Skocz do zawartości

sofix

Members
 • Liczba zawartości

  18
 • Rejestracja

 • Ostatnia wizyta

Zawartość dodana przez sofix

 1. UWAGA!!! Do końca nie wierzę, ale wygrałem!!! Pamiętajcie nie traćcie nadziei nawet gdy jej nie ma. Nigdzie w internecie nie znalazłem informacji, że komuś się udało, więc informuję : jest to możliwe po prostu pozytywny zbieg okoliczności: sędzia z ludzką twarzą i "lenistwo" KRUS.
 2. Dziękuję wszystkim serdecznie za pomoc, to tylko potwierdza moje ustalenia, wczoraj wszytkie powyższe informacje potwierdzono mi jeszcze w KRUSIe Pozdrawiam
 3. Witam! Też tak czuje, że będę musiał zapłacić, troszkę zaboli, ale na szczęście chyba nie aż tak jak Twojego kolegę. Mam nadzieję, że trochę długu przeniosę na nowego właściciela, gdyż sprzeadłem ponad połowę gospodarstwa, " Jak Bóg Kubie Tak Kuba Bogu". przykre, ale też tak oberwałem. Pozdr.
 4. Witam! Poprzedni właściciel był rolnikiem , ale sprzedał mi swoje gospodarstwo, ja go nie uprawiam, nie płacę KRUS, gdyż mam dochód ze stosunku służbowego. Po około roku dostałem pismo z KRUS- u ,że poprzedni właściciel zalegał ze składkami na KRUS ( swoimi, gdy jeszcze był ona właścicielem) i ja jako nabywca mam to uregulować wraz z odsetkami powołują się na art 112 ustawy Ordynacja podatkowa i art. 52 ust. 1 pk 1 ustawy o ubezpieczeniu społecznym rolników. Pokrewieństwa pomiędzy nami nie ma żadnego. Ja byłem do niedawna jedynym właścicielem gruntów, ale jeszcze przed otrzymaniem porzeczenia z krus część sprzedałem, ciekaw jestem , czy nowy nabywca też przejął kawałek mojego " długu" wobec Krus.
 5. Witam. Proszę o pomoc- właśnie dostałem orzeczenie o zapłacie zaległego ubezpieczenia społecznego dot. rolników, za poprzedniego właściciela ziemi, którą kupiłem. Dotyczy to okresu 2004-2007 wraz z odsetkami od 2007 roku (czyli od daty zakupu). Przejrzałem teraz trochę przepisy i coś kiepsko to widzę. Może ktoś ma doświadczenia w tym temacie i poradzi jak oszczędzić trochę pieniędzy przed Świętami, dodaję, że nie podlegam KRUS, właściciel w tym okresie 2004-2007 przez pewien czas przebywał w zakładzie karnym , więc nie mógł uprawiać tej ziemi, ( może to pozwoli na zmniejszenie okresu zalegania ze składkami) wszelka pomoc będzie mile widziana, muszę przygotować odwołanie.
 6. w okolicach Iławy w warmińsko-mazurskim dostali
 7. ONW było, ale kupiec twierdzi ze dalej będzie uprawiał i złoży stosowne oświadczenie
 8. Dzieuję! Wydaje się to być jedynym sensownym rozwiązaniem, tylko nie wiem czy taką umowę gdzieś muszę rejestrować? A może nic nie zgłaszać agencji o sprzedaży, tylko nie wiem czy nie będę musiał zwrócić jak się dopatrzy w przyszłym roku.
 9. Witam! Proszę o pomoc w rozwiązaniu poniższego problemu: Kupiłem w lutym tego roku 24 h ziemi, na 15 h ziemi złożyłem wniosek o dopłaty , a na pozostałe 8 mój brat ( umowa dzierżawy zawarta pomiędzy nami). Jestem zmuszony w tym roku sprzedać te swoje 15 ha i teraz nie wiem co z dopłatą, którą chcę otrzymać. Gdzieś znalazłem przepis że przechodzi na nowego właściciela, jeżeli sprzedam ziemię przed otrzymaniem decyzji. Proszę o pomoc jak najlepiej załatwić sprawę, gdyż z uwagi na czas musiałem opuścić cenę i utrata dopłaty do totalna porażka.
 10. Doradca 1 - a z czego to wynika, że w przypadku zadeklarowania działki jako UPO z rośliną trawa/ motylkowa muszę działkę przez 5 lat utrzymywać w tej postaci, co się stanie jeżeli ją sprzedam a nabywca posadzi tam las lub zasieje zboże? A czy jeżeli rożliny były zasiana wcześnij i poprzedni właściciel brał dopłaty załóżmy przez 2 lata to ja muszę utrzymywać to UPO przez 3?HELP
 11. sofix

  Nowe wnioski o dopłaty

  Już po wszystkim bałem się ryzyka i złożyłem wszystko jako JPO ( tak też doradzały mi osoby przyjmujące wniosek) Z tego co mi one przekazały to najpewniej jest posiać taką mieszankę, czyli uprawiać ziemię w tym celu aby zebrać określony plon i wtedy śmiało UPO, - może za rok, jak nie sprzedam . Dziękuję za szybką pomoc
 12. sofix

  Nowe wnioski o dopłaty

  Na gruntach rośnie trawa zapewne z domieszką motylkowatych, wszystko to tzw. samosiejki nieuprawiane od kilku lat. Na części pasą się krowy (sąsiada) a część będę kosił, czy w tym przypadku mogę zaznaczyć UPO? I czy faktycznie przy pierwszych dopłatach za to mogę dostać jakąś karę? Tak więc UPO czy IPO
 13. sofix

  Nowe wnioski o dopłaty

  Mam pytanie co do wątplowości z UPO - co w końcu zaznaczyliście ja też mam trawę z mieszanką i nie wiem co robić,tylko że w rozporządzeniu jest mowa o jakiś umowach na odbiór pasz- o co tu chodzi.?
 14. Ustawa o planowaniu i zagospodarowaniu przestrzennym z 2003 roku i o ile pamiętam art 61 i 62 , do tego jest jeszcze rozporządzenie o dotyczące warunków zabudowy
 15. Do Grześ: Właśnie przeczytałem to rozporządzenie, bo też marzę o UPO i w par. 4 jest mowa o umowach na odbiór suszu z traw, tak więc to chyba nie takie łatwe.
 16. Dzięki. Zapomniałem o odpowiedzialności za składanie fałszywych zeznań. Jak zaznaczę IPO to praktycznie nic nie ryzykuję. Muszę tylko wypasać krowy lub skosić trawkę -tzw. "dobra kultura"
 17. Witam Wszystkich! Ja mam taki problem . Kupiłem w tym roku gospodarkę- łąki- obecnie wypasane są tam krowy. W ewidencji gruntów są to trwałe łąki i grunty rolne, ale wszędzie rośnie trawa. I teraz moje pytanie co mi grozi jak we wniosku zaznaczę UPO zamiast IPO ( bo chyba to powinienem zaznaczyć) Czy będzie to kara finansowa, 1 upomnienie, czy oznaczenie jako UPO mnie do czegoś zobowiązuję oprócz do koszenia- blokada sprzedaży. Czy jeżeli rośliny motylkowe same tam wyrosły to też może być UPO. No ijaka jest różnica pomioędzy UPO a IPO w dopłatach-może nie warto. Proszę o pomoc
×
×
 • Dodaj nową pozycję...