Skocz do zawartości

Do kur wychodzę

Members
 • Liczba zawartości

  283
 • Rejestracja

 • Ostatnia wizyta

 • Wygrane w rankingu

  4

Odpowiedzi dodane przez Do kur wychodzę


 1. Dziś w górę trochę i chyba szukają i tuszki i żywca. A ten mercosure to kolejny wał usruli . Trzeba być klinicznym debilem żeby wierzyć że przepisy i standardy europejskie stoją na straży zdrowia i życia Europejczyków. To prawne wsparcie w wyeliminowaniu europejskich producentów z rynku. Doktor usrula dba o marże sieci handlowych i wyniki finansowe całego przemysłu przetwórczego. 4.8 za kg żywca na minrolu to cena zakupu łańcuchów w których w Europie zakuwa się niewolników rolnych. 


 2. 3 godziny temu, Stary hodowca napisał:

  Podobno od wtorku zjazd poniżej 5

  Raczej bzdura 

  Wegańskie alternatywy coraz słabiej się sprzedają. Beyond Meat – znany producent roślinnych zamienników mięsa – w pierwszym kwartale tego roku odnotował straty w wysokości 54,4 mln dolarów amerykańskich.

  Przychody netto marki Beyond Meat w pierwszym kwartale tego roku spadły o 18% w stosunku do tego samego okresu w 2023 roku. Wynika to ze spadku wolumenu sprzedanych produktów aż o 16,1%. Obecne straty sięgają 54,4 mln dolarów amerykańskich – są nadal mniejsze niż te odnotowane w pierwszym kwartale zeszłego roku, kiedy to wyniosły 59 mln dolarów.

  Strata EBITDA spółki Beyond Meat wyniosła 32,9 mln dolarów i jest niższa niż strata za 2023 r., która sięgnęła 45,8 mln dolarów, przy przychodach netto za 2024 r. niższych o 43,5%. To nieco mniej niż spadek przychodów netto w 2023 r. o 49,6%. Zysk brutto wyniósł 3,7 mln dolarów, co oznacza spadek w porównaniu z zyskiem brutto za pierwszy kwartał 2023 r., który sięgnął 6,2 mln dolarów.

  Prezes i dyrektor generalny Beyond Meat, Ethan Brown, stwierdził: „W pierwszym kwartale poczyniliśmy znaczny postęp w realizacji naszych priorytetów na rok 2024, w tym: osiągnięcie naszego docelowego poziomu przychodów w pierwszym kwartale; zmniejszenie kosztów operacyjnych i zużycia środków pieniężnych rok do roku; przeniesienie produkcji do własnej siedziby w celu obniżenia kosztów i poprawy jakości; oraz rozpoczęcie dostaw Beyond IV, czwartej generacji Beyond Burger i Beyond Beef do naszych klientów, ku chwale dietetyków i konsumentów.”

  Dodał, że rok 2024 jest kluczowy dla Beyond Meat – firma chce osiągnąć zrównoważoną i rentowną działalność.


 3. Unia Europejska przekaże Ukrainie 50 miliardów euro w trzy lata. Pieniądze zasilą przede wszystkim rolnictwo

  09 maj 2024 12:38
  Redakcja
   
  ukraina, pomoc unijna, miliardy euro

  - Ambasadorowie UE zgodzili się na plan dla Ukrainy zawierający zarys reform dotyczących otrzymania pomocy finansowej z UE do 2027 roku na kwotę 50 miliardów euro – poinformowała w środę belgijska prezydencja Rady UE.

   

  Jeszcze przed podjęciem decyzji przez ambasadorów, przedstawiciel UE Josep Borrell powiedział, że kluczowym tematem dyskusji na Radzie Ministrów UE powinna być realizacja planu naprawy Ukrainy, który uwzględnia komponent rolniczy.

   

  Program Instrumentu na rzecz Ukrainy dla rolników obejmuje następujące reformy:

   

   

   

   

  - zapewnienie funkcjonowania rynku gruntów;

  - doskonalenie struktury instytucjonalnej i administracyjnej służącej do zarządzania programami inwestycyjnymi;

  - usprawnienie oficjalnego publicznego rejestru elektronicznego przedsiębiorstw rolnych;

  - długoterminowy plan rozwoju kompleksu irygacyjnego w celu zwiększenia odporności sektora na zmiany klimatyczne;

  - rozminowywanie gruntów i wód.

