Skocz do zawartości

meknam

Members
  • Liczba zawartości

    238
  • Rejestracja

  • Ostatnia wizyta

Reputacja

0 Neutral

Converted

  • AOL
    5145657
  1. meknam

    Rzepak

    Dzięki wielkie za szybką odpowiedź jutro też pojadę z Lontrelem ale zmniejsze dawkę do 0.35l/h
  2. meknam

    Rzepak

    Czy ktoś stosował Lontrel w fazie gdy rzepak ma około 15 cm i gdzieniegdzie są już pąki na wierzchu??? Proszę o szybką odpowiedź bo jutro mam zamiar popryskać 3h bo mam dość dużo chabra a Lontrel ma napisane na etykiecie "wiosną - w momencie ruszenia wegetacji, jednak nie później, niż do rozpoczęcia tworzenia przez rośliny rzepaku pąków kwiatowych."
  3. meknam

    Rzepak

    Kolego na chabra w rzepaku taniej od Galery wychodzi Lontrel
  4. meknam

    Pszenica

    Napisałeś że Tribex 75 wg można pryskać jesienią w fazie 3 liści pszenicy nigdzie nie znalazłem takiej informacji ??? Czy praktykowałeś taką metodę??? Ile kosztuje mniej więcej ten Tribex??
  5. meknam

    Pszenica

    Pomyłka 400ml zaprawy i 200ml wody.
  6. meknam

    Pszenica

    Czy ktoś zaprawia pszenice zaprawą Baytan Universal w betoniarce ??Według instrukcji powinno się zaprawiać 400ml zaprawy z 100ml wody na 100kg ziarna, czy w praktyce dodajecie więcej wody jeżeli tak to ile, dodam że zaprawiam w betoniarce na raz 50kg pszenicy. I jeszcze pytanie czy ktoś dodaje do Baytane jakiś nawóz donasienny albo zwykły Basfoliar bo ponoś ona ma w sobie jakieś stymulatory czy cuś takiego ???
  7. meknam

    Rzepak

    Po pierwsze twoja wypowiedź nic nie wnosi do tematu i mojego pytania , po drugie chcę dodać CCC w celu polepszenia działania Triazolu nie wydając kosmicznych pieniędzy na mocniejsze środki typu Toprex czy Caryx .
  8. meknam

    Rzepak

    Jak to jest z tym CCC i Triazolami. Zawsze stosuje 1 Litr jakiegoś triazolu np. oriusa 250 i chciałbym dołączyć do tego CCC tylko ile czy 0.2 nie zaszkodzi i czy wogóle można zaszkodzić rzepakowi stosująć CCC w zbyt dużej dawce wraz z Triazolami?????
  9. meknam

    Pszenica

    Tak od 3 lat ją sieję, dobra pszenica na słabe stanowiska ale nie zawsze łapie parametry przy nawożeniu 350kg Saletry zawsze sypała od 5 do 7 ton.
  10. meknam

    Rzepak

    Czy ktoś stosował Navigatora 0.2L z Comanndem 0.2L, wszędzie czytam i Navigator nie ma rejestracji do stosowania bezpośrednio po siewie. A taką mieszaninę polecają doradcy. Ktoś miał z taką mieszaniną styczność i jakie efekty??
  11. meknam

    Pszenica

    Jakie u was ceny ??? U mnie okolice Opola sprzedałem 20 ton po 640 zł brutto paszówka. Wszyscy mówią, że poleci cena w dół.
  12. meknam

    Rzepak

    Czy ktoś stosował środek Impact w rzepaku na opadanie płatków?? Przedstawiciel pewnej firmy proponuje rozwiązanie 0.8 Impactu+0.4 Amistaru koszt 140zł/h w porównaniu do Pictora 180zł/h jest to jakaś alternatywa . Zastanawiam się także nad zastosowaniem Proteusa na pryszczarka ktoś stosował ten środek na niego jakie efekty jak długo "trzyma" ???
  13. meknam

    Żyto

    Możesz zastosować Modus oraz w późniejszej fazie Etefon po fazie BBCH 32 lepiej nie stosować już CCC ze względu na tzw. Wielki okres .
  14. meknam

    Expert BASF dostępny na PPR!

    Ale moje pytanie nie odnosiło się do dodania kolejnej substancji aktywnej lecz do zmniejszenia dawki Duettu Star wraz z zwiększeniem działania poprzez Preventor który powinien spowodować polepszenie zastosowania mniejszej dawki oraz tworzy na roślinie warstwę ochronną, która według Osadkowskiego jest nie zmywalna przez opady do 25mm. Dlatego chciałbym otrzymać odpowiedź od przedstawiciela BASF, który może ma jakieś konkretne informacje na temat stosowania ich Fungicydów wraz z Adiuwantami.
  15. meknam

    Expert BASF dostępny na PPR!

    Witam Czy jest możliwe zastosowanie Duettu Star w niższej dawce wraz z jakimś adiuwantem np. Preventorem ???
×
×
  • Dodaj nową pozycję...