Skocz do zawartości

Avilo

Members
 • Liczba zawartości

  79
 • Rejestracja

 • Ostatnia wizyta

Reputacja

0 Neutral
 1. Avilo

  Ceny jaj spożywczych

  http://www.ppr.pl/ogloszenia/wynajme/dzierzawa-fermy-drobiu-175977
 2. Avilo

  MOKRA ŚCIÓŁKA

  1. Mykoplazma musi zostać zdiagnozowana przez lekarza weterynarii,( jeśli tego nie potrafi zrobić tzn że jest cieniutki >>>zmiana lekarza) w większości przypadków powoduje powoduje duże upadki w ostatnim okresie tuczu z powikłaniem colibakteriozy. 2. Szczepienie IB-ND ma wykonać wylęgarnia w zerowej dobie przez zamgławianie ( to akurat polecam jeżeli są problemy z górnymi drogami oddechowymi >>>znowu lekarz !!) 3. Wykonanie dezynfekcji amoniakalnej - min. raz do roku ( najprościej wodą amoniakalną >> tanie i proste) 4. Pasza- sprawdź dostawce, czy niema podobnych problemów u innych hodowców. - napisz jak wygląda biegunka ( % stada, wygląd kału) i ściółka na kurniku (czy widzisz w niej dużo niestrawionej paszy jeżeli tak co tam jest?). - kiedy masz największy wzrost spożycia wody (czy łączy się to z biegunką)? - kiedy zaczyna się różnicować stado? - jaką masz rasę ? - jaką wagę masz w 7 dobie życia ( gdzie doba zerowa to dzień wstawienia) - nazwę szczepionki na gumboro i dlaczego szczepisz w 21 dobie? - co to znaczy podwyższone upadki ( ile sztuk na dobę i wielkość stada)? - jakie masz wyniki produkcyjne jak masz sucho i jak masz mokro na kurniku ? i to na tyle
 3. Avilo

