Skocz do zawartości

gawelmi

Members
 • Liczba zawartości

  24
 • Rejestracja

 • Ostatnia wizyta

Reputacja

0 Neutral
 1. gawelmi

  "Opłaty" w ODR

  Marleno - "o święta naiwności" - przeczytaj Ustawe o dordztwie - zobaczysz za co "dawać kasę". a jesli chcesz juz zapłaćic dordcy, to musisz to zrobić "przez firmę" - znaczy się to że musisz wypełnić stsos papierów, wlać kase na konto formy, kasa gdzieś tam bedzie wędrować po kontach, a doradca z tego dostanie (o ile wogóle) kilka % całosci. Bądź ze dorosła i zyj na tym świecie - doradca to tez człowiek, najczęściej marnie opłacany.
 2. gawelmi

  "Opłaty" w ODR

  Co dostałas za fapę? Pewnie ... tylko w pape za źle wypełniona listę, druki oświadczeń i błędy w kodowaniu formularza o sygnaturce jdaf7543nvcud/274ncxjk9xcxcs/2005. Zgadza się?
 3. gawelmi

  "Opłaty" w ODR

  1.A. Wnioski obszarowe: wchodzi rolnik do ODR, rzuca zmięty zeszyt na stół i mówi" Niech mi policzy i wypisze, zaraz odbiore". W zeszycie jakieś pola, nie wiadomo czym mierzone, niewiadomo co jest co. Gdy wrócił i poprosiłem go o wyliczenie i powiedzenie co gdzie jest to się wzbudrzył i z pretensją " Przeciez wy wypełniacię "!! Po żmudnych negocjacjach policzył swoje "hektary" i mu wyszło "cośik za wiele". Mierzył na kroki, bo tak szybciej " Wniosek jego (5 ziałek rolnych 2 Ew pomagałem mu wypełniać w 3 godziny.!! Na zakończenie wstał, i tyle - dziekuje nawet nie było. 1.B. Wchodzi rolnik, ma mapki przekalkowane, kolorami zakreślone uprawy, zmierzone powierzcnie miarą, wszystko czytelne, czyste. godzinka roboty i po sprawie. Przyniósł kawe, popiliśmy, było mi ło i przyjemnie. 1.C. Cytuję "Panie - Ci obok (firma komercyjna wypełniająca wnioski) to od 50 złotych biorą - facet ma 84 ha 1.D. Cytat drugi "Panie - przyjedź pan wieczorem, wypijmy kawę, ja mam pola GPSem pomierzone, dostaniesz pan 100 i bedzie OK". Facet ma ... 35 ha. Więc to tak wygląda, my spełniamy rolę doradczą.Jesteśmy usłuzni, ale nie służalczy. Proste. Ktoś coś nt FAPY usłuszał, ponoć mają "dostać PIEIĄDZE". "Gdzieś w którymmś kościele dzwonią" - a jak to wygląda naprawdę, to żadko ktoś z zwe wie. KONKURS - ILE ZARABIA PRACOWNIK ODR ?
 4. Żenujące. Miało być o ARiMR a jest pyskówka. Skończ waść wstydu oszczdź. Oby t sie skończyło. Więc, Co sądzicie o ARiMR?
 5. Ciorty i inne diabelstwa - idźcie sobie gdzie indziej pobluźnić
 6. ... z repertuaru pewnego kabaretu ...." Żenua"...
 7. Ja miałem koleeeejki zainterespwanych. A tzw."pula" - a kto to wie ? JA jestem w Wielkopolsce, a Wielkopolska - zobacz do przedostatniej TopAgry - czołówka. A w "płytach" - to najweselsze to to - "Jaki jest średni stan zwierząt w gospodarstwie"? - odpodwiedź: " Panie - tu jest wszystko napisane" i ... pokazuje książke ewidencji róchów w stadzie z ARiNR. Wszystko jasne ?
 8. gawelmi

  ONW - jak jest systuacja?

  Wracając do tematu i nie rozwadzniając sie nad pierdołami - To co z tym ONW?
 9. ten LG to żeczywiście beton biurowy. WTo juz napisałem, ale jemu trzeba jeszcze raz. Przychodzi pracownik ODR ro BP arimr i mówi - "podesłalibyście jaieś materiały, kilka kompletów wniosków z instukcjami, wyjaśnienia szczególików, tak po sąsiedzku, dla dobrej współpracy", a w odpowiedzi słyszę - "nie mamy tego zapisane w obowiązkach. A co - wy nic nie wiecie"? Tyle na ten temat. Arimka ma rację - kto sieje wiatr - ten zbiera burze - z zyczliwościa dla ludzi mozna wytłumaczyc wiele, nawet ... niedołęstwo naszych ustawodawców. A co Rolników - to rzeczywiście - zdarzaja się "typy roszczeniowe" - co to chca bo - tu cytat - " Panie, a w <> (magazyn tv w niedziele) mówili, że wy macie i wiecie i ze wypisujecie." Koniec, krpka. Pozdro dla tych "co na roli" i dla tych co "przy swojej roli".
 10. Popieram Sardynkę - kasa marna, roboty pełno, dokumentacji comiesięcznej - jeszcze więcej. A AriMR - te OeRy - to tragedia - Sardyna ma rację - Total ignoratus, natomiast w Biurach powiatowych - i owszem iowszem. Sardynko - Jak radziłaś sobie z "płytami"?Ostały sie drzwi w swoim miejscu?
 11. gawelmi

  ONW - jak jest systuacja?

  A po co wam kraty? Przeciez macie rózniaste agencje do ochrony. Hm - dziewne to - agencja w agencji... ?
 12. gawelmi

  Jak się zatrudnić w ARIMR?

  j.w. - WEDER - "óżyj" ciemnej strony MOCY
 13. gawelmi

  ONW - jak jest systuacja?

  Arimka - spoko - juz raz to przerabialiście, a pozatym - obronię cię hi hi hi.
 14. gawelmi

  ONW - jak jest systuacja?

  Arimciu - a więc tak - ma chłop kawał pola na którym chce wybudowac płyte obornikową. W zeszłym roku złozył obszarówke na ONW, w tym - też. Jak wyglada procedura wycofania sie z danej DE (działki ewidencyjnej). JAk bedzie wygladał zwrot (?) płatności ONW. Pozdrawiam Michał
 15. Zgadzam sie z Arimką - Admin nie do końca załapał. Nawet Adminie - wykasuj nasze pierdoły i przekomarzania, ściemy i inne takie, bo forum z lekka nie na temat sie zrobiło. I niech się więc stanie - to ku czemu zostało to forum stworzone - Co sądzicie o ODR.
×
×
 • Dodaj nową pozycję...