   

   

   

   

   

   

  Źródło: Ukr Agro Consult

   

  Wiadomość z kategorii: Pozostałe wieści rolnicze
   
   

 4. kraińcy proponują polskim rolnikom odpuszczenie sobie produkcji zbóż. „Lepiej idźcie w kwiaty lub marihuanę”

  09 maj 2024 13:59
  Redakcja
   
  ukraina_slonecznik_flaga_phg_cenyrolnicz

  Walne zgromadzenie Lubelskiej Izby Rolniczej wystosowało stanowisko w sprawie wypowiedzi przedstawiciela ukraińskiej organizacji branżowej, która została opublikowana na łamach europejskiego portalu Politico w artykule poświęconym negocjacjom umowy o wolnym handlu między UE a Ukrainą.

   

  Walne zgromadzenie LIR stanowczo sprzeciwia się aroganckiej w stosunku do polskich rolników wypowiedzi prezesa Ukraińskiego Klubu Agrobiznesu Alexa Lissitsa, opublikowanej na portalu Politico. Lissitsa w swojej wypowiedzi stwierdza, że „lepiej byłoby gdyby specjalizowali się (polscy rolnicy) w produkcji kwiatów, owoców i warzyw. Albo nawet marihuany…”.

   

  - Artykuł, w którym została zamieszczona ta wypowiedź, jednoznacznie wskazuje, że unijne rolnictwo poddawane jest likwidacji. Autor publikacji ponadto wskazuje, że rolnicy są niewielkim ułamkiem unijnej gospodarki, a społeczeństwo europejskie chce na swoich stołach żywności z Ukrainy. W tekście jednak nie wspomina się o nierównej konkurencji, niższych kosztach produkcji, jakości płodów rolnych i możliwości stosowania m.in. środków ochrony roślin, które nie są dozwolone w UE. Walne zgromadzenie LIR stoi na stanowisku potrzeby podjęcia reakcji i działań ze strony polskiego rządu, które zapobiegną w przyszłości tego typu wypowiedziom, które obrażają polskich rolników – czytamy w wystąpieniu sygnowanym podpisem Gustawa Jędrejka – prezesa LIR.

   

   

   

   

   

  Wiadomość z kategorii: Pozostałe wieści rolnicze
   
   

 5. Po tygodniowej przerwie, na rynku skupu kurczaka kontynuowany jest ruch wzrostowy w cennikach. Na wolnym rynku skupu kurcząt rzeźnych próżno szukać propozycji poniżej 5 zł/kg. 

  Skup kurczak brojler: wolny rynek: 5,00 - 5,60 zł/kg (średnia: 5,20 zł/kg na podstawie informacji z 16 ubojni na terenie całego kraju). Od ostatnich notowań (z 29.04.2024) średnia cena wzrosła o 0,10 zł/kg. 

   


 6. Amerykanie pompują setki milionów dolarów w ukraińskie rolnictwo

  04 maj 2024 09:45
  Redakcja
   
  amerykańskie wsparcie, Ukraina, dotacje

  - W ciągu 5 lat planujemy zainwestować około 250 milionów dolarów w odbudowę i rozbudowę ukraińskiego sektora rolnego - powiedziała zastępca administratora Agencji Rozwoju Międzynarodowego Stanów Zjednoczonych (USAID) Isobel Coleman podczas oficjalnego otwarcia projektu USAID Harvest. Dodajmy, że w 2022 roku agencja USAID, w ramach programu AGRO, przekazała Ukrainie 1,5 miliarda dolarów.

   

  Realizacja programu zapewnia wsparcie wzrostu eksportu produktów rolnych o 1,5 miliarda dolarów, a także przyciągnięcie dodatkowych 500 milionów dolarów w postaci inwestycji prywatnych. Rolnicy ze wszystkich regionów otrzymają fundusze, ale pierwszeństwo otrzymają osoby dotknięte wojną.


