Skocz do zawartości

wjacek

Members
 • Liczba zawartości

  377
 • Rejestracja

 • Ostatnia wizyta

Reputacja

0 Neutral

Converted

 • LOCATION
  byłe kaliskie
 • WEBSITE
 • INTERESTS
  rolnictwo, komputery, elektronika, tv-sat
 • OCCUPATION
  rolnik
 • AOL
  5553530
 • YAHOO
  wjacek1@gmail.com
 1. wjacek

  Kukurydza

  Cześć dawno mnie tu nie było, pytanie dla fachowców od QQ. Co polecacie na III b( gliniasta ) 200-220 F. Druga odmiana na gleby lżejsze też niby III-IV (TEREN WILGOTNY) 200-220 F
 2. wjacek

  Urządzenia GPS

  Mio 360 z zainstalowanym programem do pomiaru pól z uchwytem i ładowarką sam. - sprzedam - 150 zł + KW
 3. wjacek

  Kukurydza

  No po cebuli na pewno ładny plon (zostaje dużo składników nie wykorzystanych) ale to cebula zimująca albo z dymki bo z siewu wiosennego raczej nie (za późno schodzi z pola).
 4. wjacek

  Kukurydza

  Takie szalone to one wcale nie są, a jak wiesz cebula nie urośnie wszędzie tam gdzie qq da sobie rade. Cebule sieję już za często plony już nie sa takie rewelacyjne (niszczyk zjadliwy się pojawia w polu).
 5. wjacek

  Kukurydza

  Nie jestem fachowcem w qq chcę zasiać wczesne odmiany na ziarno FAO 200-220 max co polecacie, zastanawiam się nad GARNI (210) firmy Caussade mial ktoś tą odmianę podobno rewelacja. Wasze typy:
 6. wjacek

  Cebula

  Czesc Panowie. Mam dla Was ofertę jeśli chcecie taniej pozyskać nasiona. RISBURGER 5 - bardzo dobra cena ewentualnie HADES - bardzo wszesna firmy AGRI BOSTON SHERPA SZCZEGÓŁY TEL. 505-214-083
 7. wjacek

  Cebula

  Witam - czy specjaliści od uprawy cebuli już wymarli? Jak u Was z mączniakiem rzekomym u mnie już się pojawił trzeba pryskać co polecacie i dlaczego? Ogólnie cebula w tym roku marnie rośnie czy zdąży na czas?
 8. wjacek

  Kukurydza

  I tu się zgodze z przedmówcą (nie jestem szpecem od kukurydzy uprawiam 1-2 ha) ale zawsze jestem za pryskaniem po siewie jak są warunki i gleba wilgotna. W tym roku zapatrzyłem się na innych i wysłuchałem marudzenia ojca - nie popryskałem i teraz koczuję kiedy będę mógł opryskać Co myślicie o takim zestawie SAMSON + MOCARZ
 9. wjacek

  Cebula

  Lentagram tak ale jako druga alternatywa bo cebula jak ma 3-4 szczypiorki to chwast już będzie pod kolana a do tego nie można dopuścić a tak jeśli już w tej fazie to zdecydowanie lepszy efekt daje LONTREL. Do pierwszego zwalczania chwastów w cebuli po wschodach to GOOAL lub GAlIGAN (faza 1 liścia) nikt jeszcze nic mądrzejszego nie wymyślił polecam dawki dzielone zaczynając od 50 ml/ha oczywiście po kilku słonecznych dniach (wosk na cebuli naturalna bariera ochronna) broń Boże po deszczu!!! Cebulka dziś:
 10. wjacek

  Kukurydza

  na pewno kwaśna gleba świadczy o tym ten skrzyp polny ale to nie o to chyba chodzi
 11. wjacek

  Cebula

  w póżniejszej fazie chyba 3 liście można zastosować Lontrel 300
 12. wjacek

  Kukurydza

  Ja bym dał 0,5 l Asahi, powinno złagodzić skutki przymrozków.
 13. wjacek

  Kukurydza

  Co polecacie na chwastnice jednostronną (tanio i dobrze). A co na perz właściwy. Pewnie to samo tylko większe dawki.
 14. wjacek

  Kukurydza

  Według mnie tak można. Jednego roku pryskałem 10 dni po zasiewie i było ok kukurydza tak wcześnie nie wschodzi pryskaj masz teraz super warunki.
 15. wjacek

  Kukurydza

  Dobrze myślisz Pendigan 330 dobrze sobie radzi w kukurydzy ale z Mustangiem nigdy nie stosowałem ile by trzeba dać Mustangu a lie Pendiganu. Kiedyś jak była Atrazyna to tobiłem Tazastomp (Panida 4l + 1 kg Atranexu) to był super środek i tani.
×
×
 • Dodaj nową pozycję...