Skocz do zawartości

kurnikowiec 123

Members
 • Liczba zawartości

  15
 • Rejestracja

 • Ostatnia wizyta

Reputacja

0 Neutral

Ostatnie wizyty

Blok z ostatnimi odwiedzającymi dany profil jest wyłączony i nie jest wyświetlany użytkownikom.

 1. kurnikowiec 123

  CENA BROJLERA

  też słyszałem ten czask Hał derju? łer ar ju??
 2. MHP założy spółkę joint venture w Arabii Saudyjskiej 17 lutego 2023, 09:26793 MHP Agroholding planuje utworzenie joint venture z Desert Hills for Veterinary Services Company, spółką zależną Tanmiah Food Company, lidera rynku w Królestwie Arabii Saudyjskiej w zakresie produkcji mięsa drobiowego i innych wyrobów mięsnych. Zgodnie z komunikatem MHP na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie, stosowny memorandum zostało podpisane przez strony 16 lutego. „Głównym celem wspólnego przedsięwzięcia będzie rozwój i eksploatacja obiektów drobiarskich, a także utworzenie nowej wylęgarni w Arabii Saudyjskiej, która będzie produkować 108 mln jaj wylęgowych rocznie. Firma zainwestuje również w wytwórnie pasz w celu produkcji 137 000 ton paszy rocznie” – czytamy w komunikacie. Inicjatywy będą finansowane głównie przez Saudyjski Fundusz Rozwoju Rolnictwa. MHP zapewni szeroki zakres specjalistycznej wiedzy branżowej w całym łańcuchu wartości.
 3. kurnikowiec 123

  CENA BROJLERA

  mają rozmach sku***syny: MHP założy spółkę joint venture w Arabii Saudyjskiej 17 lutego 2023, 09:26793 MHP Agroholding planuje utworzenie joint venture z Desert Hills for Veterinary Services Company, spółką zależną Tanmiah Food Company, lidera rynku w Królestwie Arabii Saudyjskiej w zakresie produkcji mięsa drobiowego i innych wyrobów mięsnych. Zgodnie z komunikatem MHP na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie, stosowny memorandum zostało podpisane przez strony 16 lutego. „Głównym celem wspólnego przedsięwzięcia będzie rozwój i eksploatacja obiektów drobiarskich, a także utworzenie nowej wylęgarni w Arabii Saudyjskiej, która będzie produkować 108 mln jaj wylęgowych rocznie. Firma zainwestuje również w wytwórnie pasz w celu produkcji 137 000 ton paszy rocznie” – czytamy w komunikacie. Inicjatywy będą finansowane głównie przez Saudyjski Fundusz Rozwoju Rolnictwa. MHP zapewni szeroki zakres specjalistycznej wiedzy branżowej w całym łańcuchu wartości.
 4. kurnikowiec 123

  CENA BROJLERA

  troche nadziei : krzykliwy Kowalski może coś ugra dla drobiu w sprawie cła (skan z ukrainskiego portalu) Polska będzie dążyć do przywrócenia ceł na ukraińską kukurydzę 16 stycznia 2023, 11:56671 30 stycznia Rada Ministrów Rolnictwa UE będzie dyskutować nad oświadczeniem Polski w sprawie przywrócenia ceł na zboże importowane z Ukrainy. Zapowiedział to w Sejmie wiceminister rolnictwa Janusz Kowalski - pisze Farmer.pl . Według niego Polska tworzy już koalicję w tej sprawie z udziałem innych krajów UE. Jak poinformował Kowalski, w okresie od stycznia do października 2022 r. import kukurydzy z Ukrainy wyniósł 1,4 mln t. Jednocześnie polski eksport kukurydzy wyniósł 3 mln t, czyli dwukrotnie więcej niż w tym samym okresie. 2021 r . „To wskazuje, że większość kukurydzy z Ukrainy jest eksportowana dalej, ale problem istnieje” – zaznaczył, tłumacząc, że Polska nie może samodzielnie wprowadzić ceł, potrzebna jest decyzja UE, która do 5 czerwca , 2023 zdecydował o liberalizacji handlu produktami rolnymi z Ukrainą i wprowadził zerowe cła na niektóre produkty. „Po zakończeniu okresu liberalizacji handlu stoimy przed bardzo trudną decyzją, co dalej… Jako Ministerstwo Rolnictwa będziemy dążyć do wyłączenia niektórych produktów z pakietu liberalizacyjnego, ochrony polskiego drobiu, polskich jabłek i sektora soków” – zaznaczył. Kowalskyi dodał, że Ministerstwo Rolnictwa już pracuje nad tą sprawą. W obowiązującym rozporządzeniu jest klauzula ochronna, która daje Polsce możliwość wystąpienia do Komisji Europejskiej z wnioskiem o wszczęcie oficjalnego postępowania wyjaśniającego, jeśli pojawią się przesłanki, że interesy polskich rolników są ograniczane. „Chcemy skorzystać z tej możliwości i będę przekonywał cały polski rząd do złożenia takiego wniosku. Żeby rzetelnie chronić interesy polskich rolników i domagać się od UE np. sfinansowania infrastruktury magazynowej czy odszkodowań dla rolników, którzy ponieśli straty z przyczyn geopolitycznych – mówił wiceminister.
 5. kurnikowiec 123

