Skocz do zawartości

Tico

Members
 • Liczba zawartości

  6
 • Rejestracja

 • Ostatnia wizyta

Reputacja

0 Neutral

Converted

 • LOCATION
  Poznań
 1. Witaj! Rozróżnianie płci u piskląt przeprowadza się co najmniej trzema sposobami: - metodą japońską - poprzez lotkowanie, czyli segregacja przy zastosowaniu lotek I-go i II-go rzędu - poprzez barwę puchu piskląt Dopuszczalny błąd przy rozróżnianiu płci piskląt powinien mieścić się między 2 a 4% Koszt seksowania metodą japońską to ok. 0,20 zł za kurkę, a pozostałymi metodami jest znacznie tańszy i zależy od osoby to wykonującej, Pozdrawiam
 2. Tico

  Ceny piskląt

  Cena pisklaka pochodzącego z polskich stad repro to 1,20 netto. Tyle płaciłem dziś. A co do porządnego polskiego pisklaka z Wlkp. to s69 muszę cię zmartwić. Nie słyszałem o takim. Większość wylęgarni sprzedaje zagraniczne g.wno i wciska, że to po swoich stadach a kurczak nie rośnie i różnicuje się. Na szczęście mnie to nie dotyczy, bo kupuję pisklaka sprawdzonego i narazie się nie zawiodłem.
 3. Nie mogąc doczekać się informacji o wylęgarni w Złotoryji znalazłem w Informatorze Drobiarskim namiary na ich przedstawiciela i z drżącym sercem wstawiłem 20 tys. ROSSA. I szok! Selekcja piskląt wzorowa, upadki w I tyg. poniżej 1%, przyrosty jak w tabeli, przy wstawieniu przedstawiciel sam nadzorował wstawienie. Zobaczymy drugie wstawienie. Jeżeli się powtórzy ta jakość piskląt i podejście sprzedającego to polecam.
 4. Myślę, że to żart. Te 70% wylęgów to wylęgi usługowe dla tego hodowcy. Przecież on ma swoje stada rodzicielskie i lęgnie u Sztudera. A teraz poważnie. Ponoć niezłe pisklaki sprzedaje wylęgarnia w Złotoryi. Czy ktoś wie do kogo należy i jaki jest kontakt. Pozdrawiam
 5. Cena piskląt na dziś w Drobiarstwie Opolskim 1,15+VAT - przedpłata lub gotówka do 1,20+VAT termin.
 6. Tico

  Choroba Gumboro

  Czy ktoś może podać różnicę między szczepionką pośrednią a szczepionką pośrednią +? Dostałem wynik badania serolog., w którym podano terminy szczepień "szczepionką pośrednią +" na 12 dobę życia a "szczepionką pośrednią" na 18 dobę życia brojlerów. Z góry dziękuję za pomoc.
×
×
 • Dodaj nową pozycję...