Skocz do zawartości

Memeja

Members
 • Liczba zawartości

  12
 • Rejestracja

 • Ostatnia wizyta

Reputacja

0 Neutral

Converted

 • LOCATION
  woj. Kujawsko Pomorskie
 • OCCUPATION
  Technik Mechanik
 • AOL
  8653666
 1. Memeja

  Rzepak

  witam Panowie mam pytanko od czterech lat zawsze siałem Californię z osiągiem 3,6 - 3,9 tony z ha. W tym roku chciałem zmienić odmianę. Polecają mi mieszańce (Elektra, Visby) ,klasa ziemi 3-4 nigdy nie siałem mieszańca jak to jest z jego uprawą. Czy jest ona bardziej wymagająca, ryzykowna. Nie mam w tym temacie doświadczenia i proszę o opinię doświadczonych hodowców.
 2. Memeja

  Rzepak

  Witam. Mam pytanko pryskałem na rzepak 0,1L Comand 480 EC + 1,5 L Metaz 500 SC i teraz dziki załatwiły mi około 0,75 ha pola. Czy mogę teraz jeszcze zaorać i zasiać pszenicę ozimą czy muszę czekać do wiosny i posiać jare. Czy ma ktoś doświadczenie w tym temacie proszę o odpowiedź.
 3. Memeja

  Rzepak

  witam. Również chciałbym dołączyć się do poprzedniego pytania odnośnie pryskania proteusem jak również pryskania na grzyba w okresie kiedy rzepak zaczyna już przekwitać. Do końca tygodnia zapowiadają poprawę pogody i czy jest jeszcze sens pryskać na grzyba jak tylko będzie możliwość. Pierwsze płatki zaczęły opadać około 6 dni temu. Bardzo proszę praktyków o odpowiedź.
 4. Memeja

  Rzepak

  Witam Ja sieję rzepak czwarty rok i zawsze miałem plon w granicach 3,8 do 4,1 t/ha. Zawsze kupowałem californię ale w tym roku zamierzam na połowie (ca 3 ha) posiać własny zostawiony materiał siewny. Proszę o odpowiedź czy w przypadku stosowania własnego materiału siewnego jest duża różnica w plonie i czym zaprawiacie siew. Bardzo proszę o odpowiedź osoby które to praktykują.
 5. Memeja

  Rzepak

  Witam. Czy stosowanie w przedplonie rzepaku jesienią herbicydu Glean bądź Maczuga ma duży negatywny wpływ na rozwój rzepaku? Jakie macie z tym doświadczenia?
 6. Memeja

  Pszenica

  Witam. Mam pytanko jakie macie doświadczenia w stosowaniu w pszenicy ozimej jesienią herbicydu - Glean bądź Maczuga. W przyszłym roku na stanowisku tym będzie siany rzepak ozimy. Jakie są skutki stosowania tego środka, czy nie wpływa negatywnie na rozwój rzepaku w roku kolejnym? Jeżeli tak to jakie zalecacie herbicydy do stosowania jesienią?
 7. Memeja

  Rzepak

  Witam. Mam pytanie czym najlepiej jechać na grzyba w fazie opadania pierwszych płatków i w jakich ilościach?
 8. Memeja

  Pszenica

  Witam. Mam mały problem, mianowicie zasiałem pszenicę po rzepaku. Pszeniczka wschodzi ładnie, ale niepokoi mnie również stosunkowo duża ilość skiełkowanego rzepaku. Zawsze stosowałem herbicyd na wiosnę, ale w tym przypadku zastanawiam się czy nie prysnąć na jesień. Jak myślicie kiedy pryskać i ewentualnie jakimi środkami /ile kosztują?/. Proszę o podpowiedź.
 9. Memeja

  Rzepak

  Ubezpieczałem 3 tygodnie temu tylko od gradobicia w TUW Conkordia wyniosło mnie 43 zł/ha. I teraz spię spokojnie!!!!!!!
 10. Memeja

  Rzepak

  Czym najlepiej jechać na pryszczaka????
 11. Memeja

  Rzepak

  Mam pytanko czym i kiedy pryskać na choroby rzepaku i jaki jest orientacyjny koszt na hektar???????? Proszę o odpowiedz
 12. Memeja

  Rzepak

  Jak pryskałem Galerą + Agil i w pierwszej nocy po oprysku nie było przymrozku, natomiast następnej juz był to będzie mocno osłabione działanie??? Dzisiaj byłem na polu i zaczuyna kręcić zielsko, tylko nie wiem czy podziała całkiem nie mam doświadczenia z tym opryskiem!! :(
×
×
 • Dodaj nową pozycję...