  CENA BROJLERA

  Główny Aktualności Ukraina Rząd będzie pracował nad kontynuacją reżimów bezcłowych z UE, USA i Wielką Brytanią 27 grudnia 2022, 08:45347 W przyszłym roku Ministerstwo Gospodarki Ukrainy skupi się na wspieraniu biznesu i poszerzaniu możliwości eksportowych. Poinformował o tym wiceminister gospodarki, przedstawiciel handlowy Ukrainy Taras Kaczka, zgodnie z komunikatem Ministerstwa Gospodarki. „Naszym celem na przyszły rok jest zwiększenie wolumenu programów pomocowych dla biznesu. Chodzi o programy grantowe „eRobota” oraz program pożyczek preferencyjnych „5-7-9 proc.”. W warunkach wojny są to najskuteczniejsze mechanizmy pozwalające na utrzymanie aktywności gospodarczej społeczeństwa. Nie chodzi o to, by produkty były tańsze, ani o wyrównywanie przewag konkurencyjnych, ale przede wszystkim o wspieranie aktywności gospodarczej ludzi. Naszym zadaniem jest zrobić wszystko, aby w czasie wojny ludzie myśleli o biznesie, jego rozwoju i tworzeniu nowych miejsc pracy. Takie mechanizmy wsparcia są potrzebne, aby nie wpaść w depresję, nie przestać” – powiedział Taras Kachka. Według niego w przyszłym roku rząd będzie starał się przedłużyć bezcłowy handel z UE, USA i Wielką Brytanią co najmniej tak długo, jak długo będzie trwała wojna, a ukraiński biznes będzie potrzebował wsparcia.
 6. kurnikowiec 123

  CENA BROJLERA

  Główny Aktualności Ukraina Ukraina wyeksportowała kurczaki za prawie 800 mln dolarów 27 grudnia 2022, 12:00287 W ciągu 11 miesięcy 2022 roku Ukraina wyeksportowała 377,2 tys. ton mięsa i podrobów drobiowych, czyli o 10,3% mniej niż w analogicznym okresie ubiegłego roku. O tym informuje Związek Hodowców Drobiu Ukrainy. Zwraca się uwagę, że łączne przychody z eksportu od początku 2022 r. wynoszą 793,8 mln USD.Ze względu na wyższą cenę eksportową (głównie w pierwszej połowie roku) przychody wzrosły w porównaniu z rokiem ubiegłym, mimo spadku eksportu, o 23%. Największymi importerami mięsa i jadalnych podrobów drobiowych z Ukrainy w listopadzie 2022 r. były Arabia Saudyjska, Holandia i Słowacja. Te same kraje są największymi konsumentami ukraińskiego mięsa drobiowego i według wyników za 11 miesięcy 2022 r. Import mięsa drobiowego w tym samym okresie wyniósł 69,4 tys.
 7. kurnikowiec 123

  CENA BROJLERA

  jak to powiedział Siara w Killerze: mają rozmach skurw*******ny...
 8. kurnikowiec 123

