
michał75
Members-
Liczba zawartości
112 -
Rejestracja
-
Ostatnia wizyta
Reputacja
0 NeutralConverted
-
LOCATION
Mazowsze
-
OCCUPATION
Rolnik
-
michał75 obserwuje zawartość → Pszenica, Nawozy Timac Agro Polska, Jęczmień browarniany i oraz 3 innych
-
Czy nadal wierzycie że Tebukonazol albo metkonazol powoduje skrócenie łodygi?
-
To że Calypso wyszło bardzo dobrze to efekt dobrych warunków, ogólnie bez pyretroidu nie wychodzi tak rewelacyjnie. Skuteczność w Niemczech na poziomie 70%. Ale już wolę Calypso niż Mospilan Jeżeli chodzi o Talstar rzeczywiście z pyretroidów trzyma się najlepiej lub na równi z mavrikem. W tym roku po talstarze był spokój około 10 dni.
-
Nie wiem czy u Ciebie pszenica jest jeszcze w fazie krzewienia, bo patrząc na długość dnia to wydaje mi się, że łapie drugie kolanko. Jeżeli chcesz zostać po całkowicie bezpiecznej stronie, zostaw sobie lintur na jare zboża a tutaj sięgnij po coś co jest mniej wrażliwe na fazy pod względem fito. Jeżeli już chcesz jechać Linturem to może odczekaj odrobinę z pozostałymi komponentami.
-
Przy wyborze atlantisu, grodylu, czy cerone, balansujesz na krawędzi skuteczności , fito i skracania okresu wegetacji. Do późnych faz rozwojowych możesz stosować Axial Starane i Moddus.
-
Stosowałem, Jest to środek, który ma silne działanie gazowe. Słodyszek jest ogłupiały ale nie można powiedzieć, że wystarczy, by się z nim pożegnać na dobre. Masz rację jest to środek silnie systemiczny, ale działający głównie na owady ssące. Wspominane wcześniej środki systemiczne wcale nie są panaceum na słodyszka. Nawet najbardziej systemiczna Actara sobie nie radzi.
-
Alert oprócz zabezpieczenia, ze względu na triazol działa też po infekcji choroby, ale mówimy tu raczej o septoriozie. Niestety nie ma nic wspólnego ze zwalczaniem łamliwości. Jeżeli jesteś pewny że to łamliwość to zwróci Ci się z nawiązką Unix. (Choroby na podstawie źdźbła to nie tylko łamliwość, możesz mieć jeszcze fuzaryjną zgorzel i inne) W odwodzie masz jeszcze połowiczne rozwiązania na łamliwość oparte na prochlorazie w Proroku lub w czymś tam jeszcze.
-
Moddus nie bardzo wychodzi z szybkimi triazolami. Zdarzają się przebarwienia w niekorzystnych warunkach. Ci z Syngenty przestrzegają przed mieszaniem z cyprokonazolem, epoksykonazolem, tebuconazolem . Można spokojnie mieszać go z Tiltem czy innymi, które mają powolny triazol np. propiconazol
-
Cudowny chwyt marketingowy, chodzą, jedzą tylko nie żerują. Nie dzwońcie do przedstawicieli bo oni też w to wierzą. Lepiej zadzwonić do marketingu Ciekawe czy wezmą odpowiedzialność za to co każą mówić w terenie.
-
Na 90 % to nie grzyb. Masz albo problemy ze składnikami albo efekt herbicydu, zależy co było stosowane, w jakiej dawce i na jakich glebach
-
poczekaj chwilę, jęczmień ma wyższy współczynnik krzewienia więc jeszcze będziesz narzekać że jest za gęsty.
-
Plonotwórcze są głownie dawki stosowanae przed ruszeniem wegetacji i w fazie 2 kolanka. Dawka kłosowa ma mniejszy wpływ na plon za to dużo większy na jakość.
-
Nie wiem czy Pictor wytrzyma Ci od zielonego pąka do końca, trochę za mała ilość substancji aktywnej. Jedynie Syngenta odważyła się puścić Amistar tak wcześnie i jeszcze zabezpieczają się najwyższą zarejestrowaną dawką.
-
Jezeli chcesz regulować wysokość łanu to 1 cm długości pierwszego międzywęźla to najlepszy moment na CCC. Przy tych temperaturach radziłbym Ci chociaż najmniejszy dodatek Moddusa. CCC jako stara molekuła bardzo powoli wchodzi do rośliny. Moddus znakomicie poprawia jej wchłanianie i synergistycznie wzmacnia działanie. Dzisiaj u mnie przez cały dzień było +9. Nie jest to najlepsza temperatura na zabiegi skracania czy herbicydowe z użyciem chwastoxu. Jeżeli się ociepli - efekt będzie dużo lepszy. Wiem że już nie masz czasu bo faza uciekła, ale jeżeli na przykład w środę będzie cieplej - będziesz miał większy pożytek z zastosowania chwastoxu.
-
A i abstra(słowo zostało usunięte)ąc od mechanizmu działania... Rozkład pochodnych mocznika następuje na drodze hydrolizy. Pod wpływem wody substancja rozpada się na dwie inne, które dalej ulegają metabolizmowi na nie toksyczne substancje, Mechanizmem metabolizmu tłumaczyłem sobie do tej pory uszkodzenia przy przymrozkach i suszach lub przestrzeganie przed stosowaniem na piaskach.
-
W zeszłym roku ze względu na suszę dostałem od ubezpieczyciela po 1300 złotych do hektara. Więc chyba warto.