Skocz do zawartości

Annastaszak

Members
  • Liczba zawartości

    3
  • Rejestracja

  • Ostatnia wizyta

Reputacja

0 Neutral

Converted

  1. Lepiej odizolować chore zwierze od innych w zagrodzie na wszelki wypadek czy to nie jest konieczne? Jak zachowujecie się w takich sytuacjach?. Sąsiad miał chorego byka którego zostawił zresztą stada. Potem rozchorowały się dwa kolejne. Weterynarz jeździł kilka razy dziennie ale byków nie oddzielili od siebie. Wychodzi na to, że nie jest to konieczne.
  2. Nawożenie kukurydzy jest uzależnione od naturalnej zasobności gleby, przedplonu i wysokości oczekiwanego plonu ziarna lub zielonej masy do zakiszania oraz od odległości stosowania obornika lub gnojowicy w płodozmianie. Obornik i gnojowica obok makroskładników wnoszą również mikroskładniki. W przypadku stosowania nawozów organicznych nawożenie mineralne ma charakter uzupełniający i może być zredukowane do połowy wymaganych dawek. Obornik bydlęcy zawiera dużo potasu, a obornik od trzody chlewnej dużo fosforu. Fosfor w oborniku ?
  3. Czy istnieją jeszcze hodowle drobiu w których nie stosuje się antybiotyków? Ostatnio zaczęłam interesować się tematem związanym z hodowlą drobiu. Zawsze byłam zdania, że drób to jedno z najmniej traktowanych chemicznie mięs. Tym czasem okazuje się, że wcale tak nie jest.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...