Skocz do zawartości

FARMERKA1

Members
 • Liczba zawartości

  56
 • Rejestracja

 • Ostatnia wizyta

Reputacja

0 Neutral
 1. FARMERKA1

  Ceny jaj spożywczych

  Powtarzam któryś rok z rzędu to my decydujemy o ilości jajka na rynku więc i o jego cenie ,jeśli każdy przytnie trochę najstarszej kurki to powiedzmy 10% to sytuacja się rozładuje .Towaru musi brakować wówczas nie ma głupich dyskusji i można podziękować najbardziej ''zasłużonym '' dyskutantom .
 2. FARMERKA1

  Ceny jaj spożywczych

  Uderz w stół a nożyce się odezwą ,resztę wypowiedzi ignoruję szkoda czasu .
 3. FARMERKA1

  Ceny jaj spożywczych

  Uderz w stół a nożyce się odezwą, resztę wypowiedzi ignoruję szkoda czasu ,rozumu do głowy łyżeczka nie nałożysz .
 4. FARMERKA1

  Ceny jaj spożywczych

  Jutro połowa do uboju ,do jesieni niepewne 6 miesięcy bez sensu trzymać .Jeśli będzie kicha przytnie się więcej .Szkoda nerwów na pyskówki z niektórymi niedowartościowanymi handlarzami ich nic nie nauczy, puste dzwony głośno biją . Na szczęście są też odbiorcy normalni z którymi współpraca to czysta przyjemność, a hołotę lekceważyć ,niech się pławią w swojej próżności i jeden drugiego poklepują po plecach tyle ich .
 5. FARMERKA1

  Ceny jaj spożywczych

  xl-36 l-0,27 m-0,22-0,24 netto na fermie
 6. FARMERKA1

  Ceny jaj spożywczych

  Co ma być to będzie, póki co to idzie i tego się trzymajmy rynek jest nieprzewidywalny ,zagrożeń dookoła mnóstwo i nie mamy na to wpływu .Ostatni tydzień stycznia ceny stabilne ,magazyn pusty ,nastrój dopisuje nie warto się martwić na zapas .Będzie trzeba będziemy butelkować Polak potrafi .
 7. FARMERKA1

  Ceny jaj spożywczych

  Prawdę kolego powiadasz ,my też od kilku lat zwiększamy własną sprzedaż i mimo ,że czasami konkurencja oferuje taniej to nasze jajo broni się jakością ,wiemy co wozimy bo sami produkujemy .To jest as w rękawie .Budowanie sieci dystrybucji nie jest tak trudne jak hodowla ,liczy się tylko jakość i terminowość a afekty finansowe są niewspółmierne .Zresztą nie jest to odkrywanie Ameryki bo 20 lat temu rozwoziliśmy cały towar po sklepach zrzeszonych wówczas w ''społem '',cukierniach piekarniach, stołówkach zakładowych.Nie było sztucznego tworu jakim jest pośrednik i cały zysk zostawał w kieszeni hodowcy .Fakt ,że mieliśmy mniejsze obsady ,ale hodowla była trudniejsza bo nie zmechanizowana . Generalnie coraz więcej sprzedajemy we własnym zakresie i widzę że to jest słuszna droga uniezależnienie się w jak największym zakresie od pośredników .Wiemy kiedy są zastoje i przyjmujemy to ze spokojem bo możemy dostosować produkcję nic na siłę .
 8. FARMERKA1

  Ceny jaj spożywczych

  xl-0,34 L- 0,26-0,33 M-0,21-0,28 S-0,12-0,14 NA MAGAZYNIE ECHO
 9. FARMERKA1

  Ceny jaj spożywczych

  Kolego Jajeczny mam wrażenie ,że w tobie jest tylko przysłowiowe g... i złość zajmuję się produkcja od dawna i umiem ocenić czy magazyn jest pełen czy pusty więc proszę zachowaj swoje cenne uwagi dla siebie i pilnuj swojego a nie mojego biznesu .Sianie fermentu i niepokoju nic nie da jeśli idzie to idzie a jak przestanie będziemy ciąć .
 10. FARMERKA1

  Ceny jaj spożywczych

  Potwierdzam u nas ferie a na magazynie pusto nie pamiętam takiej sytuacji od wielu lat, wszak to styczeń po świętach żniwo dla odbiorców a ,oby tak dalej
 11. FARMERKA1

  Ceny jaj spożywczych

  Czytając te bzdury jakie wypisują niektórzy koledzy handlarze przypomina mi się fraszka ; BYŁA SOBIE MUSZKA MAŁA, KTÓRA BYKA POŻREĆ CHCIAŁA, NA ZADZIE MU SIADŁA, BYCZEK PIERDNĄ MUSZKA SPADŁA. Totalny przerost ego i buta ,nawet nie chce się komentować proponuję ignorować.Psy szczekają karawana idzie dalej.
 12. FARMERKA1

  Ceny jaj spożywczych

  Jak ktoś zaczyna handel od wołania o termin to ja wiem, że u niego z kasą krucho i chce się kredytować moim kosztem .Pieniądz to towar a towar kosztuje chcesz kredyt idź do banku i nie wmawiaj ,że kredytowanie się u hodowców to sytuacja normalna .
 13. FARMERKA1

  Ceny jaj spożywczych

  W lubelskim zjadliwy dla ludzi wirus ptasiej grypy na fermie indyków, kilka ferm objętych strefą zapowietrzoną dzisiaj ma zapaść decyzja o wycięciu ,znowu zrobi się cyrk w kraju .
 14. FARMERKA1

  Ceny jaj spożywczych

  Kolego nie używaj słowa zapasik bo zaraz usłyszysz, że celowo postarzasz towar .A swoja drogą zaczął się ruch być może to Andrzejki grunt, że idzie
 15. FARMERKA1

  Ceny jaj spożywczych

  Jeśli cena spadnie o 2-3 gr to ani towar nie stanie się bardziej świeży ani nie spadnie cena na detalu nikt jej teraz nie obniży ,to jest sztuka dla sztuki .
×
×
 • Dodaj nową pozycję...