Skocz do zawartości

adam69b

Members
 • Liczba zawartości

  206
 • Rejestracja

 • Ostatnia wizyta

Reputacja

0 Neutral

Converted

 • LOCATION
  z centrum
 1. adam69b

  Kombajny buraczane

  Panowie ,ile w tym roku będzie kosztować kopanie buraków Holmerem za 1 ha ? Robicie może usługowe kopanie stollem V-202 ,jeśli tak to jaka stawka na godzinę czy na hektar ?
 2. adam69b

  Buraki cukrowe

  Panowie jak wygląda u was kontraktacja buraka na 2009 r. Należę do ksc i inspektor mówił mi dziś że w przyszłym tygodniu kończą kontraktację (może tylko straszył) na przyszły rok i ma to być podobno rok referencyjny na dopłaty .
 3. adam69b

  Buraki cukrowe

  Przedostatni numer topagrar(bodajże 10) wyliczono wartość nawozową liści buraczanych czyli N-P-K-Ca-Mg ,okazało się że to tylko 1700 zł ,więc tyle są warte .
 4. adam69b

  Ceny usług.

  Panowie mam pytanie ile może kosztować w tym roku kopanie buraka cukrowego kombajnem stoll v202 ,ewentualnie holmerem 6-rzędowym
 5. adam69b

  Talerzówki

  Możesz jaśniej ,nierówno było po uni czy po agricoli(co to za firma-może jakieś namiary)
 6. Mam pytanie czy użytkował/użytkuje ktoś agregat ścierniskowy konskilde z zębami vibroflex ,nurtuje mnie pytanie czy lepsze zęby sztywne(z kołkiem) czy np. vibroflex mam gleby mozaikowe ,na jednym polu jest i glina i lekka ,wiadomo na sztywno głębokość będzie raczej stała ,a na sprężynie glina za płytko a lekka za głęboko, może się mylę zależy pewnie jak mocne są sprężyny.
 7. adam69b

  Pszenica

  Panowie mam problem , w pszenicy zimowej w najlepszym kawałku po ziemniakach , pomimo zastosowania w optymalnym terminie Mustangu+Attribut pojawił się oset w kilku sporych kępach i miejscami pojedyńcze , pszenica wiadomo wykłoszona(i zapowiada się na 7-8 t) i zastanawiam się czym opryskać ,wiem że żaden środek w tym terminie nie jest wskazany ,zastanawiam się nad Granstarem lub Lontrelem , ewentualnie HakajSam , może ktoś miał podobny problem.
 8. adam69b

  Talerzówki

  maskin ja nie twierdzę że ursus 4514 nie pociągnie talerzówki ważącej 2 tony ,tylko na jakiej głębokości taką talerzówkę pociągnie ,a apropo wagi to według strony ursusa ,4514 waży 3200/3700 kg(bez/z obciążnikami) ,jeśli masz tura do rozumiem zetorem 7340(aktualna waga ok 3700) ciągałem talerzówkę bometu (550+300 kg obciążniki) po rżysku to jeżdziłem 4-biegiem (ok.15 km/h)na pół gazu bo ziema leciała metr , ale na niżej opisanych kartofliskach (mokro i ślizgo) musiałem jeździć bieg niżej , a gdybym na tę talerzówkę włożył jeszcze 1000kg to pewnie nie potrzeba było by orać ale jakim biegiem bym jechał może 1
 9. adam69b

  Buraki cukrowe

  W moim powiecie dopłaty cukrowe+obszarowe od tygodnia na kontach
 10. adam69b

  Pszenica

  Fajnie plon 10 ton/ha , a dopłaty mamy dla plonu 3 t/ha i jeszcze nie w pełnej wysokości
 11. adam69b

  Pszenica

  Chyba chodzi ci o BUMPER
 12. adam69b

  Talerzówki

  maskin Pewny jesteś że twój ursus pociągnie talerzówkę 2-tony, jeśli będzie sucho po rżysku chyba da radę ,ale np.:poplon ,jesień,mokro ,wątpię. W zeszłym roku jesienią rozwiozłem wapno z cukrowni na pole po ziemniakach(nie ruszane po wykopkach)to c-360 z talerzówką bometu 2.1 m(masa ok550kg.)niemiał szans ,dopiero zetor 7340 z włączonym przednim napędem śmigał z lekkim poślizgiem . Teraz tej talerzówki już nie mam , i zastanawiam się nad większą , wiadomo może lepsza była by zaczepiana ciężka , ale taka najlepiej sprawdza się na dużych polach , a ja u mnie są pola rozdrobnione i nie wiem czy lepsza zawieszana( zawsze można ją dociążyć na polu) czy ciężka ale mało zwrotna.?
 13. Centrum polski , cena pszenicy konsumpcyjnej 87-90 zł + vat ,nawozy do góry a pszenica ... ,czy będzie lepiej ?
 14. adam69b

  Talerzówki

  bialy2005 czy masz chwilę by odpowiedzieć ,w innych tematach starcza ci czasu
 15. adam69b

  Wszystko o Ursus C-360

  Co to za C-360 że ma kontrolkę świateł stopu ?
×
×
 • Dodaj nową pozycję...