Skocz do zawartości

Brojler kurzy

Members
 • Liczba zawartości

  1 037
 • Rejestracja

 • Ostatnia wizyta

Zawartość dodana przez Brojler kurzy

 1. A ile sobie szanowy Pan liczy za założenie i prowadzeni???
 2. Brojler kurzy

  Czarna lista ubojni

  Akurat post z wulgaryzmami nie jest mojego autorstwa więc bądź łaskaw/a/ pisać prawdę i nie wyciagać słów z kontekstu zdań. A spór miałem tylko z Medoxem wiec to opluwanie innych to rownież twoja konfabulacja . No i już - jak dla mnie to temat zakończony . A gdybyś jednak chciał/a/ nam udowodnić , że wymienione ubojnie są takie be proszę zamieścić scany wz-tek i faktur . Jezeli nie to po prostu zamilknij i nic wiecej już nie pisz . Ja dla potwierdzenia jakie są różnice wagowe mogę zamieścić wz-ki i faktury . I to jest dowód . Pisanie tak BTW bez potwierdzenia źle o tobie świadczy.
 3. Brojler kurzy

  Czarna lista ubojni

  Twój post z 23.05. nie podpisujcie umów z WIPASZEM - obcinają po 500 kg na samochodzie ani do INDYKPOLU - dają cenę niższą niż w umowie, obcinają na wadze, zaniżają cenę za zabrudzenia kurczaków i robią klasy z 9.07. - co prawda napisany przez Pioro , ale to co ponizej to juz twoje zgdzam się z przedmówcą, myślę, żeby zacząć jeździć na ubojnie ... to tyle w temacie!!!
 4. Brojler kurzy

  Czarna lista ubojni

  Zniżajac sie do twojej retoryki to wolę juz odciski na palcach niż na mózgu Jeszcze raz: naucz się dobrze hodować to nie bedziesz narzekać na wszystko i wszystkich.!!!
 5. Brojler kurzy

  Czarna lista ubojni

  Tekst może i wg ciebie słaby , ale za to jak najbardziej odzwierciedlający twoje podejście do kontrahentów. Nigdzie nie napisałem , ze opluwasz tylko te dwie ubojnie , ale odnioslem sie do faktu iż twoje posty to w przeważającej większości narzekanie na kontrahentów .Kilka nazwisk , ktore byly przez ciebie wymienione: Gosz , Mielewczyk , Piecuch , Kondratowicz , Tomaszewski z Morąga ,Tomaszewski z Jędrychówka , Wieczorek oraz Wipasz , Indykpol , Dosche . Czy jest może ktoś kto ciebie nie okrada , sprzedaje dobry towar? Chyba nie więc może sam/a/ produkuja paszę , pisklaka , zbuduj ubojnie - wtedy nie będzie powodu do narzekania i pisania wierutnych bzdur . Czy myslisz , że ktoś uwierzy w tonowe różnice na wadze np. u Mielewczyków? Kłamiesz jak z nut A swoją drogą to takich hodowczyń , które w rzeczywistości miały wąsy , brodę i ... penisa to na tym forum już mieliśmy . Szkoda klepania w klawiaturę na dysputy z tobą .
 6. Brojler kurzy

  Czarna lista ubojni

  90 % Twoich postów dotyczy pisania negatywów na ubojnie , wytwórnie pasz , wylegarnie . A może to Ty nie potrafisz hodować ? Nie znam przypadku żeby bez powodu ubojnie p.Mielewczyk czy p. Gosz obcinały na wadze takie ilości kilogramów , o których piszesz . Jest to mozliwe w przypadku totalnego syfu , który Ty być może oddajesz . Znam przypadki , i to z Kaszub hodowców , którzy łapaczom nakazują wsadzać do skrzynek padlaki bo i tak ubojnia im coś tam obetnie . Wyznają zasadę , że czy ptaki są o.k. czy nie to i tak mają kilkaset kilo w plecy . No , a później post , że Gosz , Wipasz czy Mielewczyk "okradają " ich na wadze. Czasami rzeczywiscie jest problem , ale dotyczy to 100 czy 200 kilogramów i raczej wynika z faktu nie ważenia wszystkich skrzynek . Zawsze można zadzwonić i się dogadać !!! Jest jeszcze problem okarmienia - proponuję każdemu komu wydaje się , że tego problemu nie ma i jest to jedynie wymysł ubojni zeby hodowców "okraść" z wagi zobaczyć jak po 2-3 dnia wyglada ptak ktory miał pełne wole , a świder niestety je rozerwał i zabrudził mięso paszą . Pasza fermentuje i mięso jest do wyrzucenia!!!!!!!! Czyje straty? Wiadomo - ubojni. Wypieranie się , że ptaki absolutnie nie byly okarmione jest dziecinadą bo wystarczy zobaczyć jak wygladają skrzynki po żywcu . Są zasrane jak rynek krakowski przez gołębie - i to też jest sporo kilogramów . Nie jestem rzecznikiem ubojni , absolutnie mnie nie opłacaja , ale czasami jak widzę co wyprawiają hodowcy , jaki towar jedzie do ubojni , jak smród wali od brudnych kur to dochodzę do wniosku , że znaczna ich część w ogole nie powinna prowadzić hodowli. A Ty Diana czy też Dian odpuść sobie opluwanie wszystkich bo i tak nikt w takie brednie nie uwierzy . Naucz się dobrze hodować , a znikną problemy z wagami , jakością zywca , ściółką etc.
 7. Brojler kurzy