 7. Wiemy, że duże podmioty kupują z przedsiębiorstw z Ukrainy w dużej ilości mięsa m.in. drób, ale też inne mięso.Po wytrybowaniu mogą sprzedawać towar na tackach jako towar polski. Ten towar nie jest wystarczająco kontrolowany. Co z bezpieczeństwem jeśli chodzi o zawartość antybiotyków i innych substancji? W Polsce znaleziono 39 przypadków i zgłoszono je do UE jako podmiot, który zgłosił najwięcej przypadków występowania pestycydów i antybiotyków w mięsie pochodzenia ukraińskiego. Dość powiedzieć, że Słowacja wykryła atrazynę, która w kolejnym pokoleniu powoduje po spożyciu u zwierząt i ludzi wytworzenie się cech zarówno męskich jak i żeńskich. Dlatego pytam o bezpieczeństwo żywnościowe związane z mięsem – mówił Kaźmierczak podczas posiedzenia sejmowej komisji rolnictwa.

  https://www.cenyrolnicze.pl/wiadomosci/wiesci-rolnicze/pozostale-wiesci-rolnicze/34949-w-zywnosci-z-ukrainy-wykryto-substancje-powodujaca-problemy-rozrodcze-co-z-bezpieczenstwem-zywnosciowym


 8. a na ukrainie też liczyli? opierdoooolić z grubej rury ubrać w kombinezony zdezynfekować spradzić aktuale badania sanepidoskie  albo ... podkulić ogon zwinąć beret w rulonik i czekać az pozamykja za niespełnianie wymagań urrssuli  brukselskich i uuurrraińskich oligarchów


  • STRONA GŁÓWNA
  • MIĘSO
  • Więcej pieniędzy dla Ukrainy kosztem promocji unijnej żywności? "To niepokojące"
  MIĘSO

  Więcej pieniędzy dla Ukrainy kosztem promocji unijnej żywności? "To niepokojące"

  Adam Tubilewicz to zastępca redaktora naczelnego i dziennikarz Portalu Spożywczego. Zawiaduje działem 
  • Autor: Adam Tubilewicz
  •  
  • Data: 08-04-2024, 12:46
  •  
  • Aktualizacja: 08-04-2024, 13:19
  Z niepokojem przyjmujemy informacje, że Komisja Europejska, przygotowując program pomocy finansowej dla Ukrainy, szuka oszczędności w wielonarodowych kampaniach promocyjnych – wskazuje Dariusz Goszczyński, prezes zarządu Krajowej Rady Drobiarstwa – Izby Gospodarcz

 9. Idea UE zostala  zdewaluowana i sprzedana      O, radości, iskro bogów, kwiecie Elizejskich Pól, święta, na twym świętym progu staje nasz natchniony chór. Jasność twoja wszystko zaćmi, złączy, co rozdzielił los. Wszyscy ludzie będą braćmi tam, gdzie twój przemówi głos. Unia rządzi Unia radzi Unia nigdy cie nie zdradzi. 😂😂😂🤯🤯🤯😂😂😂 


 10.  

  Ukraińcy mają świetnie rozwinięte kontakty w Brukseli, że dosłownie można się od nich uczyć. Ja się zastanawiam, jak państwo, które jest w stanie wojny, ma w obszarze wzmacniania własnego dużego biznesu taką determinację – stwierdził minister rolnictwa Czesław Siekierski po kolejnych negocjacjach z Ukraińcami.

   

  Po kolejnej rundzie negocjacji ze strona ukraińską, minister rolnictwa nie ukrywa, że sytuacja jest ciężka. - Mówią nam otwartym tekstem, że jeśli my ich zablokujemy w malinach, to oni nie będą przyjmować naszych mrożonych warzyw – powiedział Gazecie Prawnej Czesław Siekierski.

  Aż głupio się przyznać, bo znów powiedzą, że rozmawiamy i rozmawiamy, a co z tego wynika, ale partner do rozmów jest bardzo trudny. Oni chcą zachować warunki liberalizacji handlu, które zostały wprowadzone w tym szczególnym okresie, aby wesprzeć Ukrainę. I oni uważają, że to już ma tak zostać do końca i że to będzie ich główna pozycja negocjacyjna – informuje minister Siekierski w rozmowie z Gazetą Prawną.

   

  - Teraz spotkaliśmy się z sektorem owoców miękkich. I wiadomo, że jest problem związany z malinami, nie wiemy jaka będzie sytuacja, jeśli chodzi o truskawki. A Ukraińcy są bardzo twardymi negocjatorami. Mówią nam otwartym tekstem, że jeśli my ich zablokujemy w malinach, to oni nie będą przyjmować naszych mrożonych warzyw. Jak mówimy, że zrobimy blokadę, to odpowiadają, że przestaną przyjmować od nas owoce i przetwory mleczne – wyjawia Czesław Siekierski. w wypowiedzi dla Gazety Prawnej.

