
Mistrz
Members-
Liczba zawartości
327 -
Rejestracja
-
Ostatnia wizyta
-
Wygrane w rankingu
10
Zawartość dodana przez Mistrz
-
A propos kosztów no policzę w tym rzucie ale patrząc na ceny pasz na to jak spadły w moim przypadku myślę że jest to około 5zł brutto
-
To jest jakieś pytanie do mnie ? czy po prostu stwierdzenie że wiem coś w sensie jak przez enterokoki zesra się rzut?
-
No i wizja medoxa z której się tutaj tak wszyscy śmiali zaczyna się właśnie spełniać, wprowadzą do obrotu, za niedługo jakiś ładny reportażyk o cierpieniu zwierząt o tym jak wspaniałe jest jedzenie mięsa z probówki i będziemy coraz bliżej naszego końca😔
-
Oj Radaś Radaś tobie się udało masz cenę niższą ja niestety mam taką. Czy nie ma czasu na negocjacje ceny pasy i piskląt? Czas się znajdzie bo przedstawiciel przyjedzie jak zadzwonisz tylko tu nie ma co negocjować oni już nie są skłonni do jakichkolwiek negocjacji może przy twojej skali produkcji jesteś w stanie coś wynegocjować ale przy mojej nie jestem w stanie ugrać nic w dzisiejszych czasach bo kiedyś można było, a z ubojnią co ja mam negocjować ubojnia jest parę kilometrów ode mnie na rozliczeniu mam same zera w zasadzie nic nie odliczane no chyba że coś z kurami nie tak ale to ja wiem kiedy jest coś nie tak i wiem kiedy będę miał odliczone Ale cie boli ta moja praca na cztery etaty teraz chyba W każdym poście będziesz o niej wspominał? Jak chcesz żeby ferma tak dobrze funkcjonowała to może sam zacznij się bardziej angażować i będziesz miał takie wyniki albo zatrudnij sobie jakiegoś dobrego kierownika który ci wszystkiego dopilnuje
-
Ze wszystkim się zgadzam ale w jednej kwestii mam pewną teorię różniącą się od twojej, my a przynajmniej tacy jak ja bo nie wiem jaką skalę produkcji masz ty nie mamy szans na jakąkolwiek negocjacje ceny tak jak napisałeś nie podoba się do widzenia ale już ktoś kto ma z pół miliona z cyklu na pewno może coś negocjować dlatego że ktoś taki już ma dla takiej wylęgarni czy paszarni znaczenie
-
A ile u ciebie wychodzi?
-
Sorry nie 13 tylko 11000 brutto z przesyłem 4500kwh
-
Prąd za ostatni rzut 13 000zł
-
Umówiłem się na niedzielę wstępnie 5,4
-
Mam wrażenie że ten post w jakimś mniej lub bardziej poważnym stopniu dotyczy mnie tylko zastanawiam się o co w nim chodzi bo naprawdę nie mogę skumać
-
Może i masz rację temat mnie tak po prostu zaciekawił bo czasami zdarzają się rzuty że takich kur jest 100szt a czasami 5 sztuk i tak po prostu mnie to zaciekawiło nie wpływa to w zasadzie na nic nigdy jakiegoś problemu mi to nie stwarza tylko tyle że po prostu pojawią się wybije się to, i tyle
-
Ooo a to jest ciekawe bo mówimy o kurach które przewracają się na plecy i jak się je przewróci z powrotem niby na nogi to one chodzą tak dziwnie rozkraczone i wyglądają jakby były rozgniecione w sensie takie płaskie a niektóre chodząc tak specyficznie podnoszą głowę do góry i niby się je odwraca a one się przewracają przewracają aż w końcu mają zdarte całe pióra na skrzydłach i plecach i już w ogóle przestają być w stanie chodzić bo po zrobieniu jednego kroku przewracają się znowy na plecy o takich kurach mówisz?
