Skocz do zawartości

dewu

Members
 • Liczba zawartości

  33
 • Rejestracja

 • Ostatnia wizyta

Zawartość dodana przez dewu

 1. dewu

  Wszystko o Massey Ferguson

  Witam.Z montażem datatronika mogą być pewne problemy.W pamięć(ustawienia) ma wgrane przy pomocy specjalnego urządzenia dane o ciągniku w którym pracuje m in.model ciągnika,wielkość opon, typ przepływomierza paliwa.Jeżeli baterie które w nim się znajdują siadły te ustawienia skasowały się.Jest człowiek który to wgrywa , ale trzeba panel wysłać do niego no i cena nieco odstrasza. Kilka miesięcy temu było to coś ok 1000 zł plus VAT.Jest to fajne urządzenie,bardzo pomaga w zmniejszeniu zużycia paliwa , widać wydajność ,czasy pracy , powierzchnie .W ciągnikach które są w Polsce ponad 90 % tych komputerów jest sprawna ,tylko "straciły pamięć).Pozdrawiam.
 2. dewu

  Wszystko o Massey Ferguson

  Do RAFALW. Jeżeli w tym MF jest autotronic to ma rzeczywiście czujniki dwuprzewodowe, trzy szt (prędkość jazdy,WOM,i silnik) ale nie kontraktonowe jeśli są metalowe mają masę przez obudowę lub są to czujniki pojemnościowe ale nigdy kontraktony.Wiem o czym piszę.Opryskiwacz i rozsiewacz z takimi czujnikami używam 8 lat ale tam nie było potrzeby zaglądania.Co do kombinacji z turbiną w 2006 roku był fajny artykuł w TopAgrar.Pozdrawiam.
 3. dewu

  Wszystko o Massey Ferguson

  Do MF 3085 . Witam.Jeżeli ten czujnik ma impulsy od koła zębatego to jest czujnik indukcyjny.Jeśli jest taki to dochodzą do niego trzy przewody ,masa (-) napięcie po włączeniu stacyjki (+12V) i wychodzące impulsy( o zmieniającej się wartości).Czujniki kontraktonowe zwierają styki po zbliżeniu magnesu i mają dwa przewody.
 4. dewu

  Wszystko o Massey Ferguson

  Tak poza tym posiadam materiały(instrukcje) do napraw MF255/235.Jeśli ktoś potrzebuje mogę pomóc.Gratis.Pozdrawiam.
 5. dewu

  Wszystko o Massey Ferguson

  Witam.E_dward czy zdejmowałeś lub regulowałeś jakoś podnośnik(całą pokrywę).Nie reaguje jak powinien czyli jak reaguje?
 6. dewu

  Wszystko o Massey Ferguson

  Witam.Do jan 222.Trochę póżno się odzywam ale dawno tu nie zaglądałem.Podnośnik juz gra to super ale gdyby takie zapowietrzanie powtórzyło się to proponowałbym sprawdzenie rury ssącej pompy, czy oringi są w dobrym stanie.Podobne objawy miał znajomy w 3650 i okazało sie że owe oringi były twarde jak tworzywo i pompa dostawała nieco powietrza.Po wyjęciu miarki olej był spieniony
 7. dewu

  Opinia o Korbankach

  Pozdrowienia.Panowie ale zaj....sty klimat.Może przejdżmy na forum o kombajnach niech ludzie też poczytają.
 8. dewu

  Wszystko o Massey Ferguson

  Witam. Postaraj się zobaczyć koła zębate.Może to wymagać wypuszczenia oleju i żarówki na przewodzie(małej żarówki) Powodzenia.
 9. dewu

  Wszystko o Massey Ferguson

  Witam. Niektóre części instalacji elektrycznej mam,zależy co potrzebujesz.A co do wałka to normalne że olej przy włączonym WOM chlapie bo poniżej są koła zębate do WOM .Najprościej choć nie najłatwiej obejrzeć koła czy są wszystkie zęby.Zwróć uwagę na jakiej prędkości WOM stuka jeśli możesz przełączyć, bo kół jest więcej niż dwa.
 10. dewu

  Ile osób z twoim nazwiskiem

  Te dane nie są aktualne albo to jakać kicha.Wyszukiwarka pokazuje w moim wojewódżtwie 12 osób a moja najbliższa rodzina liczy 16 osób.Nazwisko wpisałem dobrze, napewno.
 11. dewu

  Wszystko o Massey Ferguson

  Do Jędruli. Witam. Przy czujniku ciśnienia ,na przewodzie jest wpięty opornik o wartości 60 omów .Sprawdż połączenia i ewentualnie wartość opornika. Krzysiek MF , z tyłu poniżej gniazd hydraulicznych powinien być korek wlewu oleju. odkręć go i posłuchaj. Jeśli to stąd wydobywa się hałas to masz przyczynę.
 12. dewu

  Opinia o Korbankach

  PS. Czy kolega Siwy słyszał o Lexionie 600 ?
 13. dewu

  Opinia o Korbankach

  przepraszam że nie będę płakał tu na Korbanków ale tylko jedno zdanie.Kombajny z bębnem wzdłużnym (1 czy2) charakteryzują się bardzo dużą przepustowością masy(zboże+słoma) w związku z tym przeznaczone są na uprawy o takiej ilości masy,zboża o plonie powyżej 6-7ton a najlepiej dobra kukurydza na dużych polach.Co nie znaczy że pszenicy z plonem 3t/h na 4ha nie wykosi.Wykosi ale częsć jej zostanie na polu a kombajnista trochę się nakręci kierownicą bo sprzęt spory,i drogi , i tu nie ma uzasadnienia ekonomicznego.I marka tu nie ma nic do rzeczy.Pozdrawiam.
 14. dewu

