewnętrzny - to już lepiej, lepiej, ale wszystko zależy od jakości kabelka USB.
-
A jaka jest teraz rola ODR-u? Doradca ODRu (zwany dalej doradcą) ma siedzieć z d... w biurze i czekać na klienta. Konkurencyjna firma (zwana dalej konkurencją) fizycznie chodzi od domu do domu, i rozmawia wprost z rolnikami, przedstawiając swoją ofertę. I niestety doradca ma związane ręce. Nie dostanie grosza na wyjazd (bo to są koszta), ale będzie rozliczany z ilości porad, wypracowanej kasy dla swej firmy. W niecolepszej sytuacji są doradcy Rolnośrodowiskowi, bo do takiego, jakby z definicji rolnik przyjść musi, po plan, wniosek RS. Choć nie zawsze. A ja bym z chęcią zarabiał dla firmy, ale nie mogę. Cóż ... Prawa rynku są nieubłagane.
-
szukam tematu ma pracę magisterską z zootechniki
ODRzyk odpowiedział michu-85 → na temat → Produkcja Zwierzęca
Proponuje "Wpływ lodowca na owłosienie myszy w stodole futrowanych odmianami heterozyjnymi Cannabis indica w systemie pełnoporcjowych dawek wody". -
Do kiedy składa się wnioski o dopłaty do materiału siewnego?
ODRzyk odpowiedział Peron → na temat → Produkcja roślinna
Dopłaty do materiału siewnego. Agencja Rynku Rolnego uprzejmie informuje, że zgodnie z przepisem §1 rozporządzenia Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi z dnia 16 lipca 2009 r. w sprawie terminów składania wniosków o przyznanie dopłaty z tytułu zużytego do siewu lub sadzenia materiału siewnego kategorii elitarny lub kwalifikowany oraz terminu i sposobu wypłaty tej dopłaty (Dz.U. Nr 113, poz. 945) wnioski o przyznanie dopłaty z tytułu zużytego do siewu lub sadzenia materiału siewnego kategorii elitarny lub kwalifikowany mającej charakter pomocy de minimis w rolnictwie będzie można składać w oddziałach terenowych Agencji w terminie od 15 stycznia 2010 r. do 15 lipca 2010 r. Szczegółowe informacje dotyczące udzielania ww. dopłat dostępne będą w „Warunkach uzyskania dopłaty z tytułu zużytego do siewu lub sadzenia materiału siewnego kategorii elitarny lub kwalifikowany w ramach pomocy de minimis w rolnictwie”. Obecnie zamieszczone na stronie internetowej „Warunki uzyskania dopłaty….” dotyczą tylko wniosków o przyznanie dopłaty złożonych w 2009 r. Źródło: http://www.arr.gov.pl/index.php?idDzialu=01591 P.S. Krzysiek 22 - kup sobie w słownik ortograficzny. -
Jest na to sposób, na sareny, dzikusy ... "Natenczas Wojski chwycił na taśmie swój róg bawoli, długi, cętkowany, kręty ... " A co było potem ... wiecie, o ile zdaliście maturę