  Wytwórnie pasz

  Masz dokument z badania to w czym problem? Napisz reklamacje na paszę , załącz wyniki , rachunki za leczenie , ilość padłych z wyliczeniem wartości jak za sprzedaż żywca i tyle! Żadna łaska , że zrekompensują Ci wszystko, ale tak naprawdę to WSZYSTKO byłoby dopiero po sprzedaży . Bo niestety jakieś wahnięcie w przyrostach i spożyciu paszy już będziesz miał . Nie rozumiem , dlaczego nie chcesz podać nazwy wytwórni??? Czego sie obawiasz??? Że spuszczą Cie w kanał z Twoimi roszczeniami? Jezeli masz potwierdzony wynik to mogą Cię w pupę pocalować .
 8. Gdyby nie daj Boże ktoś chciał ładnego , duzego ptaka to moze walić jak w dym - - Cena??? Hm... myslę , że możemy zacząć rozmawiać od 4,40 netto . Oferty z nr telefonu oraz nazwą ubojni na priva . Odbiór natychmiastowy .
 9. Taką ubojnię znajdziesz na ......................księżycu?????? Zejdź na ziemię i nie obruszaj się na posty innych bo rzeczywiście trzeba być albo złodziejem piorącym kasę , albo potężnym naiwniakiem który wierzy , że produkcja drobiarska pozwoli mu zarabiać pieniądze . Z perspektywy blisko 20 lat produkcji uwazam , że dzisiaj inwestowanie milionów w biznes , który przynosi albo śmieszne zyski , albo ogromne starty jest poronionym pomysłem . Oczywiscie to Twoja kasa i zrobisz jak uważasz , ale produkcja drobiarska w sensie zarabiania pieniedzy dawno już sie skończyła. Że inni niby produkują i mają się dobrze? Jak dobrze? Ano tak , że kupują paszę i pisklaka na kredyt , w banku dług jak ogon świni, ale paniska pełną gębą . Gdyby dzisiaj wszyscy dostawcy chcieli gotówkę gwarantuje , że 50 % drobiarzy jest bankrutami . A terminy w ubojniach to w najlepszym razie 30 dni , waga tylko ubojniowa i różnice nawet po kilkaset kilogramów . Taki mamy rynek , który sami hodowcy ukształtowali i robią to do dzisiaj z ogromną szkodą dla samych siebie. Jak ktoś próbuje to całe towarzystwo wziąć krótko za buźki to jest krzyk , że mamy wolny rynek i nikt nie będzie mówił kto , kiedy i ile ma wstawiać . No to produkujemy bez ładu i skladu ku ciesze zakładów ubojowych i handlu . Dlaczego uciesze? Bo mają frajerów , którzy dają im towar na dluuuuuugggiiie terminy czyli nieoprocentowany ogromny kredyt bez zadnych zabezpieczeń / po co bank prawda??? / i ten towar jest kupowany w cenach takich jak oni chcą . A to nigdy nie ma żadnego powiązania z kosztami wyprodukowania . Po prostu oni maja to w du.pie , że koszt wyhodowania jest np. 4,20 , a oni kupuje po 4 lub taniej . Tak więc życzę znalezienia rzeczonej ubojni i kumulowania jak najmniejszych strat!!! Pzdr.
 10. http://www.gp24.pl/apps/pbcs.dll/article?AID=/20120816/POWIATSLUPSKI/120819776
 11. Brojler kurzy

