Skocz do zawartości

Do kur wychodzę

Members
 • Liczba zawartości

  71
 • Rejestracja

 • Wygrane w rankingu

  2

Ostatnia wygrana Do kur wychodzę w dniu 6 Lutego

Użytkownicy przyznają Do kur wychodzę punkty reputacji!

Reputacja

3 Neutral

Ostatnie wizyty

Blok z ostatnimi odwiedzającymi dany profil jest wyłączony i nie jest wyświetlany użytkownikom.

 1. Do kur wychodzę

  CENA BROJLERA

  Rekord produkcji jest pobity. To fakt nie hipoteza.
 2. Do kur wychodzę

  CENA BROJLERA

  NIKT nie będzie stał nie w swoim ineresie. Jak była piatka to pojechali wszyscy i ubojnie wylegarnie mieszalnie . TYerazna granicy stali rolnicy bo oni bezposrednio dostaja w ddpę pierwsi teraz przyjdzie kolej na nas . Mieszalnie i wylegarnie się nie rusza bo sa zajete liczeniem kasy i inwetaryzacja łosi i jeleni którzy zamowili pisklęta i paszę. Masz jelenia to go duś jak się zesla to go puść.
 3. Do kur wychodzę

  CENA BROJLERA

  W tym tygodniu była i jest szansa na silny wzrost na wolnym rynku. Mówili ze nawet do 6.7 i wyżej. Minrol nie drgnie . Jest masa połapanych hodowców za pysk w momencie spadku cen żywca do 4.2 który to spadek związany był z medialną afera skarbową przerobiona na żywnościową. Hodowcy podpisali umowy na 5 cykli bo ktoś duży oDebra1ł wtedy w cenie minrol. Teraz minrol spadł i już się nie podniesie wiec i tak oddadzą to co mieli uratować tą transakcją. Dodatkowo zużyją budy i będą pracować 10 miesięcy za darmo. Takie umowy podpisywali tez bardzo duzi i wytrawni producenci. Chyba ze zrobili cenę sztywna która nie była dostępna dla maluchów. Tak krawiec kraje jak materii staje. Myśle sobie ze ktoś duży może się wywalić w tym sezonie. Ptasia grypa miesza tylko lokalnie. Chyba wszystkie pisklątka znalazły dom wiec spadku produkcji nie będzie. Idę do kur.
 4. Do kur wychodzę

  CENA BROJLERA

  Każdy myśli : mnie nie dotknie. Dotknie wszystkich.
 5. Do kur wychodzę

  CENA BROJLERA

  Na YouTube dostateczna ilość filmów o zbożu z Ukrainy. Można się doedukować. Tygodnik Poradnik Rolniczy
 6. Do kur wychodzę

  CENA BROJLERA

  Krachmen dobry artykuł . Ale nikogo to nie wzruszy . Od lutego 2022 roku ceny pasz pozostają na niezmiennie wysokim poziomie. Średnia cena paszy pełnoporcjowej dla drobiu rzeźnego typu brojler wzrosła z 1850 zł na początku 2022, do 2400 zł. Początkowa panika spowodowana konfliktem na Ukrainie pozwalająca wytwórniom pasz podnieść drastycznie ceny, nie spotkała się z równie drastyczną jej obniżką, gdy sytuacja unormowała się. Presja hodowców na znaczną, rynkową obniżkę cen pasz, jest uzasadniona. Niestety z obniżką pasz będziemy mieli presję zakładów przetwórczych na obniżenie cen żywca, co w konsekwencji może przełożyć się na niższą cenę skupu. Obecnie koszt produkcji 1 kg żywca wynosi 5.30 - 5,60zł za kg - w zależności od regionu Polski - zaś skup 5.33 - 5,68 zł kg. Hodowca w swoim regionie zarabia obecnie od 0,03zł do 0,08 zł na kg żywca.
 7. Do kur wychodzę

