Skocz do zawartości

soltysjacek

Members
 • Liczba zawartości

  10
 • Rejestracja

 • Ostatnia wizyta

Reputacja

0 Neutral

Converted

 • LOCATION
  zachodniopomorskie
 • INTERESTS
  rolnictwo, technika rolnicza
 • AOL
  1964354
 1. Cześć ! Mam pytanie do użytkowników pras Sipma Power Cut. Co może być przyczyna tego że podczas pracy przy obwiązywaniu siatką nuż odcinający nie zawsze zadziała. Przejżałem już wszystkie cięgła i połączenia tego noża i nie znalazłem żadnej usterki , na pierwszy żyt oka jest wszystko ok. Ale podczas pracy przy obwiązywaniu , pomimo tego ze komputer pokazuje że już balot jest obwiązany ona nadal wciąga siatkę bez końca. Nie mogę sobie już z tym poradzić. A ciągłe zatrzymywanie WOMu i obcinanie ręcznie siatki nie uśmiecha mi się za bardzo. Z góry dzięki za pomoc.
 2. soltysjacek

  Groch

  A co to ma wspólnego z grochem :D . Gościu nie ten dział.
 3. Witam ! Posiadam taki agregat z dyszlem lekkim, sprzęgiem do siewnika i wałem gumowym 700. I mogę powiedzieć po roku użytkowania że, sprzęt sprawuje się bardzo dobrze. Po żniwach uprawiam rżysko samym agregatem a jesienią zaczepiam siewnik i sieję zboże. Uczestniczę w programie rolnośrodowiskowym i wiosną praktycznie sieje w jednym przejeździe po poplonach, zabieg jest na tyle ważny że przy ostatnio suchych wiosnach zasiewy wykonuje w miarę wcześnie i zatrzymuję w glebie maksymalnie dużo wody.
 4. Witam! Ja mam nową SIPME Z-590/1 i mam podobny problem , bardzo suchej słomy nie można prasować. W momencie zbijania ROTOR robi sieczkę i prasa nie chce połykać słomy . Tylko słomę z rosą idzie dobrze prasować bez problemu.
 5. Trudno coś doradzić to zależy od wielu czynników - ph pon.6(ile poniżej?); profil gospodarstwa (czy masz hodowle?). Ja przy moim profilu starałbym się dać ziemi odpocząć, zaryzykowałbym mieszankę owsa z wsiewką peluszki. Ale mówię zależy to od twoich warunków - stok północny - jak wielki? Decyzja należy do ciebie.
 6. Witam! Posiałem pszenżyto jare - WANAD , na glebie klasy IVa i IVb.
 7. Posiej pszenżyto jare , a nie pożałujesz. Ja w tym roku tak zrobiłem i w żniwa byłem mile zaskoczony plonem.
 8. Witam. Czasami jest dobrze poczytać posty na forach. Ba jak widzę nie tylko rolnicy tu zaglądają, ale chyba też pracownicy agencji . A każda rada jest dobra. A tak apropo ktoś pisał że wysiewa poplony mieszając z nawozem, a zgodnie z programem RŚ nie wolno stosować nawoazów mineralnych, organicznych i wapniowych z wyjątkiem obornika - w uzasadnionych przypadkach. :? Pozdrawiam.
 9. Do leona Jak zgłosiłeś a nie posiałeś i nie bedziesz miał kontroli -to wygrałeś, ale w przeciwnym razie gdyby kontrol na miejscu stwierdziłla uchybienia w podanej powierzchni zasiewów lub co gorsza całkowity brak poplonów to- to bedziesz miał bracie kłopoty. Ja w tamtym roku miałem pecha i miałem dwie kontrole odnośnie dopłat bezpośrednich w lipcu i w sierpnu -rekontrol, i żeby było śmieszniej to jeszcze w styczniu gdy było śniegu po pachy i -15 , kontrol odnośnie poplonów(pewnie myślisz co oni tam znaleź-a znaleźli co chcieli w śniegu kopali). Decyzja należy do ciebie.
 10. Ja w programie rolnośrodowiskowym uczestniczę już drugi rok , i przetestowałem różne opcje w uprawie poplonów ozimych. Dla mnie optymalna agrotechnika polega na tym że po zbiorze plonu głównego robię talerzówkę, potem po wschodzie samosiewów- orkę siewną jak pod zboża i na świerzą orkę sieję gorzycę w dawce 25-30 kg/ha. Ewentualnie gdy jest sucha jesień to wałuję zaraz po siewie. A wiosną tylko talerzówka i siew. Dla mnie przy późnej wiośnie (jak w tym roku) taka uprawa spełniła zadanie.
×
×
 • Dodaj nową pozycję...