Skocz do zawartości

914330

Members
 • Liczba zawartości

  9
 • Rejestracja

 • Ostatnia wizyta

Odpowiedzi dodane przez 914330


 1. Wtam! Kupiłem jd 7710 i od razu wymieniłem w nim olej i filtry w skrzyni biegów. poczatkowo wszystko działało bez zarzutu a teraz podnośnik jakby oszalał :samoistnie, szybko opuszcza i podnosi na różne wysokości zaczepiony pług. wie ktoś co to może byc?
  awaria spowodowana była spięciem w potęcjometrze dzwigni suwaka. wystarczyło wsadzic bezpiecznik w gniazdo diagnostyczne , na ekranie pokazuje sie cały zestaw błędów.

 2. a przed wymiana oleju sprawdziłes czy dobrze działa????

  mozesz ustawiasz za daleko suwak- w tłumienie drgań, tez bedzie szarpał na postoju.

  i przy ciezkich narzedziach predkosc oipuszczania na max obnizona..........

  Tak sprawdziłem przed wymianą na ciężkiej maszynie . awaria wystąpila po około 50mtg od wymiany oleju . suwak nie jest ustawiony w pozycji tłumienie drgań

 3. Wtam! Kupiłem jd 7710 i od razu wymieniłem w nim olej i filtry w skrzyni biegów. poczatkowo wszystko działało bez zarzutu a teraz podnośnik jakby oszalał :samoistnie, szybko opuszcza i podnosi na różne wysokości zaczepiony pług. wie ktoś co to może byc?


 4. To sprawdź czy nie ma luzów na targańcu i napędzie kosy (tym w czym mocuje się główki kosy i targańca). Wał może również bić tylko pod obciążeniem.
  Coś powoduje tak dużą wibracje hedera że w ostatnie żniwa dwa razy zmieniłem preguby i łożyska na wale głównym i targańcu.Założenie nowych części kasuje luzy ale wibracja mimo nowych części nie ustaje ani troche.

 5. najpewniej coś z wałem głównym. Może jest lekko podgięty, albo żle wyważony( jakięś spawy). Tam najprędzej mogą powstać wibracje, bo na nim są najwyższe obroty. Po zdięciu targańca i łańcucha napędzającego przenośnik ślimakowy wał główny w hederze pracuje idealnie.


 6. by kosa działała prawidłowo należy wyregulować ramię targańca aby nożyki sztangi wysuwały się tyle samo w prawo co i w lewo względem bagnetów.

  dociski sztangi należy tak wyregulować aby pracowały przy dolnej części bagnetu

  Nożyki kosy prawidłowo wysuwają się względem bagnetów i dobrze docinają łan. W zo56 i nie było problemów :heder z przystawką i bez niej pracował spokojnie.Po zainstalowaniu tej samej przystawki do zo58(zmieniłem kombajn) występuje wibracja z jak i bez przystawki.

 7. Mam paskudną wibrację od kosy w Bizonie.Lecą przeguby,łożysko na targańcu i łożysko wale głównym od hedera.Wibracja występuje nawet po zamontowaniu przystawki do jednoetapowego zbioru.Kosa pracuje lekko i można ją przesunąc bez problemu ręką.Może jest na to rada?

×
×
 • Dodaj nową pozycję...