Skocz do zawartości

Klemens

Members
 • Liczba zawartości

  118
 • Rejestracja

 • Ostatnia wizyta

Zawartość dodana przez Klemens

 1. Klemens

  Pszenica

  Co to za wyraz pryszczecie?
 2. Klemens

  Rzepak

  Zastosowałem jesienią Caryx. Czy wiosną również można go powtórzyć?.
 3. Ciągnik ok.za te 100tys zł. Ma podstawowy feler: żle zaprojektowaną nową skrzynia biegów: po włączeniu biegów szosowych trudno ruszyć z miejsca na pierwszym biegu,gdyż jest za wysoki. trzeba manewrować biegami,co jest wkurzające szczególnie jak ruszamy z miejsca np. na światłach. Być może konstrukcyjnie coś poprawiono Jakie pieniądze taki ciągnik,za podobnej mocy zachodni to koszt 2,5 raza większy.
 4. Mój MTZ 1025 z 2007 r. nie potrzebuje żadnych dodatkowych zabiegów.Uzupełniam zbiornik i odpalam.Zapewne ma coś zmodernizowane, bo przy MTZ 82 muszę odpowietrzać układ paliwowy.
 5. Da sobie radę. Mój współpracuje z takim zestawem.
 6. 3m agregat bierny powinien być odpowiedni, jeśli oczywiście ciągnik ma sprawny układ hydrauliczny. Należy również dociążyć przód ciągnika dla bezpieczeństwa.
 7. To agregat potrzebujący 120 KM.
 8. Muszę wymienić w 1025 pompę hydrauliczną .jak zrobić żeby się nie narobić?.
 9. Strona http://i39.tinypic.com/syxq95 jest nieaktywna.Proszę o podanie nr.kwartalnika w której jest rozwiązywanie problemów z podnośnikiem.
 10. Właśnie różnią się typem.Trzeba wyjąć rozdzielacz i odczytać z tabliczki znamionowej rodzaj .
 11. Czesci i ich ceny znajdziesz na allegro,dzial motoryzacja-maszyny rolnicze-czesci.Wszystko jest.Przysla Ci do domu. Prawidłowo: Przemysł - Rolnictwo - Maszyny Rolnicze - Części zamienne.
 12. Po wyjęciu rozdzielacza odczytaj dokładnie jego typ . Jest ich kilka rodzai.
 13. Trzyma taśma, musisz ją poluzować - robiłem to dawno,ale jak sobie przypominam trzeba pod siłownikiem zdjąć dekiel i pod nim jestśżruba regulacyjna.
 14. Fabrycznie silnik i układ hydrauliczny jest zalany tymi samymi. Robią to dla bezpieczeństwa.Istnieje możliwość przedostania się oleju z układu hydraulicznego do miski olejowej silnika poprzez uszczelniacz - pompa wspomagania napędzana jest bezpośrednio z silnika.
 15. Pamiętaj o temperaturze. Ponieważ na początku będzie pracował bez obciążeń, trudno otrzymać pożądaną temperaturę. Proponuję zaciągnąć żaluzje na maxa. Ten sposób docierania to nie ja wymyśliłem. To była dobra rada dobrego mechanika jeszcze w POM. Ciągnik ma 20 lat,olej - od wymiany do wymiany.Wszystkie śruby w silniku z oryginalną farbą, oczywiście oprócz tych na filtrach paliwa. Ponieważ zacząłem go docierać delikatnie pobierał dużo oleju. Kiedy zgłosiłem to usterkę,mechanik poradził mi tak:Żaluzja na maxa, pierzyna na maskę(jeszcze takową dodawano) i do ciężkiej pracy go.
 16. Pamiętaj o temperaturze. Ponieważ na początku będzie pracował bez obciążeń, trudno otrzymać pożądaną temperaturę. Proponuję zaciągnąć żaluzje na maxa.
 17. A czemu taki paliwożerny?. Nie jest paliwożerny każdy myśli jak zetor to zaraz smokMiałem Zetora (14l/mth) to wiem, zmieniłem na MTZ 82 (8l/mth), a dziś użytkuję również Beralus 1025 (12l/mth)
 18. Klemens

  Rzepak

  jaka to odmiana? dobrze by było F1{majom leprzy wigor} majom leprzy wigor?. nie rozumiem co napisałeś.
 19. SSprawdź przewód zbiornik-wstępny filtr.
 20. Ten "jak by siłownik z tyłu ciągnika po lewej stronie pod zbiornikiem z paliwem??? " to zapewne mechanizm do włączania przekaźnika odbioru mocy.
 21. Jeśli z zaciągu dobrze zapala,a z rozrusznika nie to wina rozrusznika(najlepiej oddać do autoryzowanego serwisu) i złego masowania.
 22. Klemens

  Rzepak

  Brak magnezu,zastosuj wapno magnezowe.
×
×
 • Dodaj nową pozycję...