Skocz do zawartości

maciejatym

Members
 • Liczba zawartości

  23
 • Rejestracja

 • Ostatnia wizyta

Reputacja

0 Neutral

Converted

 • INTERESTS
  WŁASNA małżonka i rolnictwo
 • OCCUPATION
  mgr. ekonomii, rolnik
 1. maciejatym

  Ceny jaj spożywczych

  Panowie jest jakiś skup jaj wiejskich okolice warszawy? I jaka cena może wchodzić w grę mam ok 1500 szt/tyg M i L. Pozdrawiam i dziękuje za ewentualną pomoc dla małorolnego i małostadnego.
 2. Czy folia do sianokiszonki za 195 zł/szt. to dobra cena? Parametry: Producent: FolPol , Długość:1800 metrów, Szerokość: 0,5 metra, Grubość: 25 mikronów, Waga: 22 kg, Kolor: biała, Folia posiada filtr UV. A po ile u Was sprzedają folię i jaką?
 3. Zasada wspólności ustawowej. Skoro wszystko jest wspólne (bo po małżeństwie w przypadku braku intercyzy wszystko co nalżey do małżonków jest już wspolne mimo iż nawet tego nigdzie nikt nie zapisał) to jak może być oddzielne. Pozdrawiam kombinujących i życzę samych plusów dodatnich
 4. Syn mleczarza (lub syn krowiarza) poszedł do wojska. Po kilku dniach pisze list do domu: " Tato tu jest wspaniale pozwalają się wylegiwać do 6 rano " Ja wstaję w godzinach od 6 do 8 to zależy od pory roku natężania innych prac i spraw.
 5. maciejatym

  LNB czy SANO

  a co to za wet i skąd jesteś
 6. 7% vat na nawozy i środki ochrony roślin od 1 maja uchwalony przez sejm. Podwyżka ryczałtu z 5 do 6%. OK ale na nasze produkty świnki mleko krówki zboże itp teraz jest 3%VAT a czy będzie 7% jak miało być - i czy jest już jakieś rozporządzenie czy zmian ustwy że zmiany nie będzie
 7. I pytanie czy zmieniła się stawka VAT z 3% na 7% czy z tego zrezygnowali miała wejść chyba jakoś w kwietniu 2008.
 8. Jestem na zasadach ogólnych vat już 2 lata. Przy twoich obrotach zapłacisz 12 000 podatku od sprzedaży. Przy ryczałcie dostałbyś 20 000. Wiec już jestes w plecy. Piszesz ze kupujesz zboże, ale stawka na produkty rolne jest 3 % wiec nic nie zyskasz bo mało vat z tego wychodzi. Inna sprawą jest inwestycja- tu poziom bedzie opłacalny. Chodzi o duże inwestycje rzedu 200 000, wtedy można sie decydowac na przejscie na zasady ogólne. Pozdrawiam witam mam pytanie do tych ktorzy są na zasadach ogólnych, mam 22ha i zajmuje sie drobiarstwem rocznie sprzedaje za ponad 400 tys, ale kupuje zboze i pasze czy od zakupionej paszy mozna odliczyc vat. Jestem zainteresowany przjsciem na zasady ogolne bo mam zamiar inwestować. Czy w moim przypadku racjonalne jest przejście na vat???? Prosze o odpowieć znających temat Pozdrawiam 400 000 zł *3% = 12 000 zł wpłacasz do US z racji sprzedaży Kupujesz pasze, lekarstwa środki potrzebne do produkcji biorąc pod uwagę zysk+ dopłaty + środki do uprawy pól za jakieś 400 000 zł* 3% więc dostajesz zwrot VAT ok 12000 zł więc jesteś na zero Owszem masz w plecy jakieś 20 000 zł z ryczałtu (400tys* 5%) ale odejmując vat jaki odzyskałaś z us to jesteś w plecy jakieś 8 000 zł Inwestycja 100 000 zł wyzeruje Ci Vat za 3 lata 200 000 zł za 6 lat 400 000 zł za 12 lat Więc nawet jak wyzeruje się po 6 czy 8 latach ale ten czas masz darmowy kredyt na raty a za 8 lat napewno znowu przydaży się większa inwestycja a ciągle są przecież mniejsze JEDNYM SŁOWEM WARTO PRZECHODZIĆ NA VAT !!!
 9. Nikt z odwiedzających forum nie uprawia pieczarek?
 10. Nie wiem o co chodzi kolesiowi "P". Chciałbym tylko nadmienić ze kraje starej UE w restrutkuryzację i modernizację swojego rolnictwa przez 50 lat pchały pieniądze (i nie takie skromniutkie jak u nas i nie z taką łaską jak u nas). A i jeszcze USA się jeszcze dołożyła. A u nas 4 lata "dają" jakieś marne grosze i myślą że nadrobimy 50lat. Do tego wymyślają ustawy przeszkody i komplikację żeby chciaż któryś rolnik nie zrobił czegoś bezbłednie. I żeby chciaż nie zadużo było chętnych i otwartych na nowe (choć nie wiadomo czy lepsze).
 11. Zapomniałem... a co do grup producenckich to kwota 100 000 po pierwsze jest kwotą mało jak na jednego rolnika a po drugie to kwota 100 000 jest za dużą kwotą żeby rolnik nie mająć pewności zaufał grupie obcych ludzi i uwierzył w sukces i zyski. A po trzecie to kto się tym zajmie na start, kto poświęci swój czas i pieniądze bo musi być jakiś lider żeby to rozkręcić. Więć tym bardziej obcy sobie ludzie nie stworzą imperium produkcyjnego. Bez ułatwień gotowych rozwiązań niec z tego nie będzie. Silni się zjednoczą bo mają kase wiedze i odwage a biedni bedą jeszcze biedniejsi. Zaden fundusz UE nie restrukturyzuje polskiej wsi owszem modernizują ale to za mało.
 12. Owszem ale eliminująć konkurencję w postaci polskich rolników firmy a szczególnie ta jedna wiadoma wszystkim będzie mogła sobie pozwolić na dyktat cen. A polskie ubogi społeczeństwo (wporównaniu do państw starej UE) nie będzie miało wyjścia jakna ów dyktat się zgodzić. Firmy nie po to dążą do monopolu, żeby potem tego nie wykorzystać.
 13. Ma ktoś coś do napisania w tym temacie...?
 14. Rejestry są tylko dwa: Sprzedaż i Zakup A wszystko można ładnie pięknie w Excel i wpisanie 100 faktur to chwilka a na koniec podsumowanie i prawie że VAT-7/VAT-7K wypełniony. Wszystko nie dłużej jak godzinka miesięcznie zarobisz więcej na gospodarstwie jak 80zł czy o zgrozo 200zł za godzinę więc chyba warto sobie trochę popisać jak dwa dni ciężko pracować na księgowego.
 15. A jaka tu księgowość? Sprzedaż i kupno jedno minus/plus drugie i deklaracja VAT gotowa 10 minut roboty...
×
×
 • Dodaj nową pozycję...