-
Powiem ci że trochę mało atrakcyjna ta propozycja bo jakby policzyć nawet te moje 3000zł biorąc pod uwagę że zajmuję się 40 000szt to wychodzi to tak 40 000×7,5=300 000szt A wypłata 3000×7,5=22 500zł Także dzięki ale nie skorzystam bo trochę słabo to wychodzi i 300 000 sztuk to sam na pewno nie ogarnę 😅
-
O nawet ktoś się zaczyna z was nabijać i z tych waszych 6 zł. I naprawdę skończcie z tymi ubojniami i wytwórniami które to czytają bo oni dobrze wiedzą jakie są koszty i przypuszczam że wiedzą to lepiej niż większość hodowców
-
Płacisz ludziom 15 koła ? Za ile kurników pod opieką ?
-
A no niewolnictwo mi kiedyś jeden powiedział że jestem więźniem własnego podwórka i miał trochę racji
-
Czy wy wszyscy jesteście jacyś zaburzeni 3000 na życie doliczam sobie do kosztów jak mi zostaje 30 000 to mam k...u....r....w.....a 30 000 Zresztą nie ma tutaj z kim rozmawiać bo wszystkim się w du.....pa.....ch poprzewracało i jak widać to chyba nikt z tutaj obecnych oprócz żeldroba i kokoko nie robi nic na swoich kurnikach tak jak już pisałem, siedzą zatrudniają pracowników nie robią nic i płaczą że nic nie mają no proste bo jak się nic nie robi to się nic nie ma bo się wszystko oddaje ludziom którzy robią za ciebie a jak człowiek napisze że pracuje sam to go wyśmiewają że tak się nie da. Co Lysonzi1 uważasz że nie da się ogarnąć dwóch 20tysięczników? no rzeczywiście ale filozofia, nie da się rady samemu dościelić? ludzie dościelanie całego kurnika zajmuje 3 godziny i to dościelanie dosłownie każdego zakamarku, rzadko kiedy się tak ścieli zazwyczaj ścieli się pod liniami i gdzieś tam gdzieniegdzie zajmuje to półtorej do dwóch godzin i po robocie nie robi się tego codziennie zimą Max co drugi dzień i to przez dwa góra trzy tygodnie ale jak się nie umie ustawić wentylacji to się ścieli cały rzut, jakie łapanie samemu przyjeżdża ekipa osiem osób ja jestem dziewiąty, zbieranie padów No nie rozśmieszajcie mnie obchód na dwóch kurnikach z ustawianiem wlotów i wszystkiego zajmuje półtora godziny, dwa razy dziennie daje trzy godziny a oleju opałowego a nie gazu wcale nie przybywa tylko ubywa ale w tempie trzy razy wolniejszym niż u większości tutaj obecnych bo trzeba umieć sobie wszystko ustawić a jak się nie umie to może się trzeba nauczyć a nie obrażać tego który potrafi to ustawić. Jak wszyscy to wszystko co napisałem wyolbrzymiają Ale mi ciśnienie podskoczyło ja już mam też dość nie kontynuuję już tego tematu bo tutaj porozmawiać można tylko z kilkoma osobami którze odpisują logicznie pytają, coś skomentują, przedstawią jak sytuacja wygląda u nich a nie wyolbrzymiają wszystko do nie wiadomo jakiej skali kłamią i przekręcają.