  dzialy specjalne

  http://www.rp.pl/artykul/55620,212518_Rolnicy_protestuja_przeciw_nowej_wykladni_przepisow.html
 4. NSA roztrzyga spór dotyczący limitu 800 00 EURO. www.rp.pl/artykul/153757.html
 5. Pisałem o sprawie interpretacji WSA z Olsztyna (którą przytoczyłeś). Nie wiem na ile Twoja sprawa pokrywa sie z w/w więc nie mogę wypowiadać ale życzę Ci wygranej. Co do interpretacji ..... co mam Ci napisać ???? Część osób odwołała się od uchylonych decyzji do WSA ( zadzwoń i sprawdź) a nie pisz że jestem w błędzie i że znasz człowieka z interpretacją Gorzowa - ( to nie jest Wielkopolska). Jak masz wyrok z Łodzi to go zapodaj :)
 6. Po kolei. Interpretacje korzystne dla hodowców wydane przez US w Wielkopolsce (z tego co wiem, również z Ostrowa Wielkpolskiego) zostały uchylone przez Izbę Skarbową . Są nieważne. Jeżeli mi nie ufasz możesz to sprawdzić w Krajowej Izbie Drobiu i Pasz w Poznaniu. Wyrok NSA będzie kluczowy dla tej sprawy. Niema znaczenia czy bezpośrednio czy pośrednio. Jeżeli NSA wyda niekorzystny wyrok nastąpi efekt domina, i te urzędy które czekają na rozwiązanie tej sprawy , puszczą cugle i będzie jazda. NSA wyda korzystny dla nas wyrok, to żaden z urzędników raczej nie pozwoli sobie na błazeńską kontrolę wiedząc jaki będzie finał. W konsekwencji ministerstwo finansów po czasie zmieni swoje stanowisko dostosowując je do wyroku NSA lub zmieni zapisy w ustawach (wiadomo po co). Nie napisałem nigdzie że nie rozumiem tej "sprawy" Zgadzam się z interpretacją zawartą w wyroku WSA, ale nasze przekonanie niema znaczenia. My uważamy że wyrok jest OK a izba skarbowa uważa że jest błędny, inaczej nie odwoływała by się do NSA. Możemy tylko czekać mając nadzieje że w/w interpretacja jest poprawna. Co do wyroku WSA w Łodzi to postaram się gdzieś uzyskać.
 7. Karpa.. ten wyrok nie jest prawomocny, izba skarbowa z Olsztyna zaskarżyła go do NSA. Pisałem już o tym wcześniej w bieżącym wątku. To dobrze jest on dla nas korzystny ale i tak musimy czekać na wyrok NSA, więc nie możemy twierdzić że "niesłusznie". Niestety takie są fakty. Jest również, jak pisałem wcześniej, niekorzystny dla vatowców wyrok WSA z Łodzi który nakłada na nich obowiązek prowadzenia ksiąg.
 8. Ok. kamyk teraz można kombinować , ale pamiętaj że przepis (ustawa ) obowiązuje od 1994 roku. A dokumenty RR masz obowiązek przechowywać 5 lat i taki okres może skontrolować Ci US. Jak w którymś roku przekroczysz 800 000 to przez następne lata masz obowiązek prowadzenia ksiąg i kropka . Takie jest stanowisko Ministerstwa Finansów.
 9. Jak widać US nie próżnują. Jest nowy wyrok WSA w podobnej sprawie w myśl którego osoby które prowadzą rejestry vatowskie "Vatowcy" są zobowiązani do prowadzenia ksiąg handlowych.
 10. Niestety nie ma wyroku NSA w sprawie obowiązku prowadzenia ksiąg handlowych przez działy specjalne po przekroczeniu 800 000 euro przychodu netto. Dowiedziałem się, że był wyrok korzystny w tej sprawie wydany przez WSA w Olsztynie, niestety nie jest prawomocny i obecnie jest prowadzonie postępowanie przed NSA. Sprawę koordynuje Krajowa Izba Producentów Drobiu i Pasz w Poznaniu oraz któryś ze związków grzybiarzy. Podobno podstawą do rozpoczęcia kontroli miała być interpretacja wydana przez Ministerstwo Finansów w 2004 roku dla urzędów skarbowych, które stoi na stanowisku, że nie ma znaczenia czy podatnik z działów specjalnych prowadzi książkę przychodów i rozchodów czy rozlicza sie z podatku na zasadach ryczałtu. Jeżeli przekracza 800 000 EURO przychodu MA OBOWIĄZEK prowadzenia ksiąg rachunkowych. I na pewno są obecnie prowadzone kontrole w działach specjalnych kontrole z w/w powodu. Takie samo stanowisko jak Ministerstwa Finansów utrzymuje mój US ... możecie sprawdzić jak jest u Was (najlepiej na piśmie).
 11. Może i jest stary ale spójrz co piszą serwisy podatkowe http://www.vat.pl/ksiegowosc_rolnik_vat_w_praktyce_14.php
 12. Zapomniałem dodać, że jeżeli ktoś przekroczy w roku przychód netto 800 000 EURO (dotyczy to m.in. ferm o obsadzie ok. 80-100 tyś) to jest zobowiązany prowadzić księgi rachunkowe czyli pełna księgowość. Podobno przeprowadzono już kontrole w działach specjalnych w tym zakresie. Konsekwencje wpadnięcia w tą pulapkę raczej do miłych nie będą należały. Więcej znajdziecie tutaj : http://www.agroabc.pl/?k=aktualnosci&ads=jeden&nrs=65
 13. An według mojej wiedzy rezygnacja ze statusu rolnika ryczałtowego nie zmienia sposobu rozliczenia podatku dochodowego. Tak, więc po rejestracji jako „Vatowiec” rozliczam z US podatek VAT naliczony i otrzymany a jednocześnie płacę podatek dochodowy w niezmienionej formie (jako działy specjalne dla brojlerów dochód od 1 szt.). Obecnie korzystniejsze (choć nieznacznie) jest utrzymanie statutu rolnika ryczałtowego ponieważ więcej otrzymuje się podatku VAT z dokumentów RR niż można odliczyć sobie ze zbieranych faktur zakupu. Zmieni się to właśnie po 1 maja 2008r. ponieważ w tym dniu zmienia się VAT na paszę z 3% na 7%.
 14. jozekrej jeżeli kopiujesz posty z neta to wypada o tym chociaż wspomnieć, a już zupełnie rzetelnie - podać link. Osobiście uważam, że wprowadzenie zakazu stosowania w żywieniu zwierząt i prowadzenia upraw GMO będzię katastrofalne w skutkach dla rolnictwa. Choćby z powodu braku możliwość ograniczenia importu w/w z zewnętrznych rynków. Polska jest obecnie jednym z najtańszych producentów żywności w Europie co powinniśmy skrupulatnie wykorzystać a równolegle stymulować rozwój produkcji zdrowej żywności. Rozkazowładcze narzucanie zakazów dotyczące GMO jest błyskiem działania bez rozumienia konsekwencji. www.biolog.pl/article166.html - jozekrej www.gmo.biolog.pl/korzysci-z-gmo.html www.gmo.biolog.pl/korzysci-z-gmo.html i wiele innych
 15. Jak z durnego artykułu robi się lawinę szlamu przez powielanie!! http://fakty.interia.pl/wiadomosci/prasa/news?inf=720030 http://www.ptasiagrypa.mortin.pl/akt129.html http://wiadomosci.wp.pl/kat,43114,wid,8194044,wiadomosc.html?ticaid=1123d http://www.netb.pl/news.php?&artykul=14507&dzial=2
×
×
 • Dodaj nową pozycję...