  Żeldrob na prezessa

  A cóż to nie w W-wie kol. Jędrula? ? Nie ma żadnej komisji ? Czytaj kilka postów niżej tam jest odpowiedź na tą "radosną , buraczaną "{ twórczość . Demokrata w wydaniu libijskim się odezwał he,he,he.
 12. Brojler kurzy

  Żeldrob na prezessa

  Sam sobie wystawiłeś świadectwo - jesteś po prostu dno poniżej szamba i 10 m mułu .!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
 13. Brojler kurzy

  Żeldrob na prezessa

  Przepraszam , ale moj pies ma więcej rozumu. No cóż jaki aktyw taka twórczośc
 14. Brojler kurzy

  zrzeszenia

  Jędrulaa może się ujawnij / ja wiem kto Ty zacz / - taki talent nie może pozostac anonimowy . Może na tym polu pójdzie Ci lepiej???
 15. Brojler kurzy

  zrzeszenia

  Przypominam , że w związku z ogromną indolencja PZZHiPD , brakiem zainteresowania aktywem terenowym , brakiem kontaktu z Zarządem , brakiem Zjazdów czy jakichkolwiek innych spotkań przez ostatnie 10 lat, grupa ludzi aktywnych z całej Polski postanowila zorganizować i przystapić do powstajacej Federacji Hodowcow Drobiu i Producentow Jaj . Niestety sprawy formalne musza troche potrwać . Caly czas pracujemy , bierzemy udział w spotkaniach , posiedzeniach komisji , inspirujemy i staramy sie organizować spotkania z administracja rzadową . Przekazujemy stronie rzadowej nasze postulaty , wnioski oraz pełne informacje odnosnie kondycji , /a w zasadzie jej braku / branzy drobiarskiej . Kazdy hodowca może do Federacji przystapić . Rejon Polski zachodniej , częściowo południowo-zachodniej , rejon kujawsko-pomorski , rejon Pomorza Środkowego , rejon Kaszub , w dużej części rejon Polski centralnej - tam funkcjonują zrzeszenia , ktore przystapily do Federacji i skupiaja wilelu członkow . Polska jest spora , jest nas wielu i kazdy ma prawo wyboru czy chce dzialać w "starych" strukturach , czy zaangazować się w pracę czegoś nowego , nie obciążonego zarówno od strony organizacyjnej jak i finansowej . Wielu wybralo Federacje z powodow , o ktorych nie bedę tu pisać . Pomimo wszystko dobrze , że PZZHiPD w ostatnim okresie się uaktywnil i jak mniemam sporą do tego inspiracją jest powstanie Federacji . Szkoda tylko , że tak późno .
 16. Brojler kurzy

  zrzeszenia

  Powściągliwy to do tej pory bylem ja. W jednym masz rację - nie są nam potrzebne zadne spory i pisząc cokolwiek w temacie nie jest moja intencją wywoływanie takowych . Jednak z uwagi na treść Twoich postów pomimo , że początkowo chciałem odpisać na priva zdecydowałem sie jednak na otwarty tekst. Wprowadzasz duzo zamieszania swoimi tekstami , w ktorych jest duzo nieścislości. Zapominasz , że związek to także ludzie w terenie i nawet jeżeli byli pasywni to może czas się zastanowić dlaczego ????? Pisanie , że tak źle , a tak też źle to mocne wypłycenie problemu. Nikt od wielu już lat nie zabiegał o aktyw terenowy i jakiekolwiek działania podejmowane przez Związek były zupełnie poza tym aktywem . Chociazby przytoczona już ustawa o funduszu promocji . Nie mam zamiaru kogokolwiek rozliczać . Po prostu nie interesuje mnie to . mam swoje zdanie na temat pracy Związku , jestem osobą widzącą , czytającą , wyciagającą wnioski . I dobrze by bylo gdybyś w swoich postach przestała uprawiać radosna politykę "męczeńskiej" postawy aktywisty związkowego . Trochę pokory i zastanowienia sie dlaczego inni piszą coś innego niż Ty? Złośliwość? Zawiść? Nie . Przepraszam troche sie unioslem , ale jestes jak nasz Rząd: ludzie mowią , także My hodowcy , że sprawy idą w złym kierunku i nie tylko w rolnictwie , a oni z uporem maniaka, że jest o.k. Ty także nie przyjmujesz zadnej krytyki. I dlatego nie będę więcej odpowiadał na Twoje posty bo nie ma w nich zbyt duzo obiektywizmu - wbrew temu co piszesz !!!! Poza tym widzę , że koniecznie chcesz mieć ostatnie zdanie więc jako czlowiek dobrze wychowany , mężczyzna nauczony szacunku dla adwersarza / w szczególności kobiety / konczę polemike . Miłego Dnia. Pzdr.
 17. Brojler kurzy

