Skocz do zawartości

kokoko

Members
 • Liczba zawartości

  32
 • Rejestracja

 • Ostatnia wizyta

 • Wygrane w rankingu

  1

Ostatnia wygrana kokoko w dniu 21 Czerwca

Użytkownicy przyznają kokoko punkty reputacji!

Reputacja

2 Neutral

Ostatnie wizyty

Blok z ostatnimi odwiedzającymi dany profil jest wyłączony i nie jest wyświetlany użytkownikom.

 1. kokoko

  CENA BROJLERA

  Ja dzisiaj w nocy ładowałem po 5.25. Co prawda kontrakt ale liczony średnia minrol i ceny rolnicze
 2. kokoko

  CENA BROJLERA

  Kto do Uniejowa na festiwal drobiu sie wybiera?
 3. kokoko

  CENA BROJLERA

  Jak u was wygląda sytuacja z ważeniem kupnej paszy na fermie? Mam 2 dostawców paszy, u jednego zwykle się wszystko zgadza (ważę samochód na wjedzie i na wyjeździe). U drugiego dostawcy rzadko kiedy się zgadza. Są to może i nieduże różnice bo od 20 do 60 kg, ale zawsze na moja niekorzyść. Jeżeli jest powyżej 20 kg to zawsze pisze uwagi, a faktura i tak przychodzi na ilość która według nich przyjechała. Wage mam oczywiście legalizowaną.
 4. kokoko

  CENA BROJLERA

  Korzeń bardzo mądrze napisał. Jeżeli ktoś po 10 latach podpiera ściany kijami to chyba z tektury buduje. Ja mam najnowsze kurniki co prawda nie takie stare bo ok 5lat ale nie wyobrażam sobie żeby za 5 lat były w tak opłakanym stanie jak niektórzy pisza.
 5. kokoko

  CENA BROJLERA

  No nie takie jaja dla nas, bo odbije się na hodowcach drobiu a nie na producentach karmy dla zwierząt.
 6. kokoko

  CENA BROJLERA

  No jak słyszę w radio jak przedstawiają całą tą aferę z ptasia grypa u koyow yo zastanawiam się kiedy wszystko pierd....olnie. Ja myślę że wszystko to jest możliwe odnośnie ptasiej grypy u kotów, ale tutaj nie na winy branży drobiarskiej tylko firm utylizacyjnych które zajmują się także produkcja karmy dla psów czy kotów. Myślę że cały drob który wyjechał z Żuromina czy innych terenów objętych ptasia grypa ze 2 lata temu został normalnie przerobiony na jedenie dla zwierząt i mogło to spowodować wirusa u kotów czy (za chwilę może się okazać że) u psów. A wy co tym wszystkim myślicie?
 7. kokoko

  CENA BROJLERA

  Ponawiam pytanie o ekoschemat dobrostan w hodowli brojlery. Składał ktoś z Was?
 8. kokoko

  CENA BROJLERA

  Składał ktoś z Was wniosek o dopłaty bezpośrednie i zaznaczał ekoschemat z ekologicznym utrzymaniem drobiu? Najbardziej mnie ciekawi co może się kryć pod "zapewnieniem stałego dostępu do materiałów/przedmiotów absorbujących uwagę". ?? Jakieś propozycję?
 9. kokoko

  CENA BROJLERA

  Tak dokładnie o takich przypadkach mówię. Mam 2 różnych wet, ferma podzielona i zarówno jeden jak i drugi tak mówią, także nie mam podstaw żeby im nie wierzyć zwłaszcza że tak jak mówię zawsze było to tylko na 1 obiekcie. I po zmniejszeniu luxow problem ustępował.
 10. kokoko

  CENA BROJLERA

  To akurat wiem od wet. Na jednym obiekcie mam światło ledowe i jest ono silniejsze i tam właśnie koło 4 doby zaczynały pojawiać się sztuki które przewracalaly się na plecy i musieliśmy zejść z natężeniem do ok 40/35lux gdzie na innych obiektach mam inne lampy i tam spokojnie natężenie może być 65 lux.
 11. kokoko

  CENA BROJLERA

  Też mnie zawsze śmieszy jak ktoś tutaj pisze że czytają to ludzie z ubojni o paszarni. Jak nic mają zatrudnionego specjalnie człowieka do śledzenia forum ppr :)
 12. kokoko

  CENA BROJLERA

  To że ktoś pracuje u siebie (ja tez chodzę na załadunek,co prawda nie łapie tylko np stoję na szufladach i liczę albo chodzę po kurniku i zbieram padłe które zostają,albo siedze w socjalu i waze tylko samochody) nie znaczy że ma stan umysłu niewolnika. Poprostu dogląda swojego,dba żeby wsztatko było ok. A Twój stan umysłu pokazuje że jak zatrudniasz 1 osobę to masz już się za wielkiego szefa i przedsiębiorcę. Pewnie nawet w garniturze chodzisz na codzień żeby się dowartościować hahaha. Ja np tego nie potrzebuje i dla mnie nie jest problemem iść 2 razy dziennie na obchód każdego kurnika. Wtedy widze na własne oczy czy nie zaczyna się jakaś choroba,czy nie trzeba przyciemnić światła bo zaczynają się przewracać na plecy małe kurczaki,czy z wentylacja wszystko ok. I wtedy mam dobry wynik bo szybko reaguje,a Ty zanim się czegoś dowiesz to już jesteś conajmniej 24h w plecy. U mnie też jest jeden hodowca co nie bywa codziennie na fermie. Mieszka w mieście i jak mu się nie chce przyjechać to poprosi brata żeby mu zrobił obchód. Po rzucie kurnik sprzata mu ojciec z bratem swoimi sprzętami,a wozi się mustangami i bmw. Ja się pytam gdzie ten ojciec i brat mają rozum. Bo oni są robotnikami mimo że sami też mają swoje kurniki i chlewnie.
 13. kokoko

  CENA BROJLERA

  Bardzo dobrze napisane. Jął ją kiedyś napisałem że z kurnika cos zostaje i podałem swój koszt wyprodukowania 1kg to zjechał mnie niejaki Zeldrob1, jakby tylko on umiał liczyć,ale niestety okazuje się po raz kolejny że nie umie.
 14. kokoko

  CENA BROJLERA

  De heus podobno -25zl od poniedziałku
 15. kokoko

  CENA BROJLERA

  U mnie upadki w pierwszym tygodniu raczej koło 1%. Jeżeli powyżej to zgłaszam do wylęgarni reklamację. Raz miałem na jednym obiekcie upadki 3% co było tragedią.
×
×
 • Dodaj nową pozycję...