Skocz do zawartości

ansu

Members
 • Liczba zawartości

  747
 • Rejestracja

 • Ostatnia wizyta

Reputacja

0 Neutral

Converted

 • LOCATION
  ja się tu wziąłem
 1. I stało się to co szu przepowiedział - słówka z ha ... do filmu- Kto ci to powiedział i co chciał sprzedać? poza tym mondrze gada.
 2. Rzepaku nie sieję, taki poplon nie orany to pewnie siedlisko chorób
 3. Porównanie na innej działce mieszanka od góry: facelia, gorczyca, rzodkiew oleista Korzeń znacznie głębiej jak warstwa uprawiana niestety urywa się trzeba by wykopać by sprawdzić dokąd sięga
 4. Na jednej działce został tylko zwałowany wszystko czeka do wiosny na siew buraków Ma zalety i wady: chroni przed erozją, wysychaniem, zapływaniem, chwościkiem...... ale tydzień później można wejść w pole bo mokro, swoje zje i odda z nawiązką -inwestycja na przyszłość. W tym roku planuję słonecznik + groch + Facelia + coś... bez rzodkiewki bo za bardzo rośnie we wczesnym siewie, -początek września jak najbardziej.
 5. ansu

  Pszenica

  -10 .. a ja buraki chciałem siać. Ozime po pierwszej dawce N. Mam ochotę po bronować tylko na jesieni na chwasty opryskałem.
 6. ansu

  Pszenica

  Wszędzie błoto, kolega kopał poniżej 40cm sucho jak latem. Pszenica wygląda nieciekawie ale ..... coś się dzieje
 7. ansu

  Pszenica

  Po śniegu ani śladu na polach czerwono lub szaro - pszenica lub rzepak
 8. ansu

  Pszenica

  W Polsce nocą stanowi, zmienia się prawo
 9. ansu

  Wapnowanie pola

  Do tej dawki "0" bym dopisał. A jeszcze tak niedawno sam prawie dałem się namówić na kredę granulowaną.
 10. ansu

  Pszenica

  Ta siana 6 listopada już się kłosi
 11. Czytaj co wklejasz np KOROZJA I SZLAKOWANIE PODCZAS SPALANIA BIOMASY W przypadku słomy temperatura mięknięcia popiołu 700-800C płynięcia 1200-1300C Nie mam kotła przemysłowego, tylko taki mały cywilny, który pracuje ze średnią mocą poniżej 5kW opał do 35mm max i rożne rzeczy już próbowałem tam wsypać Woda powstaje chyba ze spalenia wodoru i tlenu, a nie odwrotnie?? Osobiście nie nawadniam z nieba samo leci
 12. ansu

  Pszenica

  U mnie chwastów jak na razie brak w pryskanej i nie pryskanej, a sianej 6 listopada
 13. Schemat, zdalny dostęp jest online z mojego domu.
 14. Nie palę w gorzelni, kocioł w domu pracuje ze średnią mocą poniżej 5kW Pellet ze słomy ma niską temperaturę topnienia popiołu i inne wady w moim kotle średnio się sprawdza. Najgorsze co może być to mokry opał nieważne jaki. Woda się nie pali. Jak sprzedawałeś słomę to nie dziwne że nic ci nie chce rosnąć. Dlaczego na wiosnę jest bardziej mokro po poplonach?
×
×
 • Dodaj nową pozycję...