  CENA BROJLERA

  Ukraińskie mięso drobiowe uzyskało dostęp do rynku kanadyjskiego 19 grudnia 2022, 11:18291 Od listopada akredytowane przedsiębiorstwa ukraińskie mogą posługiwać się uzgodnionym Świadectwem Urzędowej Kontroli Mięsa przy eksporcie mięsa drobiowego z Ukrainy do Kanady. O tym informuje Związek Hodowców Drobiu Ukrainy. Jak zaznaczono, eksport mięsa drobiowego z Ukrainy do Kanady odbywać się będzie w ramach umowy o wolnym handlu między Ukrainą a Kanadą (CUFTA), która została podpisana 11 lipca 2016 roku i weszła w życie 1 sierpnia 2017 roku. Negocjacje w sprawie zatwierdzenia świadectwa do badania mięsa drobiowego trwały ponad 6 lat, od 2016 roku. Eksport drobiu będzie wolny od ceł i kontyngentów taryfowych do czerwca 2023 r., ponieważ Kanada zniosła wszystkie cła i kontyngenty na ukraińskie produkty na 12 miesięcy. Strony ustaliły, że pierwszych dziesięciu partii handlowych produktów mięsnych z Ukrainy zostanie poddanych pełnej kontroli organoleptycznej. Akredytacja nowych placówek będzie prowadzona przez Kanadyjską Agencję Kontroli Bezpieczeństwa Żywności zdalnie lub podczas „fizycznej” kontroli na miejscu. Lista akredytowanych ukraińskich przedsiębiorstw, które mają prawo importować produkty mięsne do Kanady, znajduje się pod linkiem .
 9. kurnikowiec 123

  CENA BROJLERA

  jeśli Władek zgasi im światło to i kury nie będzie z UA. Los sam zdecyduje czy będzie sielanka czy szarpanina na rynku kury. Pewne jest że jak zgasi świato to bedzięmy o tym słyszec. no i sezon grypowy sie zaczyna daj Boże zdrowia
 10. kurnikowiec 123

  CENA BROJLERA

  pewnie kwity szły do rafinerii ze olej dodany byl do paliwa i byl na tym dochód, wiec fizycznie olej taniej mozna bylo pchac firmom paszowym. Tylko ze firmy paszowe nie wiedziały co kupuja. Teraz niech sie minister rolnictwa wykaże w obronie branzy drobiarskiej bo juz w internecie drób zjechali. Jak zieloni erekcji dostaną bo będa nas kilka tygodni maglowac nie pomagajac w nadchodzących trudnych miesiącach zimowych.
 11. kurnikowiec 123

  CENA BROJLERA

  ta jesień będzie mega ciekawa jedni mega sie wzbogaca inni mega stracą najważniejsze żeby do wiosny wytrzymac:) ale tez nie można całe życie się bać optymizmu koledzy świat się nie zatrzymał MUSI się to dalej kręcić
 12. kurnikowiec 123

  CENA BROJLERA

  z poniedziałku na wtorek, mazowieckie wolny rynek 6,15 netto ładuje
 13. kurnikowiec 123

  CENA BROJLERA

  węgiel rok temu około 1000 dzis a) polski niedostępny b) import beznadziejnej jakości a juz okolo 3000-3500 zł. co do gazu na dzis jest w miare tani ale wg mnie im blizej zimy tym sama atmosfera, napiecie gazowe bedzie go pchało mocno w gorę nie mówiąc już o tym ze z kazdym dniem zblizamy sie do 1.01.2023 czyli do dnia wejscia w życie embarga na ruską rope, co jesli nie bezposrednio to NA PEWNO jest czynnikiem budującym atmosferę niepewnosci i cena na bank wystrzeli w górę. w mnie dobrze dla nas hodowców że mówi się o drożyźnie wszystkiego i w koncu konsument ma szanse zaakceptowac wyzsze ceny co jest szansą że i my na koncu łańcucha poczujemy wyższe ceny żeby jesli nie zarobic- to chociaz godnie przetrwac zimę. od jesieni wstawienia już będą duzym hazardem jak ktos nie ma luźnej kasy na zaryzykowanie to huraoptymizm moze strzelić łańcuchem po jajach...
 14. kurnikowiec 123

  CENA BROJLERA

  animex też ostro się kręci za kurakami superdrob to samo a z ceną nie smarują miodem ale jeszcze kilka dni i musi być wystrzał w góre kiedy jak nie teraz. A koszty ciągle w góre PGE proponuje prąd 1440 zł jakiś koszmar o negocjacji nie ma nawet dyskusji
 15. kurnikowiec 123

  CENA BROJLERA

  witam podejrzane te awarie... nie jednemy nie pasuje że wymieniamy się informacjami. Macie jakieś przecieki jak ma sie kształtować w najbliższym czasie cena żywca? czytałem że ukraina dogadala sie z UK na handel bezcłowy czy to zagrozi wzrostowi naszych cen?
×
×
 • Dodaj nową pozycję...