Skocz do zawartości

2R

Members
 • Liczba zawartości

  168
 • Rejestracja

 • Ostatnia wizyta

Zawartość dodana przez 2R

 1. 2R

  pasza prestarter

  Warto stosować kiedy przychodzi mały pisklak , drobny prestarter jest łatwiej pobierany , cena dość wysoka ale w takim przypadku warto , ale przecież nikt nie wie jaki przyjdzie. Najlepiej sprawdzić w swoich warunkach.
 2. 2R

  Ogłoszenia

  sorry nie doczytałem myślałem o liniach pojenia , na paszowe nie mam sposobu(włóżyć klin w tryby)
 3. 2R

  Ogłoszenia

  Można kupić w markecie np castorama chińskie wciągarki za parę zł ale trzeba sprawdzić przełozenia bo inaczej kręći się lekko ale długo
 4. inne zdanie w sprawie interpretacji przepisów o obowiązku prowadzenia ksiąg przez ryczałtowców oczywiście
 5. No i mamy odwieczny problem urzędnika , ile chłopu zabrać żeby nie przestał pracować!!! mówię wam dziesięcina to był super humanitarny wynalazek i najlepszy podatek liniowy!!!!! JA CHCĘ PŁACIĆ DZIESIĘCINĘ!!! Jest oczywiście inne zdanie na ten temat i z tym się zgadzam http://www2.rp.pl/artykul/58693.html
 6. nie jestem pewien ale czytałem gdzieś o wyrokach NSA które były pozytywne dla ryczałtowców , w ryczałcie nie ma obowiązku ewidencjonowania przychodów dla celów podatku dochodowego więc nie musisz zliczać wartości wystawionych lub otrzymanych faktur ,płacisz podatek od wyprodukowanej sztuki chyba że prowadziś ewidencję prowadząc książkę przychodów i rozchodów . Poradniki i inne biuletyny potrafią się mylić w interpretacji przepisów a doradcy podatkowi dla swojego bezpieczeństwa lub ukrycia niewiedzy wolą zapłacić pieniędzmi podatnika.
 7. Avilo artykuł jest z 2005r . W swietle posiadanej przeze mnie wiedzy przykrość ta mogła spotkać osoby które zadeklarowały prowadzenie księgi przychodów i rozchodów i porzekroczyły 800000 ale osoby które zostały na ryczałcie nie wpadły pod ten kombajn. Wyobraźcie sobuie sytuację np wielu wylęgarni które są przecież w dużej części na ryczałcie.
 8. Podatek dochodowy i vat to dwa różne podatki ,do celów rozliczania podatku vat musisz zaprowadzić ewidencję środków trwałych gospodarstwa i rejestr zakupu i sprzedaży vat , dla celów obliczenia podatku dochodowego nie musisz prowadzić księgi przychodów i rozchodów możesz zostać ryczałtowcem, wyboru dokonujesz co roku składając pit 6 do 30 listopada na rok następny, tam deklarujesz formę opodatkowania jaką wybierasz . Jeśli występujesz o zwrot nadpłaconego vatu to praktycznie czeka Cię kontrola z US, zwrot następuje po min 60 dniach . W tej chwili vatowcem warto zostać jeśli planujesz jakieś duże inwestycje, do prowadzenia lepiej mieć jakieś biuro. I jeśli się zostaje vatowcem to minimum na trzy lata Policz ile vatu "kupujesz " w roku a ilke "sprzedajesz".
×
×
 • Dodaj nową pozycję...