Skocz do zawartości

wiesaw

Members
 • Liczba zawartości

  95
 • Rejestracja

 • Ostatnia wizyta

Odpowiedzi dodane przez wiesaw


 1. To pozostaje je "nauczyć" oddawania mleka dojarce , mycie wymienia, masowanie, przedzdajanie ręką, odczekanie ze 2-3 minuty, żeby hormon się uwolnił w mózgu krowy i jak zaczyna samo kapać, to dopiero wtedy zakładaj kubki udojowe na strzyki. A dodatkowo po połowie doju delikatnie "dociążaj" ręką kolektor, by zwiększyć siłe oddziałującą na wymię. Może pomoże.


 2. I jeszcze można wymienić pulsator na pneumatyczny, no wydatek rzędu ok. 300 zł ale moim zdaniem opłacalny. Musi być pełnosprawna, nie tylko po przeglądzie.

  A i co byś nie robił, to po bańkowej de laval i tak zostanie trochę mleka w wymieniu... .


 3. Witam. Miałem podobnie. Zryte i wyjedzone na 90% ziarna kuku na 3 ha, wszystko przez 2 noce. Dogadaliśmy się i po 5 dniach mam zwrot za straty. Przesiałem ponownie, ale już sam ogrodziłem pole pastuchem - tak 1500 metrów. I jakby poskutkowało - wpadły w nocy na linię, przerwały ale się przestraszyły i wycofały . Mam tylko pojedynczą linię i elektryzator 1600 J, ale i taki zestaw pomaga . Profesjonalny zestaw w linku:

  http://www.pastuchelektryczny.pl/pastuch_dziki.html#pastuch_przeciw_dzikom

  A koło ma mi wypożyczyć jeszcze automat alarmowy, dźwiękowy na fotokomórkę. A gdybym ich po obrażał, to wynik mógł byc zupełnie inny.

  Swoją drogą, to ta plaga dzików, występuje w całej Polsce i konieczne jest podjęcie działań do zmniejszenia populacji

  Tylko co na to ekolodzy Im w to graj.

  Coś w tym jest, skoro już samym myśliwym dziki obrzydły, i moje najbliższe koło za 2 lata być może splajtuje... .


 4. Witam. W raz z rozwojem informatyki staje się ona dostępniejsza, a jak wygląda dzisiaj dostępność oprogramowania dla rolnictwa? Czy jest go więcej i lepszego niż gdy autor zakładał temat prawie 4 lata wstecz? Czy może dość znacznie staniało i trafi pod strzechy? Nie każdy jest tutaj super exelem czy accesem. Więc może takie małe zestawienie programów i ich cen?

  Dla podobnych do mnie .


 5. ...domaga się tworzenia cen przez rząd, wyznaczania punktów skupu, organizowania skupu interwencyjnego po cenie wyższej niż rynkowa, zakazywania importu tego lub owego, określania wysokości marż pośredników, zakazywania działalności firmom nie spełniającym pobożnych życzeń itd. itp.

   

   

  wychodzi więc na to ( wg. szanownego prowokatora ), że całe zachodnie - unijne rolnictwo jest komunistyczne.


 6. ja za balotnice biore 5zł za balota

   

   

  Jesteś instytucją charytatywną - a może robisz na 1 ha ze 50 sztuk to wtedy zgoda 5 zl/ belka. Tylko mi osobiscie taka "robota" się nie widzi - to marnotrawienie czasu , miejsca itd.

   

  ".za classa biore 440zł za ha"

   

  - a tutaj to akurat odwrotnie

  - to jakby najwięcej we wszystkich propozycjach jakie czytałem


 7. witam. a ile u was za bele siana?

  123*125=1.5 m/3, on : 4.55-4.65 i z importu 3.50 - 3.70

  12 zl bez sznurka to dobrze? a moze 160 za 1 h? przy dokladnym dobijaniu to wychodzi mi ok. 12-16 bel / godz.

  a jesli sie myle i to jest za duzo / za malo


 8. dzięki serdeczne za opinie nowe mile widziane

  jaka jest różnica między orkan a orkan 2 ponaglam pytanie bo jednak kupię ten orkan rozwalę słomę opryskam mocznikiem orkę zrobię to ziemię troszkę wzbogacę biorąc pod uwagę że nie mam obornika

   

   

  Orkana 1, z PFMŻ Poznań - 1961 rok , sprzedałem rok temu

  poczatkowo słuzyl do koszenia kukurydzy! a pózniej żyta , rozwalania - nie cięcia słomy, a jeszcze dośc dobrze ciął mieszankę zbożowo - strączkową z pnia na GPS. Orkan 2 to nowszy typ, różniący się wałem napędowym, skrzynią przekładniową - bodajrze z biegami, sterowaniem wylotu sieczki, regulacją wysokości cięcia.

  Słomę rozwala, nie tnie jednak przy wolnej jeździe daje radę jakoś rozwalić. Lepiej idzie po zdjeciu polówki rury wyrzucającej i przy sprzyjajacym wietrze. Albo po zatkaniu calkowitym wylotu w góre - wtedy rozmiata pod soba .

  Taak rozpisałem się . A mulczer rzeczywiście byłby lepszy. I cięcie łak, ugorów pod doplaty mógłbys wykonać

  Oczywiscie to drozsze rozwiązanie, ale jakośc pracy zdecydowanie lepsza.

  przykładowy:

  http://www.allegro.pl/item355644685__sieczkarnia_do_slomy_.html

×
×
 • Dodaj nową pozycję...