   

  Wg Gazety Prawnej, polscy negocjatorzy nie mają złudzeń, że Ukraina ma doskonałe wejścia w strukturach unijnych. - Oni mają świetnie rozwinięte kontakty w Brukseli, że dosłownie można się od nich uczyć. Ja się zastanawiam, jak państwo, które jest w stanie wojny, ma w obszarze wzmacniania własnego dużego biznesu taką determinację. Tam jednak rządzi biznes i to biznes, który bardzo zdominował najwyższych polityków – zdradza Gazecie Prawnej minister Siekierski.  
    A królowa  Urszula wspiera z całych sił ten biznes. 


 11. - Polscy rolnicy są za mali, aby być prawdziwymi graczami na światowym rynku zbóż, gdzie muszą konkurować z takimi krajami jak Ukraina, Brazylia czy Rosja – uważa Alex Lissitsa, szef lobby rolniczego Ukraińskiego Klubu Agrobiznesu. 

   

  Na łamach portalu Politico pojawił się artykuł, który jednoznacznie wskazuje, że unijne rolnictwo poddawane jest likwidacji. Autor publikacji wskazuje, że rolnicy są niewielkim ułamkiem unijnej gospodarki, a społeczeństwo europejskie chce na swoich stołach żywności z Ukrainy. W tekście nie ma ani słowa o nierównej konkurencji, niższych kosztach produkcji, jakości płodów rolnych i możliwości stosowania m.in. środków ochrony roślin, które nie są dozwolone w Unii Europejskiej...

  https://www.cenyrolnicze.pl/wiadomosci/wiesci-rolnicze/pozostale-wiesci-rolnicze/34720-ukrainski-lobbysta-sugeruje-polskim-rolnikom-ze-ich-koniec-jest-bliski-zajmijcie-sie-kwiatami-albo-marihuana


 12. Ukraiński lobbysta sugeruje polskim rolnikom, że ich koniec jest bliski. „Zajmijcie się kwiatami albo marihuaną” Polscy rolnicy są za mali, aby być prawdziwymi graczami na światowym rynku zbóż, gdzie muszą konkurować z takimi krajami jak Ukraina, Brazylia czy Rosja – uważa Alex Lissitsa, szef lobby rolniczego Ukraińskiego Klubu Agrobiznesu. 

   

  Na łamach portalu Politico pojawił się artykuł, który jednoznacznie wskazuje, że unijne rolnictwo poddawane jest likwidacji. Autor publikacji wskazuje, że rolnicy są niewielkim ułamkiem unijnej gospodarki, a społeczeństwo europejskie chce na swoich stołach żywności z Ukrainy. W tekście nie ma ani słowa o nierównej konkurencji, niższych kosztach produkcji, jakości płodów rolnych i możliwości stosowania m.in. środków ochrony roślin, które nie są dozwolone w Unii Europejskiej...


 13. Ukraiński lobbysta sugeruje polskim rolnikom, że ich koniec jest bliski. „Zajmijcie się kwiatami albo marihuaną”

  10 kwiecień 2024 11:20
  Redakcja
   
  ukraina, eksport zboża, import, Polska

  - Polscy rolnicy są za mali, aby być prawdziwymi graczami na światowym rynku zbóż, gdzie muszą konkurować z takimi krajami jak Ukraina, Brazylia czy Rosja – uważa Alex Lissitsa, szef lobby rolniczego Ukraińskiego Klubu Agrobiznesu. 

   

  Na łamach portalu Politico pojawił się artykuł, który jednoznacznie wskazuje, że unijne rolnictwo poddawane jest likwidacji. Autor publikacji wskazuje, że rolnicy są niewielkim ułamkiem unijnej gospodarki, a społeczeństwo europejskie chce na swoich stołach żywności z Ukrainy. W tekście nie ma ani słowa o nierównej konkurencji, niższych kosztach produkcji, jakości płodów rolnych i możliwości stosowania m.in. środków ochrony roślin, które nie są dozwolone w Unii Europejskiej...

   

   

   

   

  - Fakty wydają się przemawiać za stanowiskiem Ukrainy. Jej produkty cieszą się dużym zainteresowaniem unijnego przemysłu spożywczego, podczas gdy europejscy rolnicy, którzy stanowią niewielki ułamek gospodarki bloku, są w rzeczywistości jedyną grupą, która ich nie chce. Co więcej, nie ma dowodów na to, że rolnicy w UE są podcinani przez konkurencję ze strony Ukrainy – czytamy w poniedziałkowej publikacji Politico.

