Skocz do zawartości

Księżak

Members
 • Liczba zawartości

  50
 • Rejestracja

 • Ostatnia wizyta

Reputacja

0 Neutral

Converted

 • LOCATION
  łódzkie
 • INTERESTS
  jasne że rolnictwo!
 • OCCUPATION
  chłoporobotnik
 1. Księżak

  Obornik

  Witam, czy ktoś może mi podpowiedzieć ile ton obornika może wyprodukować w czasie jednego cyklu 40 tys. brojlerów. Będą dwie wanny po 20 ton???
 2. Księżak

  Gryka

  Gorzej już chyba być nie może w łódzki cena sięgnęła dna 80 groszy...
 3. Księżak

  Gryka

  Chyba sprawdza się scenariusz z ceną gryki na poziomie 1200 zł za tonę
 4. Księżak

  Gryka

  Czy ktoś się już orientuje jakie są przymiarki do ceny gryki z tegorocznych zbiorów?
 5. Rolnictwo zrównowazone to chyba 360 zł do hektara...
 6. Księżak

  Łubin

  Czy w Waszych łubinach zauważyliscie, że po bardzo suchym kwietniu i po słabiutkich wschodach w łanie łubinu obok dorodnie wykształconych już strąków są malutkie, z których dopiero co opadły płatki. Tak na oko miesiąc róznicy w wegetacji, tak wnioskuje bo po pierwszych deszach około 10 maja wzeszły wszystkie nasiona i stąd może się to wzięło . Co z tego będzie? Chwasty rosną jak szalone, antraktoza też sie pokazuje. Jutro jeśli bedzie ładna pogoda jadę z Bravo. Jak u Was łubin żółty???
 7. Księżak

  Łubin

  Witam, ja w piątek byłem sprawdzić łubi żółty i znalazłem kilka porażonych roślin ale ciagle padał deszcz i nie mogłem wiechać. Dziś już pojechałem z Gwarantem i pole wyglądało znacznie gorzej. Mam nadzieję że się nie spóźniłem i coś uratuje. Za tydzień pryskam Brawo jeśli będzie jeszcze co pryskać....
 8. Lata mi to setą za kogo będziesz mnie miał, ale zastanów się następnym razem zanim coś napiszesz. Jest to temat o jęczmieniu ozimym a nie o zimowym utrzymaniu dróg... żarcik ci nie wyszedł, żenua...
 9. Ty Gargamel napisz coś jeszcze o nawozach potasowych, bo chyba znów niedokładnie przeczytałeś, co to są za specjalistyczne podręczniki, które przytaczasz?
 10. Dlaczego nie czytacie uważnie tego co napisałem. Czy ja pisałem o rozsiewaniu nawozów na śnieg? Na pisałem tylko że rozsiałem sól i kizeryt na pole kiedy go nie było (choć znam przypadki gdzie na płaskich terenach rosiewano nawozy potasowe na śnieg, ale to wyzsza szkoła jazdy)! Kto pisze o stosowaniu PK na wiosne pod zboża ozimę? Od kiedy to 17 luty to wiosna i okres wegetacji??? Trzeba trochę poczytać zainteresować się tematem, porozmawiać z ludźmi i odważyć się to zastosować pomimo krytyki konserwatywnych i odpornych na nowości rolników (a myślałem, że tach nie ma na ppr ) A i jeszcze jedno w styczniu kupiłem taniej sól niż była we wrześniu, czyli już na tym zarobiłem...
 11. I tu się mylisz, już coraz więcej gospodarstw nawozi pogłównie P,K, Mg, S. Ja rozsiałem 17 kiedy jeszcze nie było śniegu , teraz jest, to dobrze jask stopnieje to rozpuści nawóz.
 12. [W moim rejonie również masowo wysiewana jest sol.Tyle że nie na pola.No sprzętem,niby podobnym ,lecz na samochodzie. Ty, gargamel możesz to rozwinąć bo jakoś nie kumam, co u ciebie na wsi jeczmień ozimy nie jest siany na polach???? dziwne
 13. Ja dziś rozsiałem na jednym kawałku sól a na drugim kizeryt. Z azotowymi poczekam jeszcze trochę ale nie dłuzej niż do końca lutego.
 14. Księżak

  Rzepak

  Witam, czy ktos siał z Was rzepak punktowo??? Ja mam problem bo moj jest za gęsty na lepszych ziemiach (IIIb) na słabszych (V) moze byc. Tak sobie mysle, żeby w przyszłym roku zasiać punktowo na dobrych polach, podobno otoczkowany rzepak ma nasiona jak sorgo, prawda to???
 15. Księżak

  Pszenżyto

  Wszystkie zboża jare i ozime zaprawiamy Raxill Gel i jest spokój do tego łatwy w stosowaniu
×
×
 • Dodaj nową pozycję...