Skocz do zawartości

Agroenergia

Members
 • Liczba zawartości

  7
 • Rejestracja

 • Ostatnia wizyta

Zawartość dodana przez Agroenergia

 1. Agroenergia

  Pługi zagonowe.

  Jestem na etapie kupna dobrego pługu który będzie pracował na ciężkich ziemiach. Posiadam ciągnik 185KM. Co proponujecie, jeśli chodzi o cenę to mogę wydać za jakość w ramach rozsądku. Dziękuję za propozycje
 2. Napiszcie co radzicie, jaka firma i jaki osprzęt
 3. Proszę o więcej pytań w sprawie uprawy. Jak juz wspomniałem w poprzednim pytaniu zależy mi na rozwiązanu kwestii zbioru 3, 4 letniej wierzby.
 4. Koszt założenia plantacji średnio wynosi około 6000zł. Liczymy tu zakup sadzonek oraz przygotowanie ziemi w roku poprzedzającym sadzenie. Jeśli chodzi o maszymy to wszystkie jakie wykorzystujemy w gospodarstwie + sieczkarnia do zbioru na dużych plantacjach, a na małych zwykła kosa spalinowa.
 5. Wierzba energetyczna to przyszłość dla naszego rolnictwa. Jest to roślina którą sadzi się raz na 25 lat. Ma niskie wymagania glebowe, daje doskonałe plony. Skupem biomasy bo tak nazywa się zebrana wierzba zajmują się elektrownie, ciepłownie, firmy peleciarskie itp. Obecnie cena jednej t to kwota 150 zł. Na rynku niemieckim płaci się za wierzbę około 400zł/t. Dopłata do ha uprawy to około 500 zł. Średnia wydajność z ha/rok to 30 t przy założoniu że zbiór odbywa się co 4 lata.
 6. Jeśli jest ktoś zainteresowany uprawą to zapraszam do współpracy. Mamy doskonałe wyniki w wydajności z ha.
 7. Mam problem ze zbiorem wierzby energetycznej która rośnie już 2 i 3 lata. Proszę o podpowiedzi, informacje itp.
×
×
 • Dodaj nową pozycję...