Skocz do zawartości

gover

Members
  • Liczba zawartości

    37
  • Rejestracja

  • Ostatnia wizyta

Reputacja

0 Neutral

Converted

  • LOCATION
    podlaskie
  • OCCUPATION
    rolnik
  1. gover

    Ciagniki New Holland

    Po mojemu to sprawdź czy nie śsie powietrza z paliwem. Czy wszystko szczelne i drożne (szczególnie od smoka do pompy). Koniecznie obejrzyj przewody/zaciski a najlepiej to je wymień na porządne (przewody),bo tamte oryginalne, o ile paimętam, to cholernie sztywne są. Zerknij też czy pompa paliwowa się nie przestawiła w jakieś skrajne położenie w otworach fasolkowych względem oryginalnego ustawienia.
  2. 1. mylisz się - nie chce się tłumaczyć czemu. 2. też się mylisz i też nie chce mis się tłumaczyć czemu. 3. xero nie jest potrzebne do wniosku - to przecież oczywiste. chodzi tam o powierzchnię upraw i dane działek w/g ARiMR - aby wypełnić wykaz działek we wnuiosku i wykaz powierzchni w PRG. Bo to podlega czasem weryfikacji. Dane w wykazie działek we wniosku MGR muszą się zgadzać z danymi w wniosku o dopłaty. Skoro jesteś po knsultacji telefonicznej z infolinią ARiMR to moja pomoc wydaje się zbędna na dzień dzisiejszy. Więc kończe udzielanie się w tym temacie. Teraz Ty przejmujujesz pałeczkę. :)
  3. Najwięcej czasu zajmuje pozyskanie wypisów z ksiąg wieczystych. Jak je mają w bazie to od ręki masz a jak nie to do 5 tygodni zajmuje im wprowadzenie danych (chyba że odwiedzisz sędziego i przekonasz go (jakoś), że sprawa pilna). Jak się uda sąd załatwić od ręki to lecisz na uczelnię po stempelek gdzie się uczyłeś (załącznik do wniosku obowiązkowy). Później oferty.... Ja składałem na 2 maszynki (tak się złożyło, że u 1 dilera więc oferty to "szybka piłka"). To mi zajęło 1 dzień podróżowania.... Następnie ksero wniosku dopłat (ale to już miałem więc nie zajęło mi to czasu). Zaświadczenie od lekarza wetrynarii o dobrostanie też mam z poprzedniego wniosku więc również nie traciłem na to czasu. Generalnie nie traciłem czasu już na resztę załączników bo je miałem (Mam na myśli cały czas tylko te załączniki za którymi trzeba się przejechać.). Pozostało tylko siąść przed kompem i wypełnić wniosek. Zajęło mi to ok. 7 godzin. W tym prawie 3 zmarnowałem na wklepywanie wszystkich działek (aż mi się w głowie kręciło od tego). No i drukowanie z 30 minut... Reasumująć: projekt zabrał mi 2 dni robocze... ( 1 dzień jazda za załączniakmi a 2 to wypełnienie.) I na tyle to by było... :)
  4. ja wypełniałem je za darmo - bo robiłem je sam dla siebie. Jednak zupełne zero to nie do końca - koszty to dojazd do dilera/ów i wzięcie ofert plus wypisy z ksiąg wieczystych bo to jest płatne, ale tu już stałej opłaty nie ma - zależy od sądu. No i wydrukowanie jak nie masz drukarki. Czyli ogółem mnie w tym obecnym PROW to kosztowało niecałe 400pln. (100 na paliwko..) Jeśli chodzi o korzystanie z firm to słyszałem (podkreślam że słyszałem) że biorą określony procent od wartości brutto projektu (z greguły do 7%). Im większa kwota tym procent mniejszy. Ale tu ja nie chcę nic insynuować bo to tylko posłuchy. Z pewnością śledzą ten temat takie firmy więc może ktoś z nich by się wypowiedział i byłoby jasne.
  5. 2 posty poniżej napisałem. Choć generalnie nie bardzo wiem o co ci chodzi.
  6. Twoja wola. Rób jak uważasz. Ja zawsze to dodawałem bo u mnie to było wymagane.
  7. obowiązkowo!!! bez tego załącznika kasy nie dostaniesz i od razu mogą Ci cały wniosek odrzucić. To jeden z najważniejszych załączników. Jak bierzesz maszynki to w PRG wypełniasz tylko do tabelki z budynkami i planowanymi inwestycjami włącznie (o ile pamiętam to 5.2) a dalsze tabelki zostawiasz... W tym załączniku podajesz dokładnie co wybrałeś i opistujesz każdą wybraną maszynę. kol. 2 - (zgodnie z zestawieniem rzecz.-fin.) np. I.A.1 lub (jesli kolejna) to: I.A.2... bla bla i tak kolejno. Lub jak lizing to odpowiednio I.B.1 (o ile dobrze pamiętam, że koszty objęte lizingiem to reprezentuje literka "B". Ale głowy za to nie dam bo nie pamiętam już).... kol. 3 - pełne dane dilera u którego kupujesz. Tylko się nie pomyl bo będziesz poprawiał. (dane z pieczątki) kol4 - no chyba nie trzeba tłumaczyć tu.. podajesz markę i typ jaki ma wybrana przez Ciebie maszyna kol. 5 - rok wypordukowania danej maszyny. kol 6. - ładowność lub moc lub szerokośc roboczą lub iloskibowy pług...... itd. kol7 - jak będziesz mocno wykorzystywał daną maszynę (w % na rok) czyli: 2lub 3 lub 5 lub 10, 20..... kol 8 - cena netto maszyny. Poza tym jest przecież instrukcja do wypełnienia wniosku (całego). Ściągnij ją sobie ze strony agencji i tam jest wszystko wyjaśnione co i jak punkt po punkcie....
  8. co do wymogów na CNH to już Ci pisałem wcześniej to nie ma co się powtarzać. Co do "60" ja bym je opylił mjąc już tego nowego. Po co mi byłoby 4 ciągniki na 20 ha. Przynajmniej byłoby trochę grosza na sprzęt do nowego traktora. Generalnie nie przeszkadza jak mają ponad 22 alta. Ale z ciekowości mogą Cię zapytać po co tyle ciągników na taki areał... Ja na Twoim miejscu już bym składał wniosek do kupy i nie plątał tej sprawy na forum. A najlepiej zadzwoń na informację do swojego odziału Agencji i tam też wyjaśnią co i jak... A jak tak się będziesz ciągle obawiał i szukał problemów to tak i ten ciągnik kupisz.....
  9. jak udokumentujesz 35ha UR (najlepiej pow. 40) to przejdzie. Jeszcze jak dołożysz do tego, że te grunty będą dalej (10km) to tym bardziej. Tak się zastanawiam... przy Twoim areale... jak dostaniesz ten większy ciągnik to co nim będziesz robił? Bo sprzęt do niego to drugie tyle co on kosztuje ( i to ten podstawowy)..... No chyba, że orać będzxiesz nie wzdłuż swego pola tylko poprzecznie... razem i sąsiadom... :)
  10. To do 100km bez problemu będziesz miał. Powyżej 100 raczej nie masz co zawracać sobie głowy bo marrrrrrne szanse. Jak sprawę chcesz załatwić szybko i bez nerwów to ciągnik 80-90km jest najlepszym wyjściem. Przy 100 już będziesz musiał uzasadnić nieco dokładniej ten wybór dla prowadzącego pracownika ARiMR.
  11. Marno widzę ten ciągnik... ze 120km. Ale do 100 nie powinno być biedy. A jeszcze jak masz tę glebę ponad 10km od domu to z pewnością..... da rade.
  12. Zapomniałem - sprawdź też szczelinę między czujnikiem a magnesem - może się odkręcił czujnik i przesunął i temu nie reaguje. Wielkość szczeliny powina być w instrukcji podana.
  13. Sprawdź połączenia elektryczne. Najprawdopodobniej czujnik/-ki do wymiany. Peniw zalane.
  14. gover

