Skocz do zawartości

wetman

Members
 • Liczba zawartości

  93
 • Rejestracja

 • Ostatnia wizyta

Reputacja

0 Neutral

Converted

 • LOCATION
  radomskie
 • OCCUPATION
  lekarz weterynarii
 1. wetman

  Rzepak

  siał ktoś rzepak jary i ile z tego miał, poleciał mi ozimy?
 2. wetman

  Gryka

  Jakie zbiory w tym roku i jaka cena? Ja z trzech ha zebrałem może 700 kg czystej!!!!
 3. wetman

  Układanie dawek pokarmowych.

  Jarki ! A jakim cudem wyszło ci 3,58 MJ energii! Ile oleju ma ta twoja mączka?
 4. wetman

  Krowy

  Ketoza, wlewka raz- dwa razy dziennie po dwa litry glukozy 20% + dexametazon 10 ml + płyny nawadniające. Tak jak powiedział borekborek, jeśli coś zostało z wątroby to wyjdzie, kto wie?
 5. Raczej ani jedno, ani drugie. Według mnie dałeś im więcej energii, której jeszcze nie może wykorzystać do końca krowa (nie jest przyzwyczajona- jej żołądek). Za miesiąc powinno wszystko wrócić do normy.
 6. wetman

  Leki weterynaryjne

  Rozumiem nigger, że otworzyłeś właśnie hurtownię, pamiętaj więc że co jakiś czas do każdego przyjeżdża inspekcja farmaceutyczna a numer IP nie jest szyfrowany przez NASA. Pomijając fakt nielegalnej sprzedaży, to o sprzedawanym produkcie powinno się przynajmniej coś niecoś wiedzieć. Kupujecie od "budowlańca", który nie wie jak "wygląda" cegła. Mimo wszystko życzę szczęścia, na pewno wam się przyda.
 7. Hemoterapia, dobry sposób i tani, ale w przypadku brodawczycy nie zawsze skuteczny. Podnosi ogólną odporność a tu chodzi o ekspozycję antygenu wirusowego. Ale cóż, "pażywiom, pasmatrim" jak mówili starożytni rzymianie. Ja robiłem tak: zeskrobinę trzymałem przez tydzień w spirytusie, a potem podawałem po rozmieszaniu z olejem roślinnym podskórnie.Czasami był efekt, ale mierny. Nie ma to jak regularna szczepionka. Pozdrowienia.
 8. Pomaga, ale sama nie dasz rady zrobić. Weź zeskrobinę i jedź do laboratorium. W Lublinie mieli nawet gotową i działała.
 9. wetman

  Krowy

  Kup u weta testoket lub ketotest i sprawdź czy to ketoza. Sprawdź temperaturę. Pozdrowienia.
 10. wetman

  Pszenżyto

  Kiedy kosicie pszenżyto? Ja mam odmianę fidelio, ziarno już jest twarde, ale sąsiad mówi, że z kłosa się jeszcze dobrze nie wymłóci.
 11. A może byś zrobił sobie małą "bakteriologię", bo niestety nie każdy antybiotyk działa na gronkowce zwłaszcza "twoje"! Bez wyniku testu, tylko wróżka da ci prawidłową odpowiedź! Pozdrowienia.
 12. To masz poważny problem. Metronidazol odkłada się w tkankach zwierzęcia, jest niedozwolony w stosowaniu u świń. Na twoim miejscu nie chwaliłbym się na forum, internet to nie konfesjonał, tu nikt nie odpuszcza grzechów.
 13. wetman

  gdy krowa wyrzuci macicę

  Dzięki Casper. Twój wet miał rację.
 14. wetman

  gdy krowa wyrzuci macicę

  A możesz mi powiedzieć Casper jak była karmiona przed ocieleniem w ostatnich dwóch miesiącach i przed samym cieleniem. Zbieram sobie dane do pewnej teorii, z góry dziękuję za dane.
×
×
 • Dodaj nową pozycję...