Skocz do zawartości

darekka

Members
 • Liczba zawartości

  135
 • Rejestracja

 • Ostatnia wizyta

Reputacja

0 Neutral
 1. Dzięki za info. Chyba nie jestem. Skąd to się wie?
 2. Czy coś wiecie na ten temat. Chcę w przyszłym tygodniu wywieźć obornik, a dziś znajomy mi powiedział, że termin graniczny jest przesunięty z 30 na 15 listopada. W sieci nic nie mogę znaleźć na temat takiej zmiany. Czy ktoś coś wie o tym? Gdzie szukać aktualnych terminów?
 3. darekka

  Ciągniki Ursus

  No teraz to nie zmierzę bo wybiło uszczelki. Moje pytanie się pojawiło żeby nie zakładać ich po raz czwarty. Chodzi mi o to, że może ktoś miał podobny przypadek i zna prawdopodobną przyczynę. Osobiście zacząłem obstawiać jakiś zawór przeciążeniowy.
 4. darekka

  Ciągniki Ursus

  Trzeci raz pod rząd wywaliło mi uszczelki na pompie hydraulicznej w ursusie 1224. Czy przyczyny szukać w pompie, czy w rozdzielaczu, a może jakiś zawór bezpieczeństwa nie działa. Mechanik po prostu zmienia te uszczelki w ramach tej samej naprawy, ale co wjadę w pole to ciągnik przestaje podnosić. Myślałem kupić nową pompę (ta ma 4 lata), ale może przyczyna leży gdzie indziej. Przerabiał ktoś taki temat?
 5. Na 100% chodzi w obwodzie otwartym. Zamknięcie obwodu następuje poprzez uziemienie w momencie jak krowa dotknie linki. Wtedy tworzy się obwód elektryzator - linka - ciało - ziemia - uziemienie - elektryzator.
 6. darekka

  Kukurydza

  Skoro już przy odmianach. Potrzebuję coś do bardzo wczesnego zbioru na kiszonkę. Niskie FAO ale nie będę siał późno, tylko potrzebuję wcześnie zebrać. Im szybciej tym lepiej. Poradzicie coś?
 7. darekka

  Koniczyna uprawa

  Nie powschodziła mi jak trzeba lucerna siana w sierpniu ubiegłego roku. Będę więc zmuszony zostawić trzeci rok mieszankę koniczyny czerwonej z trawami. Zawsze po drugim roku likwidowałem takie użytki i nie wiem jaki to da plon. Czy mogę to czymś podsiać aby mieć pewność dobrego planu w tym roku. Może jakieś trawy jednoroczne, albo co. Oczekiwany plon to min 30-35 beli z hektara.
 8. Ile lat nim jeździsz? Może skończyły Ci się klocki hamulcowe. W tym modelu są chyba hamulce tarczowe i wszyscy zapominają, że klocki trzeba wymieniać bo mogą się zetrzeć. Mojej żonie coś takiego stało się w osobówce.
 9. Panie Jacku czy chodzi o ten patent, który przedstawił "tekmie"? Ten akurat mi się średnio podoba - 400 kg śruty jęczmiennej, 120 kg śruty rzepakowej, 80 kg kukurydzy i 70 kg ziemniaków to tak nie bardzo nazwałbym kiszeniem ziemniaków
 10. darekka

  remont T 25

  A może po prostu wydmuchało uszczelkę spod kolektora wydechowego, albo zrobiła się tam dziura.
 11. darekka

  Kukurydza

  Byłem dziś popatrzeć na kukurydzę. W ciągu tygodnia przeszła z fazy mlecznej do woskowej. W porównaniu do ubiegłego roku jest to o jakieś 2-3 tygodnie wcześniej. Myślę, że w tygodniu 3-8 września będę zbierał na kiszonkę, choć wstępnie planowałem po 17 września. A jak u Was z kukurydzami na kiszonkę?
 12. darekka

  Rzepak

  Co masz do MONOLITU, ponoć w tym roku najlepiej przezimował ze wszystkich odmian i sypie też nie zgorzej. Osobiście zasiałem CALIFORNIĘ, ale tylko dlatego, że MONOLITU nie było w centrali, a nie chciałem dłużej czekać z siewem.
 13. Tak jak pisał Mikruss 10 - 12 tys. I czy to się szybko zwróci? Jak doliczysz koszty paliwa to potrzeba 10 lat. Jeśli nie masz problemu z wynajęciem to sobie odpuść zakup. W tym czasie co byś prasował to połowę zwieziesz. Co innego jeśli jest kłopot z chętnym na usługę, wtedy nie ma wyjścia.
 14. darekka

  Aplikator w zwijającej

  Na allegro za 300 zł są 16 litrowe opryskiwacze elektryczne, za 600 samoróbka ze zbiornikiem 50 l, a za 1000 zł sprzedają aplikator z regulacją przepływu. Warto się bawić? Co innego jak kosztowały po 3,5 tys.
 15. Dzięki chciałem wiedzieć czy bez problemu może chodzić w sieczkarni z obrotami 1000
×
×
 • Dodaj nową pozycję...