Skocz do zawartości

Pęczek

Members
 • Liczba zawartości

  5
 • Rejestracja

 • Ostatnia wizyta

Reputacja

0 Neutral

Converted

 • LOCATION
  Polska
 • OCCUPATION
  Usługodawca
 1. Witam poszukuję gospodarstw do nawiązania współpracy usługowej. Swiadczę usługi prasowania słomy lub siana w bele (zmiennokomorówka o bardzo dużej wydajności) oraz załadunku i transportu ich z pola do magazynu. ponadto świadczę też usługi transportu sieczki z kukurydzy przyczepą fliegl asw oraz rozwożenia obornika i orki. Zainteresowanych proszę o pisanie chętnie odpowiem na wszystkie pytania.
 2. NO niestety drobne nieporozumienie dialektu poszczególnych regionów... Chodzi o słomę małą kostkę dokładnie. przepraszam za niedokładne informacje.
 3. Pytam o to ponieważ chcę nabyć maszynę i świadczyć nią usługi. Maszyna ta umożliwia zbiór małych pęczków za pomocą ładowarki. działa to w ten sposób że maszyna zbiera pęczki i formuje z nich bele oraz obwiązuje ją czterema sznurkami na podobę jak w prasach wysokiego zgniotu. w taką belę wchodzi 9, 18 lub 21 pęczków po przywiezieniu można ją rozciąć i układać małe pęczki na szopach pod dachem lub w stodołach bez rozcinania. wydajność tej maszyny to 900-1000 małych pęczków na godzinę, więc w godzinę formuje około 50 bel gotowych do załadunku i rozładunku turem lub ładowarką. Reasumując mamy dużo szybszy zbiór bez konieczności najmowania dużej ilości ludzi oraz dużo szybszy i łatwiejszy transport słomy jeżeli pola są oddalone. Wymiary beli 21szt to około 2,4/1,4/0.9m natomiast 18szt to około 2,3/1,4/0,9m co za tym idzie można je pakować na tiry pod plandekę lub w kontener idealnie wykorzystując dostępne na naczepie miejsce. Bele 9szt nadają się idealnie do siana na sianokiszonkę bez problemu można je owijać w folię. Proszę śmiało pytać o wszystko chętnie porozmawiam na ten temat.
 4. Tak jak w temacie, chodzi o zbiór małych pęczków z pola do magazynu. Pragnę się dowiedzieć jakie są u was koszty z tym związane. Dodam że W mojej okolicy koszty związane z zatrudnieniem samych ludzi pomijając transport po drodze to około 1 zł za szt. Jak według was ma się sprawa w poszczególnych rejonach naszego kraju. Oraz czy sama taka operacja jest dla was dużym problemem czy jednak spokojnie sobie z tym radzicie a także jaką dzienną wydajność zbioru przy jakiej liczbie ludzi i jakim rodzaju sprzętu jesteście w stanie osiągnąć? Serdecznie dziękuję za każdą odpowiedź.
×
×
 • Dodaj nową pozycję...