   

  Alex Lissitsa, szef lobby rolniczego Ukraińskiego Klubu Agrobiznesu, powiedział na łamach Politico, że ograniczenia w handlu z Unią Europejską „uwypukliły ironię sytuacji, w której kraje unijne utrudniają ukraiński eksport, wzywając jednocześnie kraj do dostosowania się do przepisów UE”. - Z jednej strony proszą nas o dostosowanie naszej produkcji do standardów UE, z drugiej… kraje UE blokują nasz eksport i próbują ponownie wprowadzić kwoty – powiedział Politico. Lissitsa stwierdziła, że protekcjonizm nie uratuje sektora rolnego UE.

   

  - Polscy rolnicy są za mali, aby być prawdziwymi graczami na światowym rynku zbóż, gdzie muszą konkurować z takimi krajami jak Ukraina, Brazylia czy Rosja – stwierdził Lissitsa. - Lepiej byłoby, gdyby specjalizowali się w produkcji kwiatów, owoców i warzyw. Albo nawet marihuanę – dodał Ukrainiec cytowany przez Politico.

   

   

   

   

   

  Wiadomość z kategorii: Pozostałe wieści rolnicze
   
   

 14. Ukraina: Potężna korupcja przy eksporcie produktów rolnych. Luksusowe samochody i setki tysięcy dolarów 

  05 kwiecień 2024 11:26

  Redakcja

  Pracownicy ukraińskiego Biura Bezpieczeństwa Państwowego zdemaskowali urzędników Państwowej Służby Produkcyjnej i Konsumenckiej dwóch obwodów, którzy miesięcznie zarabiali miliony hrywien w procederze związanym z eksportem produktów rolnych.

   

  Pracownicy Głównego Wydziału Państwowej Produkcji i Obsługi Konsumenckiej obwodów odeskiego i zaporoskiego zorganizowali akcję korupcyjną mającą na celu wyłudzenie pieniędzy za wydawanie świadectw fitosanitarnych niezbędnych do eksportu i importu produktów rolnych oraz do sporządzania świadectw kontroli wyników niezbędnych do eksportu jęczmienia i kukurydzy.

   

   

  W rzeczywistości urzędnicy Państwowego Urzędu ds. Produkcji i Konsumentów utworzyli zorganizowaną grupę przestępczą z jasnym podziałem ról i obowiązków. Składało się z ponad 11 osób, w tym szefa Państwowej Administracji ds. Produkcji i Obsługi Konsumenckiej w obwodzie zaporoskim oraz szefa Wydziału Bezpieczeństwa Fitosanitarnego Państwowej Administracji Państwowej ds. Produkcji i Obsługi Konsumenckiej w obwodzie odeskim.

   

  Miesięcznie wyciągali po 160 tys. dolarów

   

  W skład grupy przestępczej wchodziło także dwóch głównych inspektorów Państwowej Służby Produkcyjnej i Konsumenckiej w obwodzie odeskim oraz dwóch z obwodu zaporoskiego, osoby cywilne, w tym menadżerowie firm maklerskich, którzy pełnili funkcję pośredników. Według wstępnych szacunków„handlarze” otrzymywali miesięcznie z tytułu nielegalnej działalności ponad 160 000 dolarów amerykańskich.

   

  W różnych obwodach Ukrainy przeprowadzono 60 przeszukań, podczas których odnaleziono i skonfiskowano ponad 100 000 dolarów amerykańskich i 500 000 hrywien pochodzących z nielegalnej działalności, skonfiskowano 8 samochodów klasy elitarnej, notesy z wykazem podziału kwot pomiędzy uczestnikami programu oraz projekty protokołów i sprzęt komputerowy, na którym sporządzono dokumenty; inne przedmioty i rzeczy, które posłużą jako dowód w postępowaniu przygotowawczym.

   

  Zatrzymano pięciu członków grupy przestępczej i poinformowano ich o podejrzeniu otrzymania niezgodnego z prawem żądania w szczególnie dużej wysokości. Planowane jest także podjęcie decyzji w sprawie przekazania podejrzeń urzędnikom zamieszanym w defraudację. Działania dochodzeniowe są kontynuowane. Zarządzaniem proceduralnym zajmuje się Prokuratura Okręgowa w Odessie.

   


 15. Arabski fundusz ADQ jest zainteresowany przejęciem polskiego giganta drobiarskiego - Cedrob. O zainteresowaniu taką transakcją ze strony ADQ poinformował Bloomberg, a wstępna oferta zostanie złożona już w kwietniu.

×
×
 • Dodaj nową pozycję...