  CENA BROJLERA

  Dzięki powodzeniu unijnej inicjatywy „pasów solidarności”, środkom podjętym w celu pomocy w eksporcie ukraińskich towarów rolnych wszystkimi możliwymi drogami oraz obecnemu rocznemu tymczasowemu programowi liberalizacji handlu, który zawiesił cła i kontyngenty na import produktów rolno-spożywczych z Ukrainy, napływ ukraińskiego zboża na rynek UE. Chociaż środki zapewniły bardzo potrzebne wsparcie dla rozdartego wojną kraju, znaczny wzrost towarów rolnych wywołał również znaczną konsternację w sąsiednich krajach UE, a mianowicie na Węgrzech, w Rumunii i Polsce. W związku z tym Komisja już wcześniej sugerowała, że wkrótce rozpocznie proces ponownego rozważenia tego programu liberalizacji handlu w następstwie „rosnącej presji ze strony państw członkowskich”. Niektóre kraje UE naciskają na ograniczenie lub zakaz eksportu zboża z Ukrainy, ale unijny komisarz ds. rolnictwa Janusz Wojciechowski szybko położył kres takim pomysłom. - Nie było ani jednego państwa członkowskiego, które powiedziałoby, że ograniczenia lub zakaz handlu na Ukrainie byłyby możliwą opcją – powiedział dziennikarzom na konferencji prasowej po spotkaniu unijnych ministrów rolnictwa. Podkreślił, że przeciwnie, kraje UE są zjednoczone w swoim poparciu dla Ukrainy. Ponadto projekt komunikatu ze szczytu UE-Ukraina, stwierdza, że UE „rozpatrzy prośbę Ukrainy o przedłużenie środków poza obecny okres obowiązywania”, wobec czego możemy spodziewać się przedłużenia zawieszenia wszystkich taryf.
 8. Do kur wychodzę

  CENA BROJLERA

  https://infotel.ua/en/our-clients/mhp-mironovskij-hleboprodukt ładne to
 9. Do kur wychodzę

  CENA BROJLERA

  https://www.cenyrolnicze.pl/wiadomosci/rynki-rolne/zboza/29964-bruksela-nie-kiwnie-palcem-w-sprawie-importu-zboz-z-ukrainy-jest-wola-kontynuowania-ulatwien-w-handlu Ursula robi robotę Przewodnicząca Komisji Europejskiej Ursula von der Leyen udała się wczoraj do Kijowa w towarzystwie 15 komisarzy na pierwsze w historii spotkanie Kolegium z rządem ukraińskim. Spotkanie odbywa się równolegle ze szczytem UE-Ukraina, pierwszym od rozpoczęcia rosyjskiej wojny przeciwko Ukrainie i nadania jej statusu kraju kandydującego. Z informacji jakie napływają z Kijowa, raczej trudno oczekiwać, by Bruksela podjęła się ograniczenia importu płodów rolnych z Ukrainy. - Aby wesprzeć Ukrainę, Komisja przedstawiła również dodatkowe środki ułatwiające handel, w szczególności zawieszenie ceł przywozowych na ukraiński wywóz, a teraz zaproponuje przedłużenie obowiązywania tych środków poza czerwiec 2023 r. Ustanowienie Pasów Solidarności pomogło również Ukrainie w wywozie jej towarów i importować to, czego potrzebuje, przy czym ponad 23 miliony ton zboża i produktów pokrewnych zostało już przetransportowanych tymi alternatywnymi trasami – czytamy we wczorajszym komunikacie Komisji Europejskiej Jak podaje portal euractiv.com, Komisja Europejska zobowiązała się do kontynuowania ukraińskiego eksportu produktów rolnych, zamierzając zaradzić narastającym doniesieniom o zakłóceniach na rynku na granicach rozdartego wojną kraju za pomocą środków wspierających wspólną politykę rolną Chyba wyraźnie dają do zrozumienia ze mamy wziąć urlop na rok dwa trzy ??? Myśle ze ani wiosna ani lato nie przyniesie zmian.
 10. Do kur wychodzę

  CENA BROJLERA

  Mówią że ilością i ceną nawet MHP zadziwimy i zawstydzimy . Mają nas skarżyć wtedy za dumping cenowy na żywcu i osłabianie pozycji w świecie.
 11. Do kur wychodzę

  CENA BROJLERA

  Z tym zbożem i drobiem produkowanym ma terenie Ukrainy to pikuś. Tu jest hit https://tvn24.pl/biznes/ze-swiata/szefowa-ke-ursula-von-der-leyen-unia-europejska-ue-musi-wznowic-rozmowy-z-mercosurem-6722461
 12. Do kur wychodzę

  CENA BROJLERA

  Fajny układ taki stabilny i uczciwy wiadomo na czym się stoi
 13. Do kur wychodzę

  CENA BROJLERA

  https://wiadomosci.onet.pl/swiat/taki-plan-dla-ukrainy-maja-amerykanie-co-to-oznacza-dla-polski-analiza/nfyh1fs nie w temacie ale jednak. Co się stanie z polskim rolnictwem i nie tylko. Jest szansa ze będziemy mieli tu cicho i spokojnie a wyprzedaży majątku żeby przeżyć nie będzie końca. 👻💀👻
 14. Do kur wychodzę

  CENA BROJLERA

  No tak mówił o lutym a tu już się zaczęło. To w lutym będzie dopiero ssanie jak mu się sprawdzi prorokowanie
 15. Do kur wychodzę

  CENA BROJLERA

  Krachmen chyba ma racje z tymi wzrostami w tym tygodniu. Jakieś szukanie jest żywca,
×
×
 • Dodaj nową pozycję...