Skocz do zawartości

meknam

Members
 • Liczba zawartości

  238
 • Rejestracja

 • Ostatnia wizyta

Zawartość dodana przez meknam

 1. meknam

  Rzepak

  Dzięki wielkie za szybką odpowiedź jutro też pojadę z Lontrelem ale zmniejsze dawkę do 0.35l/h
 2. meknam

  Rzepak

  Czy ktoś stosował Lontrel w fazie gdy rzepak ma około 15 cm i gdzieniegdzie są już pąki na wierzchu??? Proszę o szybką odpowiedź bo jutro mam zamiar popryskać 3h bo mam dość dużo chabra a Lontrel ma napisane na etykiecie "wiosną - w momencie ruszenia wegetacji, jednak nie później, niż do rozpoczęcia tworzenia przez rośliny rzepaku pąków kwiatowych."
 3. meknam

  Rzepak

  Kolego na chabra w rzepaku taniej od Galery wychodzi Lontrel
 4. meknam

  Pszenica

  Napisałeś że Tribex 75 wg można pryskać jesienią w fazie 3 liści pszenicy nigdzie nie znalazłem takiej informacji ??? Czy praktykowałeś taką metodę??? Ile kosztuje mniej więcej ten Tribex??
 5. meknam

  Pszenica

  Pomyłka 400ml zaprawy i 200ml wody.
 6. meknam

  Pszenica

  Czy ktoś zaprawia pszenice zaprawą Baytan Universal w betoniarce ??Według instrukcji powinno się zaprawiać 400ml zaprawy z 100ml wody na 100kg ziarna, czy w praktyce dodajecie więcej wody jeżeli tak to ile, dodam że zaprawiam w betoniarce na raz 50kg pszenicy. I jeszcze pytanie czy ktoś dodaje do Baytane jakiś nawóz donasienny albo zwykły Basfoliar bo ponoś ona ma w sobie jakieś stymulatory czy cuś takiego ???
 7. meknam

  Rzepak

  Po pierwsze twoja wypowiedź nic nie wnosi do tematu i mojego pytania , po drugie chcę dodać CCC w celu polepszenia działania Triazolu nie wydając kosmicznych pieniędzy na mocniejsze środki typu Toprex czy Caryx .
 8. meknam

  Rzepak

  Jak to jest z tym CCC i Triazolami. Zawsze stosuje 1 Litr jakiegoś triazolu np. oriusa 250 i chciałbym dołączyć do tego CCC tylko ile czy 0.2 nie zaszkodzi i czy wogóle można zaszkodzić rzepakowi stosująć CCC w zbyt dużej dawce wraz z Triazolami?????
 9. meknam

  Pszenica

  Tak od 3 lat ją sieję, dobra pszenica na słabe stanowiska ale nie zawsze łapie parametry przy nawożeniu 350kg Saletry zawsze sypała od 5 do 7 ton.
 10. meknam

  Rzepak

  Czy ktoś stosował Navigatora 0.2L z Comanndem 0.2L, wszędzie czytam i Navigator nie ma rejestracji do stosowania bezpośrednio po siewie. A taką mieszaninę polecają doradcy. Ktoś miał z taką mieszaniną styczność i jakie efekty??
 11. meknam

  Pszenica

  Jakie u was ceny ??? U mnie okolice Opola sprzedałem 20 ton po 640 zł brutto paszówka. Wszyscy mówią, że poleci cena w dół.
 12. meknam

  Rzepak

  Czy ktoś stosował środek Impact w rzepaku na opadanie płatków?? Przedstawiciel pewnej firmy proponuje rozwiązanie 0.8 Impactu+0.4 Amistaru koszt 140zł/h w porównaniu do Pictora 180zł/h jest to jakaś alternatywa . Zastanawiam się także nad zastosowaniem Proteusa na pryszczarka ktoś stosował ten środek na niego jakie efekty jak długo "trzyma" ???
 13. meknam

  Żyto

  Możesz zastosować Modus oraz w późniejszej fazie Etefon po fazie BBCH 32 lepiej nie stosować już CCC ze względu na tzw. Wielki okres .
 14. meknam

  Expert BASF dostępny na PPR!