  zrzeszenia

  Oj Jola,Jola . Strona Zwiazku jest już wiele lat w przebudowie!!!W poprzednich postach piszesz , że na stronach PZZHDiPR możemy przeczytać różne informacje tymczasem okazuje się , że tak nie jest . Ja o tym wiem od dawna tylko dlaczego innych czytających forum wprowadzasz w błąd? Związek "dał znak , że żyje" dopiero kiedy wyskoczyła koncepcja powołania nowej organizacji pod nazwą Federacja . Czy to jest o.k.? Szum wokół Związku rozpoczął się dokładnie od 29.01. po spotkaniu w Polichnie. Skoro można teraz pisać , nawoływać to co się działo , że tej agitacji i chociażby maleńkiej informacji o Związku nie było przez ostatnich 10 lat? Kto cokolwiek wiedzial o działalnoiści Związku ? Kto wiedzial o pracach nad ustawą o funduszu promocji ? Kto w ogóle cokolwiek wiedział o Zwiazku ? Jak juz pisalem to forum istnieje wiele lat więc dzisiejsze Twoje tłumaczenie , informacje to nic innego jak odpowiedź na inicjatywę ludzi , ktorzy niestety nie widzą przyszłości w PZZHiPD , ale widzą ja w innej organizacji . Zrzeszenie w Brzezinach fajnie , że dziala i jak widzę popiera p.Danielaka. Z jakich powodow? To tak oczywiste , że nie będę o tym pisać . Nic p.Andrzejowi nie ujmujac , ale ja osobiście nie talk sobie wyobrazam szefa zwiazku . Pamietaj o jednym: szef organizacji to jej motor napedowy !!! Pzdr.
 18. Brojler kurzy

  zrzeszenia

  http://www.drobiarstwo.org/ wyzej wymieniony link nie działa , a innego do PZZHDiPR nie mogę znaleźć więc kol.Jolu będę wdzięczny za podanie namiarów na stronę PZZHDiPR . Pzdr.
 19. Brojler kurzy

  zrzeszenia

  Gdzie byli? W pracy . O proteście dowiedziałem się wczoraj z mediów więc niestety fizycznie nie było mozliwości zrobienia czegokolwiek . Faktycznie szkoda , że branżowcy nie informują siebie nawzajem o takich akcjach . Ale dlaczego nie informują? Bo póki ci jeszcze jestesmy malo zorganizowania i chyba raczej nawet nie wiemy kogo i jak informowac . To już się aktualnie zmienia wiec gadki o euforii z powody ceny , ktora po raz pierwsze pozwoli nie ponieść strat , ALE NIE POZWOLI GODZIWIE ZAROBIĆ/ 4 PLN to marna cena! / są nie na miejscu . Ty Jola dobrze wiesz , że przygotowanie np.Walnego to sporo pracy i poza tym terminy statutowe więc scalanie tej naszej branzy i hodowcow niestety troche trwa . Nie jest więc tak , że siedzimy z d.upami w fotelach i mamy już wszystko w nosie bo cena drgnęła . Mam nadzieje , że w koncu świadomość hodowcow dojrzała do tego żeby jakikolwiek sukces w branzy upatrywali nie w jednostce , ale w strukturach zrzeszajacych . Jak pewnie tez sie orientujesz trwaja intensywne prace nad sformalizowaniem Krajowej Federacji Hodowcow Drobiu i Producentow Jaj . I nie postrzegaj prosze tworzenia Federacji jako związku konkurencyjnego do PZZHiPD . Czy Tobie i innym sie podoba , czy nie "stare" struktury w terenie sa postrzegane nagatywnie , maja sporo innego kłopotliwego bagazu więc Federacja jest świetna alternatywą . Zreszta ogromne zainteresowanie w terenie oraz akces przystapienia tysięcy hodowcow świadczą o tym jak bardzo potrzebujemy nowych struktur . Nie mam zamiaru codziennie pisac na forum i zapewniać jak to świetnie pracujemy , albo nie . I teraz też nie chcialem nic pisac , ale "wywołałaś do tablicy " miedzy innymi także mnie wiec zdecydowalem się odpowiedzieć . Jola ! Mniej gadania , pisania , a więcej działania . Gdyby tak było przez ostatnie 10 lat być może dzisiaj bylibyśmy daleko z przodu . I nie pisz , że to tylko i wyłącznie wina terenu bo jak teren nie ma TOP-u , nie widzi i nie czuje "wodza" to faktycznie ma wszystko gdzieś . Pozdrawiam
 20. Brojler kurzy

