
przem
Members-
Liczba zawartości
295 -
Rejestracja
-
Ostatnia wizyta
Reputacja
0 NeutralConverted
-
LOCATION
mazowsze
-
OCCUPATION
rolnik/student
-
AOL
115332
-
Do jakiej minimalnej dawki można zejść z herbicydem Puma w jarych zbożach? producent zaleca 0,8 ale słyszałem że stosując z adiuwantem można zmniejszyć do 0,5-0,6 ma ktoś jakieś doświadczenie?
-
wczoraj zabieg na robactwo okazał się koniecznością, w żółtej misce w ciągu 36 godzin złapało się kilka chowaczy i ok 150 szt słodyszka tak zmasowanego ataku jeszcze nie widziałem, ale nie ma się co dziwić, rzepaku w okolicy zostało nie wiele... I tu moje pytanie, jak podejść do tematu skracania rzepaku w tym roku, plantacja przemrożona, przerzedzona, rośliny bardzo nie równe, jedne mają 20cm i intensywnie rosną, inne maja 5cm a jeszcze inne wypuszczają młode liście z korzeni. Jak podejść do tematu żeby tych małych nie dobić a te większe troche przytrzymać? nigdy takiego biednego rzepaku nie miałem...
-
Panowie pszenica ozima opryskana na jesieni mieszaniną Boxer + Stakato czyli prosulfokarb+DFF czy w przypadku przesiewania takiej plantacji pszenicą jarą trzeba wykonać orkę?? macie jakieś doświadczenia?
-
Jak tam Panowie sytuacja z oziminami? u mnie od wczoraj delikatna odwilż, śnieg zaczął znikać z pól i niestety niektóre plantacje nie wyglądają zbyt ciekawie, w mojej okolicy dwie noce były z temp. ok-18 i jedna -20 oczywiście bez śniegu i bez wiatru. W rzepaku obmarzły górne liście, reszta wydaje się być ok, pod warunkiem że rośliny nie wybujały, dziś widziałem plantacje bardzo wcześnie zasianą gdzie stożki wzrostu wystawały ponad liście i niestety wszystko zmarznięte. A jeśli chodzi o zboża to są ogromne różnice odmianowe, ja mam Torasa i wygląda na razie bardzo ładnie, obok sąsiada Agil niby z mrozoodpornością 4,5 padł plackiem na ziemi i zrobił się żółty, niby środek wydaje się być żywy, ale dobrze to nie wróży... aż boje się obejrzeć swój jęczmień ozimy ;/
-
ozima pszenica żeby wejść w stadium generatywne, czyli żeby zaczęła sie kłosic musi przejść proces jarowizacji, niestety zasiana wiosną takiego procesu nie przejdzie i nie zacznie się kłosić, herbicyd Puma nie mógł zaszkodzic, o ile był prawidłowo zastosowany, ponieważ można go stosować zarówno w jarej jak i ozimej pszenicy.
-
nie prawda w Pictorze jest dimoksystrobina+boskalid. Ja w tym roku dałem sie namówić na Propulse, zobaczymy co z tego wyniknie, a rzepaki faktycznie w tym roku nie napawają optymizmem co do plonu, małe drobne, cherlawe odkąd uprawiam rzepak to jeszcze tak kiepskiego nie miałem, wyglądają jak by dostały połowę azotu, niestety zimna i sucha wiosna...
-
Ceny pszenicy w poszczególnych regionach Polski
przem odpowiedział wiesLaw → na temat → Produkcja roślinna
u pośredników pszenica konsumpcyjna 650-660 +vat paszowa 580 +vat i cały czas w dół... -
jak możecie to piszcie jaki koszt proponowanych przez was mieszanin, produkty typu pictor, amistar xtra, propulse itp to ok 170-180 zl/ha acanto +tebukonazol ok 120zł/ha a co dodac do strobiliryny zamiast tebukonazolu, u siebie stosowałem juz jesienią i w pierwszym zabiegu na wiosne więc wypadało by zmienić, lepiej zastosować pikoksystrobine czy może azoksystrobine czy nie ma to większego znaczenia?
-
@szu nie strasz z tym jodosulfuronem, expert met przepuścił mi troche miotły więc robiłem poprawke atlantisem i nie chciał bym pryskać trzeci raz ;/ Panowie wiem że skracanie na początku strzelania w źdźbło to podstawowy zabieg i jeśli go zaniechamy a będzie wysokie nawożenie i sprzyjające warunki, to nie da się już tego nadrobić. Sprawdzal ktoś z was na własnym polu jak zachowują sie rośliny w czasie suszy po podaniu CCC i tryneksapaku etylu? zastanawiam się czy przy niedoborze wilgoci nie jest lepszym rozwiązaniem zrezygnowanie z CCC i podanie samego tryneksapaku? W sumie w pszenicy Agil dałem 0,4 cuadro, czyli odpowiednika moddusa i zobaczymy co z tego wyniknie.
-
jak podchodzicie w tym roku do skracania pszenicy, przy aktualnie panującej suszy i braku perspektywy na deszcz w najbliższym czasie? redukujecie dawki? rezygnujecie ze stosowania CCC na rzecz innych substancji?
-
Jako że poprawiła się troche pogoda i ma dalej się poprawiać, najwyższy czas wjechać w rzepak z regulatorem wzrostu i przy okazji fungicydem, wiem że wszyscy stosują caryx i toprex a jak coś jest tansze to z gory wiadomo że jest złe, ale ja chce podobnie jak jesienią zastosować mieszaninę CCC+tebukonazol i tu moje pytanie ile czego? znajomy u którego zaopatruje się w chemie doradza 0,5 litra/ha CCC 675g/l plus tebukonazol 0,4-0,5 litra/ha przy zawartości 430g/l substancji aktywnej czyli jakieś 0,85 litra/ha przy zawartości 250g/l Jakie są Wasze doświadczenia z taka mieszaniną?
-
według prognoz zimno to dopiero ma się zrobić, wspominają nawet coś o śniegu na święta kiepsko się ten rok zaczyna ;/
-
panowie @tomas i @szu macie cos sobie do powiedzenia to od tego są prywatne wiadomości, nie róbcie tu wiekszego syfu niż jest. Jedyny pozytyw tego zamieszania, to że jak się @szu wkurzył to zaczął ładniej pisać i można teraz łatwiej dojść o co chodzi w jego wypowiedzi...
-
Ceny pszenicy w poszczególnych regionach Polski
przem odpowiedział wiesLaw → na temat → Produkcja roślinna
@krzysiu1234 to cedrob teraz i jakosciowymi handluje? szymanów też 760+vat za bialko 13% a posrednicy 730-740+vat loco gospodarstwo -
Ceny pszenicy w poszczególnych regionach Polski
przem odpowiedział wiesLaw → na temat → Produkcja roślinna
Ma ktoś jakieś ciekawe przemyslenia co do cen pszenicy w najbliższym czasie? Zainteresowanie towarem duże, szczególnie pszenicy szukają firmy wożące do portu. Okolice Kutna, Gostynina paszówka ok 600+vat konsumpcja 650+vat przy wiekszej ilości 700+vat, ogólnie ruchu w skupach nie ma, wszyscy czekają na lepsze ceny.