Skocz do zawartości

wiesaw

Members
 • Liczba zawartości

  95
 • Rejestracja

 • Ostatnia wizyta

Reputacja

0 Neutral

Converted

 • LOCATION
  male roztocze
 • INTERESTS
  duze problemy
 • OCCUPATION
  rolnik
 • AOL
  8131966
 1. wiesaw

  Problem z udojem

  To pozostaje je "nauczyć" oddawania mleka dojarce , mycie wymienia, masowanie, przedzdajanie ręką, odczekanie ze 2-3 minuty, żeby hormon się uwolnił w mózgu krowy i jak zaczyna samo kapać, to dopiero wtedy zakładaj kubki udojowe na strzyki. A dodatkowo po połowie doju delikatnie "dociążaj" ręką kolektor, by zwiększyć siłe oddziałującą na wymię. Może pomoże.
 2. wiesaw

  Problem z udojem

  I jeszcze można wymienić pulsator na pneumatyczny, no wydatek rzędu ok. 300 zł ale moim zdaniem opłacalny. Musi być pełnosprawna, nie tylko po przeglądzie. A i co byś nie robił, to po bańkowej de laval i tak zostanie trochę mleka w wymieniu... .
 3. wiesaw

  Jaka dziś pogoda

  Wczoraj - 26, dzisiaj - 28, a niedaleko Zamościa -31, autocysterna przyjechała po mleko z 8 godzinnym opóźnieniem - była trzykrotnie rozmrażana.
 4. Ugór w dobrej kulturze rolnej = pełna dopłata, a gdy uprawiamy ziemniaki to tylko podstawowa..., czy pole z uprawą ziemniaków jest w złej kulturze?
 5. wiesaw

  Pług obrotowy

  to filmik z 4 akpil, choć nie bardzo widać po czym
 6. wiesaw

  Ceny usług.

  czyli dajesz swoją siatkę, folię, a jak ze zgrabianiem - również w cenie @Kamil23 licznik belek występuje w Sipmie, jako dodatkowe wyposażenie - możesz go zamówić, kupić w każdym, pożądnym sklepie z częściami, lub tutaj: http://www.sklep-grene.pl/product_info.php/products_id/17550
 7. Witam. Miałem podobnie. Zryte i wyjedzone na 90% ziarna kuku na 3 ha, wszystko przez 2 noce. Dogadaliśmy się i po 5 dniach mam zwrot za straty. Przesiałem ponownie, ale już sam ogrodziłem pole pastuchem - tak 1500 metrów. I jakby poskutkowało - wpadły w nocy na linię, przerwały ale się przestraszyły i wycofały . Mam tylko pojedynczą linię i elektryzator 1600 J, ale i taki zestaw pomaga . Profesjonalny zestaw w linku: http://www.pastuchelektryczny.pl/pastuch_dziki.html#pastuch_przeciw_dzikom A koło ma mi wypożyczyć jeszcze automat alarmowy, dźwiękowy na fotokomórkę. A gdybym ich po obrażał, to wynik mógł byc zupełnie inny. Swoją drogą, to ta plaga dzików, występuje w całej Polsce i konieczne jest podjęcie działań do zmniejszenia populacji Tylko co na to ekolodzy Im w to graj. Coś w tym jest, skoro już samym myśliwym dziki obrzydły, i moje najbliższe koło za 2 lata być może splajtuje... .
 8. wiesaw

  Kukurydza

  Czy stosujesz ten Danadim 400 EC ? http://www.bip.minrol.gov.pl/FileRepozytory/FileRepozytoryShowImage.aspx?item_id=35496 Ile działa u Ciebie 2 - 3 tygodnie.
 9. wiesaw

  Wiek ?

  A mi przed 10 - ciu dniami 19 + pełny VAT
 10. Z wzajemnej zgodności to jeszcze nie widziałem kontroli, a pobieranie krwi jest rutynowym badaniem bydła w kierunku białaczki i brucelozy + gruźlicy - szczepionka w kark. Może kontrole się złożyły w jedną
 11. Witam. W raz z rozwojem informatyki staje się ona dostępniejsza, a jak wygląda dzisiaj dostępność oprogramowania dla rolnictwa? Czy jest go więcej i lepszego niż gdy autor zakładał temat prawie 4 lata wstecz? Czy może dość znacznie staniało i trafi pod strzechy? Nie każdy jest tutaj super exelem czy accesem. Więc może takie małe zestawienie programów i ich cen? Dla podobnych do mnie .
 12. wiesaw

  Sprzedaż cieląt

  Tu masz link : http://www.pfhb.pl/?strona=kontakt_teren.htm Cena w zależności od metody ~ ok.100 zł / rok od 1 krowy.
 13. Bardzo prawidłowa postawa kolegi, więc postąpię podobnie .
 14. Nie rozumiesz, przykre..., ale stawiasz sobie ciekawe pytanie... rzecz wg. mnie nie w głodzie a w dożywianiu. Nie znamy kogoś, komu się nie przelewa itd. ... a może wiesz jak się maja w bylych po pgr - owskich wioskach ... i np. wielodzietne rodziny ...
 15. http://www.pajacyk.pl/ Raczej nie było takiego tematu, godne poparcia. edit gedii
×
×
 • Dodaj nową pozycję...