  Ale moje pytanie nie odnosiło się do dodania kolejnej substancji aktywnej lecz do zmniejszenia dawki Duettu Star wraz z zwiększeniem działania poprzez Preventor który powinien spowodować polepszenie zastosowania mniejszej dawki oraz tworzy na roślinie warstwę ochronną, która według Osadkowskiego jest nie zmywalna przez opady do 25mm. Dlatego chciałbym otrzymać odpowiedź od przedstawiciela BASF, który może ma jakieś konkretne informacje na temat stosowania ich Fungicydów wraz z Adiuwantami.
 15. meknam

  Expert BASF dostępny na PPR!

  Witam Czy jest możliwe zastosowanie Duettu Star w niższej dawce wraz z jakimś adiuwantem np. Preventorem ???
 16. meknam

  Pszenica

  czy ktoś stosował środek Yamato jakie są Efekty bo cena 110 zł/H nie jest zła ????
 17. meknam

  Pszenica

  Na T1 planuje Syriusa w dawce 1.2/h i i jeżeli zajdzie potrzeba na t2 Duet Ultra na lepszych kawałkach w tym roku trzeba ciąć koszty bo przesianie też kosztowało :/
 18. meknam

  Pszenica

  Na następny rok polecam odmianę pszenicy TACITUS woj opolskie morozy do - 25 bez śniegu pszenica w stanie bardzo dobrym pięknie się zieleni , odmiana siana w Rosji i Ukrainie więc mrozów się nie boi, mam nadzieje że komuś ta informacja się przyda na jesień.
 19. meknam

  Pszenica

  U mnie w opolskim miodu nie ma liście się pozwijały w rurki do środka ale jak ruszy ciepło to powinno być w p orządku w końcu po mrozach takich jak u mnie -25 bez śniegu pszenica nie będzie inaczej wyglądała proste.
 20. meknam

  Rzepak

  Ja dzisiaj siałem saletrę na mój rzepak, liście zółcizna ale środek zielony szyjka twarda a nie galareta. Ogólnie wtopy nie było tylko na jednym polu 5 metrów kolein to był ostatni dzień dzisiaj u mnie żeby posiać bo idzie deszcz a rano było minus 5. woj.Opolskie.
 21. meknam

  Pszenica

  szukam jakiegoś dobrego rozwiązania do ochrony pszenicy na zabieg T1 bo na T2 mam już kupiony duet ultra. Co polecicie w dobrych pieniądzach. Ktoś stosował Yamato ??
 22. meknam

  Pszenica

  z czym najlepiej połączyć Sekator 125 OD żeby zwiększyć spektrum działania???
 23. meknam

  Pszenica

  Wiem że oznaczenie m/m to ilość czegoś do czegoś ale właśnie chodzi co do czego bo jak jest napisane kg/l to wiadomo ze chodzi o stosunek kg do litrów. Dopytuje się bo Grupa Osadkowski sprzedaje swoje odżywki OSD Zboże OSD Rzepak itp. odżywki w formie proszku i skład opisany jest w ten sposób Składniki pokarmowe % (m/m) i chciałbym policzyć jak to jest w stosunku do Basfoliaru ale basfoliar podaje stężenia normalnie czyli g/l lub zawartość w % wagowych a tutaj Osadkowski podaje jakoś nie normalnie chyba celowo żeby nikt tego nie przeliczył ??? Jest ktoś w stanie to wyjaśnić ??
 24. meknam

  Pszenica

  bardziej mi chodziło o znaczenie liter (m/m) co oznaczają ???
 25. meknam

  Pszenica

  Minimalna zawartość mikroskładników pokarmowych, % (m/m) czy ktoś może mi wytłumaczyć co to oznacza procent m/m czyli np. zawartość azotu 15% (m/m) ???????
×
×
 • Dodaj nową pozycję...