  CENA BROJLERA

  Kolego wątek ceny brojlera istnieje na tym forum od wielu lat . Przepraszam , ale czy tak trudno się w tym zorientować , że trzeba aż TRZY nowe tematy o cenie zakladac???
 21. Brojler kurzy

  Wytwórnie pasz

  Chetnie poznam opinię od karmiących paszą z Piasta - Gołańcz . Miało być super i było do 4 tygodnia . Fajne przyrosty i suchutko . Później niestety już tak fajnie nie było . Zrobiło się mocno wilgotno i przyrosty przystopowały . Jak u innych .? Pzdr.
 22. Brojler kurzy

  Inwest-Agro

  No fajnie tylko ceny nie fajne Proponuję sprawdzic co i ile kosztuje u konkurencji - np. dozownik - róznica ponad 100PLN . To sporo . Pzdr.
 23. Brojler kurzy

  Choroby drobiu

  Mozna, można . Miałem podobny przypadek . Z antybiogramu na +++ wychodziły 4 antybiotyki . I to nie z głównego posiewu , ale po przesiewie . Jest chyba normalne , że jeżeli coś wychodzi o.k. to po co od razu walić najdroższy czyli floron? Finalnie skończyło się na floronie , ale:" gdyby człowiek wiedział , że się przewróci to by się połozył" . Antybiotyk jeżeli załapuje to już widać po 24-36 godzinach więc reakcja musi być bardzo szybka . No i nigdy nie jest do końca tak , że zupełnie nic nie zadziała . Coś tram zadziała , ale skuteczność marna. Oczywiście straty upadkowe spore , ale cóż musimy takie przypadki też wkalkulowywać w naszą pracę.
 24. Brojler kurzy

  Wytwórnie pasz

  Z dniem 31.03.2010 wytwórnia pasz HEGe zakład w Głobinie zaprzestaje produkcji paszy - o czym poinformowała dyrektor sprzedazy pasz . Stało się to co miało stać- g.owniane rzady , lekceważenie hodowców, robienie od około pół roku tragicznej jakościowo paszy , odejście prawie wszystkich stałych odbiorców skutkuje tym , że wytwórnia nie ma dla kogo produkować . Ponoć oficjalny powód jest inny , ale ...... P.dyrektor życzę powrotu do "swojego" świata - dyrektorskie progi po prostu są zaaaaaaaaaaaaaaaa wysokie . I to bardzo!!!
 25. Brojler kurzy

  Ogłoszenia

  [Kolego co ty wypisujesz? Nie masz czasu to nie ogłaszaj sie publicznie bo najpierw prosisz o konkretne zapytania , poxniej klamiesz , ze cos tam komus wyslales , a teraz odwracasz "kure pierzem " Bylo konkretne zapytanie / vide wczesniejsze moje posty !!!!!!!!!!!!! / ? Bylo? Napisaleś , ze wyslałeś mi na priva? Napisałeś? A wysleśałeś? NIE!!! Teraz piszesz że niby mam jeszcze raz pytać się o co już wczesniej pytalem? Dla mnie jesteś mało powaznym kolesiem i z Tobą interesow nie bedę robić . A z Agropianu już wczesniej pewne rzeczy kupowalem i mogę z całą odpowiedzialnością napisać , że np.wloty to zadna rewelacja . Ot jak i wszystkie inne z pianki - po jakimś czasie zacinają się , wypaczaja i są nieszczelne. Myslę , że najlepsze są jednak z abs-u takie jak robi np. big dutchman . Tak wiec więcej rzetelnosci!!
×
×
 • Dodaj nową pozycję...