-
O ile w ogóle martwią się że muszą kasę w ząbkach przynieść bo tak jak już tutaj było na forum pisane często jest tak że jak masz milion to się martwisz a jak masz 10 milionów to martwi się bank także nie oni w ząbkach przynoszą a to bank zgrzyta ząbkami żeby mu kasę przynieśli
-
Ja też przyznam rację bo mam podobnie napisałem jaki mam koszt resztę każdy może sobie obliczyć, napisałem że na ratę mi wystarcza i jeszcze na życie zostaje, z czego ja akurat jestem zadowolony bo były czasy kiedy na ratę mi nie starczało a de hejsy dzwoniły i blokowały mi dostawy i wtedy było źle a teraz jest jak jest ale tragedii nie ma o to mi chodzi od samego początku, czy ja chociaż raz napisałem że jest wspaniale i jestem zadowolony? Nie!!! napisałem że może nie jest dobrze ale nie jest też tak źle jak co niektórzy piszą, przynajmniej dla mnie ale oczywiście jak się tutaj napisze coś tak jak jest naprawdę to cię wszyscy zaczną gnoić jeżeli macie koszt 6 zł to sobie miejcie ja mam koszt niższy napisałem powody przez jakie między innymi taki koszt mam. Jeszcze mi zostało parę lat spłacania ale jak to spłacę to mi będzie zostawało to wszystko i nie będzie już szło na kredyt tylko z drugiej strony jak patrzę na stan drugiego kurnika to za parę lat będzie trzeba brać kolejny kredyt żeby drugi kurnik wyremontować i tak w ogóle jeszcze pytanie czy za parę lat będzie zostawać chociaż tyle co teraz zostaje? bo wszystko wskazuje na to że za parę lat to rzut w rzut będzie do tyłu i wtedy to już za długo nie da się pociągnąć. Także Podsumowując każdy sobie prowadzi jak chce, Ja napisałem jak to robię. Ja po prostu zaoszczędzam tam gdzie się da i wcale nie okradam sam siebie bo to jest moja praca, nie muszę oddać pieniędzy obcej osobie bo sam sobie to zrobiłem i te pieniądze mi zostały ale jak ktoś myśli inaczej to niech sobie siedzi i płacze że ma koszt 6 zł i wychodzi do tyłu, a najbardziej bawią mnie ci co mają jeden kurnik siedzą na dupie i nic nie robią bo zatrudniają sobie pracownika żeby im przez cały rzut prześcielił dwa baloty słomy i pozbierał pady dwa razy dziennie płacą mu wypłatę a później płaczą że im nic z rzutu nie zostało a jakby sami robili przy tych kurach to po pierwsze zapewne mieliby lepszy wynik a po drugie nawet jeśli by mieli taki sam to zostałaby im wypłata którą zapłacili pracownikowi jest różnica? jest, takie jest moje myślenie i takie jest moje liczenie.
-
W sumie to na dwa miesiące Tylko że ja mam dwa Kurniki wstawiane na przemian z jednego dodaję 3000 z drugiego też 3 000 i wychodzi 3000 na miesiąc mi to spokojnie wystarcza
-
De heus pasza linii A ta najdroższa
-
Jak było by tak jak piszecie to już dawno by was nie było bo co rzut dokładalibyście po 20-30 tysięcy do jednego dwudziestotysięcznika a z czego byście to dokładali? A koszt mam taki jak piszę brutto za wszystko włącznie z 3000 dla mnie na życie ja nie wiem jak wam może wychodzić 6 zł ale no tak pracownik i ludzie do sprzątania kosztują (ja nawet łapię z ludźmi więc koszt łapania też mniejszy o kilka stów )opału spalacie 3 razy tyle co ja zużycie paszy 1,65 a nie 1,55 jak płacicie za wodę z wodociągu to kolejny koszt leki też kosztują a u mnie probiotyki witaminy i kwasy to 3000zł i tak tutaj parę tysięcy tam parę stówek i robi się taka różnica w koszcie pomiędzy mną a wami
-
No może z tym zostaje to trochę przesadziłem ale na raty wystarcza a na pewno nie jest poniżej zera tak jak piszesz
-
Już nie przesadzaj bo aż tak tragicznie To wcale nie jest Może nie jest dobrze ale nie jest też źle na raty mi starcza i jeszcze zostaje a koszt ja mam 5,4 A jak ty masz sześć to nie wiem co ty robisz chyba za każdym razem masz taki cyrk jak ja dwa rzuty temu bo tam to faktycznie miałem koszt 6 Ale w kwestii cen paszy to przyznaję powinna być dużo tańsza
-
Przez przypadek natrafiłem na coś takiego jak otworzycie link, na górze jest taki wąski pasek Obejrzyj wideo to jest bodajże jakaś firma która budowała tą fermę na Ukrainie szok największa ferma w Europie Przynajmniej tak to tam opisują wpychają do nas mięso z niesamowitą marżą no to się rozbudowują https://apfelgroup.ua/pl/projects/ofisnye-i-administrativnie-zdaniya/vinnickaya-pticefabrtika.html Ale ujęcie na te obiekty jakoś w 30 sekundzie jest niesamowite nie umiem tego przetłumaczyć jak ktoś to obejrzy i potrafi to mógłby napisać ile tam jest tych obiektów i ile w nich się mieści sztuk bo aż jestem ciekaw