Skocz do zawartości

pici

Members
 • Liczba zawartości

  21
 • Rejestracja

 • Ostatnia wizyta

Reputacja

0 Neutral

Converted

 • INTERESTS
  rolnictwo ekologiczne, biopaliwa,
 • OCCUPATION
  obecnie: majster-technolog
 1. Widzę, że musieli zmienić wzór wniosku. Najlepiej zadzwoń do oddziału WIORIN w Swoim województwie i się dopytaj. Natomiast jeżeli zastosujesz materiał siewny kwalifikowany - nie zaprawiany- to inspektor na kontroli wpisze Ci niezgodność - nie wpływa to na obniżenie wysokości dopłat. Dopiero po trzecim takim wpisie mogą być problemy- coś tak słyszałem. Ja w tym roku będę sadził dynię zwyczajną - kupiłem od rolnika z P1 bo Ci z EKO już nie mieli
 2. Oprócz kwestii formalnych problemem będzie też dogranie się w kwestii jednego rodzaju uprawy. Ja hoduję świnie złotnickie na razie mam lochy i sprzedaję prosiaki, znajomy ma tylko uprawy rolne a następny bydło mięsne. Tak więc mamy po trochu i różności. Zapraszam do współpracy ekologów z powiatu radomszczańskiego i ościennych. Niestety na pomoc ze strony naszego ODR-u to za bardzo liczyć nie można.
 3. pici

  CHWASTY

  Witam. Postanowiłem trochę odświeżyć temat. A mianowicie na wiosnę mam zamiar posiać peluszkę na zaperzonym polu. Oczywiście wcześniej dość głęboka orka ponad 15cm a potem siew z 200kg/ha. Myślicie, że to pomoże w (przynajmniej częściowym) pozbyciu się perzu
 4. Witam! Niedawno w ODR w Piotrkowie Tryb. odbyło się szkolenie na temat zakładania grup producenckich w ekologii (nie byłem a szkoda). Znajomy bardzo mnie namawia do stworzenia takiej grupy. Jednak po przejrzeniu kilku stron z aktami prawnymi trochę się przeraziłem - choć pokusa jest duża. Proszę Was o opinie w tym temacie. Może ktoś już działa w takim tworze. Pozdrawiam.
 5. Decyzję w sprawie dopłat obszarowych już dostałem. Co do zwrotu kasy to wysłałem wniosek, kopię certyfikatu i kopie faktur ale jak pisałem wcześniej musiało u nich " coś zaskoczyć" bo właśnie to zawiadomienie mówiło " o przekroczeniu terminu na rozpatrzenie wniosku"- chyba to tak brzmiało. Ale co to właściwie oznacza to nie wiem Mam nadzieję, że mają te tryby dobrze nasmarowane bo 360 zł drogą nie chodzi.
 6. pici

  CHWASTY

  Jak do tej pory to czytałem i słyszałem od znajomych ekologów o wypalaniu chwastów a nie kiełkujących chwastów _ dzięki JDG. W związku z tym na wiosnę znów będą testy w ogródku (teściowa chyba wyjdzie z siebie -- może nie wróci !!!)
 7. Faktury miałem dwie - pierwsza za rozpatrzenie dokumentów 100zł, druga 350 za kontrolę a za wydanie certyfikatu EKOGWARANCJA nie pobiera żadnych dodatkowych opłat ( nie wiem jak jest w innych jednostkach ) A tak wogule to ktoś z was ma już potwierdzenie o przyznaniu pieniędzy?
 8. pici

  Tuczniki ekologiczne

  Tak wiem ale mam do nich ok 300 km więc nie wiem czy będą chcieli się taki kawał pofatygować.
 9. Wszystko zrobiłem jak napisałeś(aś) i otrzymałem owe pisemko. Ale czytałem gdzieś, że na wypłatę pieniążków ARIMR ma 9 miesięcy więc możesię coś urodzi
 10. Witam! Czy składaliście wnioski o zwrot kosztów kontroli gospodarstwa przez Jednostkę Certyfikującą? Mi przysłano tylko powiadomienie ....O PRZEKROCZENIU TERMINU...., a znajomy był na jakimś spotkaniu gdzie Panie tłumaczyły, że nie ma pieniędzy na to . Po roku w ekologii prócz korzyści widzę, że........... EKOLOGIA TO WIELKA SZANSA NA ZNISZCZENIE POLSKIEGO ROLNICTWA.... Więc pozdrawiam WAS.
 11. pici

  CHWASTY

  Latem się w to bawiłem ale chwasty miały już ok. 15cm. Niestety i tak odrastały nowe. A jak wyższe upaliłem do połowy to odrastały od dołu.
 12. Witam! Czy znacie jakieś ubojnie prowadzące skup tuczników ekologicznych?
 13. Witam! Kontynuując ostatnią odpowiedź mam problem z łubinem żółtym a mianowicie wydaje mi się, że wdała mi się ANTRAKNOZA - choroba grzybowa. Czy ktoś z Was stosował EM-5 w ogóle przeciw grzybkom i czy jest sens siać takie ziarno w przyszłym roku?
 14. Właśnie o soli słyszałem, ale w jakim stężeniu się stosuje i dlaczego nie może być jodowana
 15. Witam!!! Czy macie jakieś sprawdzone sposoby na szybkie zakończenie wegetacji roślin nie tylko uprawnych ale przede wszystkim chwastów. W tym roku chcę posiać mieszankę łubinu żółtego z pszenżytem jarym - niestety kombajnista powiedział mi, że największe problemy przy zbiorze są z zielonymi chwastami, które mogą "zabić" sita w kombajnie i będzie klapa . Czekam na Wasze pomysły. Pozdrawiam!
×
×
 • Dodaj nową pozycję...