    Sipma czy Famarol

    ja mam famarola walcowego pełną opcję ale z węższym podbierazem. Mimo węśzego nie ma problemu ze zbiorem bo prasa posiada 2 kółka nagarniające po bokach podbieracza. Szerokość robocze wynosi 1,8m i nie ma problemu. Jeśli chodzi o zapotrzebowanie na moc to min. 80km. Jeśli załączysz noże to min. 90km. Jeśli masz czym ją pokręcić to nie zawracaj sobie głowy V/VD bierz tylko walcową. idzie ciężko ale bele można ustawić bele tak jak byłby z "betonu". U mnie jednym słowem: IGŁA! Żadnehj usterki a na liczniku niewiele prawie 900 bel.
  15. gover

    Ciagniki New Holland

    Co do płynu hamulcowego..... cóż poradzisz, jest jak jest.. :) Co do schematu instalacji to by trzeba było do jakiegoś mechanika od serwisu dryndnąć.. bo w instrukcji nie ma :P Ale jeśli Ci wariują światła to masz pewnie gdzieś rozłączony kabelek od świateł bo tam są złączki bardzo gęsto. U mnie była choinka w światłach to pisałem o tym wcześniej. A jak masz TUR-a to raczej napewno to będzie. A jak nie to bezpieczniki sprawdź jakimś "woltomierzem" czy nie popalone. Cóż jeśli chodzi o schemat to nie pomogę bo nie mam jak.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...