Skocz do zawartości

robol

Members
 • Liczba zawartości

  21
 • Rejestracja

 • Ostatnia wizyta

Reputacja

0 Neutral
 1. robol

  rozliczenie niskotowarówki

  Rozliczenie niskotowarówki jest następujące. Po otrzymaniu trzeciej płatności masz pół roku na dostarczenie dokumentów potwierdzających zrealizowanie celów, które były wpisane w planie rozwoju. Ngdzie nie jest napisane, że masz wydać całą kasę jaką dostałeś ani ile ziemi masz kupić. Kupisz 10 arów będzie dobrze i kupisz 10 ha też dobrze. I nie ma żadnego 5 letniego terminu na sfinalizowanie zadania. Cel musi być zrealizowany teraz. To tyle, proste jak drut, bo to program socjalny a nie służący rozwojowi rolnictwa.
 2. Po nowelizacji kodeksu cywilnego nie ma takiego pojęcia jak "dobra wola" i aby skorzystać z instytucji zasiedzenia trzeba czekać lat 30.
 3. Widzę, że nasza dyskusja przesteje być merytoryczna. Moja rada jest taka- od każdej decyzji administracyjnej(taką jest decyzja o przyznaniu bądź nie płatności) przysługuje odwołanie. Mając tak "twarde" dowody jestem przekonany, że właściwy organ II instancji podzieli Pana wątpliwości i uchyli decyzję krzywdzącą. Trzeba jednak pamiętać, że to też będzie arimr, dopiero póżniej byłby to Sąd Administracyjny. Powodzenia.
 4. WItam wszystkich i cieszy mnie to, że chłopi są mądrzy i wykształceni. Problem polega na tym, że ja też nie zgadzam się z wieloma zapisami różnych aktów prawnych, ale nie mnie to zmieniać. Ja muszę na ich podstawie pracować. Jeśli chodzi o te nieszczęsne PZ-y. Ważne jest to co rolnik zadeklarował w 2006 roku. Jak było trawy na g.o. wszystko gra, jak było co innego nie ma powierzchni referencyjnej-koniec kropka. I nie obchodzi nikogo to, że zboża to też trawy. To nie lekcja przyrody tylko wniosek o przyznanie płatności, który jest rozpotrywany na podstawie obowiązujących przepisów. To wszystko.
 5. Proszę uprzejmie, ale będziesz sprawcą, że jedna decyzja o przyznaniu płatności, zamiast wyjść dzisiaj to wyjdzie jutro. Jest to Dz.U. nr 46 poz. 309 paragraf 4 ust.1 i 2. Po nowelizacji do powierzchni referencyjnej dolicza sie jeszcze działki gdzie były deklarowane trawy na gruntach ornych, ale o zbożach nie ma mowy. pozdrawiam
 6. Rzeczywiście jest dużo niejasności, ale już tłumaczę. Samo zadeklarowanie PZ nie wystarczy, trzeba zadeklarować TUZ na działkach ewidencyjnych. Jeśli w poprzednim roku na tych działkach było zboże to powierzchnia referencyjna jest mniejsza niż wykazana w tym roku a płatność nie może być przyznana więcej niż TUZ-y i trawy na g.o. z 2006 razem, ale w tym roku muszą być wszyskie TUZ-ami. Co będzie w kampanii 2008 to się dopiero zobaczy. Są już jakieś dziwne propozycje nowelizacji rozporządzeń MinRol, ale to tylko propozycje. Polecam się, w miarę możliwości.
 7. Witam, jeśli miałeś kupkówkę zadeklarowaną jako trawy na gruntach ornych, w 2006 roku, a w 2007 zadeklarowałeś te działki jako TUZ to dostaniesz do nich PZ. Pozdrawiam i proszę o nie mieszanie z błotem procowników Agencji. To jest naprawdę ciężki kawałek chleba.
 8. robol

  Gryka

  A propos dopłat, właśnie siedzę w pracy(ARiMR) i "obrabiam" wnioski obszarowe. To jest dopiero ciężka praca, może do pierwszych śniegów się wyrobimy z decyzjami, ale zima musi przyjść bardzo późno. Pozdrawiam wszystkich rolników(siebie też), którzy na tym forum dzielą się swoim doświadczeniem.
 9. robol

  Gryka

  Na niecałych dwóch ha sadzisz późną kapustę, żniwa masz ok. 1 listopada i tylko liczysz kasę. Pamiętaj, że na takim areale tylko uprawa warzyw jest opłacalna i co byś nie zasiał nigdy nie dołożysz, oczywiście wzyustko trzeba robić z głową, żeby nie przeinwestować.
 10. robol

  Gryka

  Nie wiem jakie masz pole, ale ja nie stosowałem żadnych oprysków i gryka była jak marzenie. Najlepiej odchwścić pole przed planowaną uprawą. A tak w ogóle to po co sie w to bawisz. Jest tyle ciekawszych upraw.
 11. robol

  Gryka

  Jak zima będzie słaba to gryka sama się wysieje. Wystarczy zostawić pole na wiosnę nieruszane i masz grykę rok po roku.
 12. robol

  Perz

  5 litrów Energy na 2 ha to za dużo. Przy dobrym opryskiwaczu wystarczy 1,5 litra na hektar. Ja jednak nie stosuję roundapów, są za drogie. Każdy inny preparat ma taką samą substancję czynną, czyli glifosat. Po co płacić za firmę.
 13. Jeśli ktoś z pracowników banku podaje informacje o koncie osoby trzeciej to powinien mieć poważne kłopoty. Idziesz do prezesa mówisz, że konkretna osoba podała informacje o twoim koncie i już ma ciepło. Ja pracowałem w dużych bankach, ale taka sytuacja była nie do pomyślenia. Jak zawsze wszystko zależy od klasy pracowników.
 14. robol

  RENTA STRUKTURALNA

  Tak, obniżyłem loty gdyż stwierdziłem, że ekspertom ciężko się przyznać do niewiedzy. Może ktoś wymyśli coś na tzw. chłopski rozum. bardzo proszę o wszelakie przemyślenia, bo sprawa jest bardzo pilna.
 15. robol

  RENTA STRUKTURALNA

  Tak, obniżyłem loty gdyż stwierdziłem, że ekspertom ciężko się przyznać do niewiedzy. Może ktoś wymyśli coś na tzw. chłopski rozum. bardzo proszę o wszelakie przemyślenia, bo sprawa jest bardzo pilna.
×
×
 • Dodaj nową pozycję...