  Opinia o Korbankach

  Pozdrowienia.Panowie przepraszam że sie wcinam ale mówicie już nie na temat.Czy któryś z was pracował jakimś kombajnem tzw. rotorowym ? A co mamy rozumieć przez "pełny rotor"?
 15. dewu

  Wszystko o Massey Ferguson

  czujnik oryginalny kosztuje ok. 400-500 zł zapala kontrolkę przy około 11 atm, normalnie w skrzyni jest 17-18 atm . zamiennika polskiego nie spotkałem ale można zastosować inny wytrzymały czujnik np. od świateł stop ( hydrauliczny) ,wymaga dorobienia redukcji itrzeba mieć świadomość że nie jest wtedy pilnowane właściwe ciśnienie w skrzyni i przy jego spadku można doprowadzić sie do zawału .Sprawdzisz czy to jest wina czujnika prez zwarcie końcówek przy pracującym silniku, kontrolka powinna zgasnąć.Sprawdż jeszcz połączenie opornika na przewodzie pzy czujniku.
 16. dewu

  Wszystko o Massey Ferguson

  Do Wojtka. Czy działał regulator szybkości opuszczania ramion i w jakiej pozycji jest teraz, to pokrętło w górnym rzędzie ,tak bardziej z prawej z symbolami żółwia, zająca i kłódką. Jeżeli będzie ustawione na symbol kłódki podnośnik jest zablokowany w aktualnym połżeniu . Przyciski sterowania zewnętrznego działają niezależnie od panelu EHR. Napisz coś więcej o tym komputerze może typ ,nazwa.Podrawiam forumowiczów.Coś ostatnio prace polowe nie pozwalają zaglądać na stronę
 17. dewu

  Wszystko o Massey Ferguson

  Po rozpięciu zabezpieczenia na dżwigni sama dżwignia powinna dać przestawiać się.Ona otwiera i zamyka kanał łączący dwie strony turbiny.Sprawdż czy sama turbina kręci się lekko (nawet bardzo lekko)
 18. dewu

  Wszystko o Massey Ferguson

  zawór powinien dać się uchylić ,trzeba użyć trochę siły.Przewód do siłownika powinien być nieuszkodzony.Ten element bardzo rzadko ulega uszkodzeniu.
 19. dewu

  Wszystko o Massey Ferguson

  To co jest widoczne na zdjęciu turbiny jest to zawór obejściowy tzw "bypass".Po nadmiernym wzroście ciśnienia doładowania w kolektorze ssącym ten zawór uchylając się (on otwiera się całkowicie bardzo rzadko) obniża to ciśnienie zabezpieczając silnik przed uszkodzeniem.Możemy świadomie zwiększyć to ciśnienie przez regulację dżwigienek ale ewentualne ryzyko jest większe niż spodziewany zysk.
 20. dewu

  Wszystko o Massey Ferguson

  Panowie,w MF -ach wyposażonych w skrzynię z przełączaniem żółwia/zająca dżwignią zmiany biegów czyli elektrohydraulicznie , nad tą czynnością czuwa elektronika czyli tutaj Autotronik .Nie powinno dać przełączyć się, jeżeli ciągnik jedzie powyżej 4 km/h.Jeżeli daje się przełączyć to coś było "grzebane", a po takiej ingerencji trzeba bardzo ostrożnie traktować skrzynię.Co do przełączania reduktorem A/B to jest to czynność normalna ,gdyż to urządzenie nie jest tym reduktorem jaki jest w Ursusach (w MF jest to właśnie żółw/zając). Zakres prędkości tzw. szosowych jest rozłożony na A i B , i faktycznie nie da się ruszyć z zakresu B z dużym ciężarem chyba że chcemy zapoznać się z budową sprzęgła. Wcześniej padło pytanie o Dynashift . Ten bajer służy właśnie do przełączania pod obciążeniem , nie należy tylko przełączać zbyt szybko ,np. o dwa trzy stopnie na raz.
 21. dewu

  Wszystko o Massey Ferguson

  Tak sobie czytam o tych awaryjnych MF-ach i zastanawiam się czy ta opinia nie jest spowodowana w dużym stopniu ich ilością w naszym kraju i wygórowanymi oczekiwaniami w stosunku do nich.Jeżeli kupuje się kilkunastoletnią maszynę to trzeba się liczyć z pewnymi usterkami.Traktor z dużym przebiegiem przecież nie stał u niemca czy francuza lecz pracował, trafia do polski i pracuje często tak że nowy by miał problemy.A jeszcze częściej problemowe są tak zwane "okazje".Popatrzcie na ogłoszenia w Niemczech lub Francji .Tam ceny nie są niższe ,bardzo często wyższe.Więc skąd są te tanie maszyny.Ponad 90% jest sprowadzana przez handlarzy a spośród nich ponad połowie trzeba by tego zabronić bo żerują na ludzkiej niewiedzy i naiwności.Moje uwagi kieruję do wszystkich marek nie tylko do MF.Pozdrawiam iczekam na wasze zdania.
 22. dewu

  Wszystko o Massey Ferguson

  Jeżeli masz odpowiedni olej ( nie za gęsty) może być nieszczeność po stronie ssącej pompy .To samo widziałem w 3650 .Przyczyną były stwardniałe oringi.
 23. V100 jest jednorzędowy ale jest oparty na 202.Instalacja jest bardziej rozbudowana ale gdyby ktoś potrzebował to nie ma sprawy.
 24. Mam V100 . Mam schemat instalacji elektrycznej ,mogę zrobić ksero.
 25. Instrukcje do Fortschrit i do Stoll mogą mieć w firmie Swisspol w Stargardzie Szczecińskim.Jeśli je dostaniesz odpisz na forum.
×
×
 • Dodaj nową pozycję...