Skocz do zawartości

kamyk

Members
 • Liczba zawartości

  101
 • Rejestracja

 • Ostatnia wizyta

Zawartość dodana przez kamyk

 1. kamyk

  Ceny jaj wylęgowych mięsnych

  Ta grobowa cisza na forum sama świadczy o sytuacji na naszym rynku .Żałoba
 2. kamyk

  Ogłoszenia

  posiadam na rynnę wąską i szeroką tel 605448480
 3. kamyk

  Ogłoszenia

  mam używane Pszczyna 605448480
 4. PostWysłany: Czw Lis 28 10:23 GMT 2019 Temat postu: Odpowiedz z cytatem Panie Krystianiex jaki odpad z wylęgarni , takie coś nie istnieje to co w ZWD to odpad do utylizacji i koniec tematu ) .O co Pan pyta czy Pan oszalał ......... Mało mamy problemów !
 5. kamyk

  Ogłoszenia

  Panie Krystianiex jaki odpad z wylęgarni , takie coś nie istnieje to co w ZWD to odpad do utylizacji i koniec tematu ) .O co Pan pyta czy Pan oszalał ......... Mało mamy problemów !
 6. kamyk

  Ceny jaj wylęgowych mięsnych

  Sprzedam koguty ROSS 308 500szt wiek 19tyg tel 605 448 480
 7. kamyk

  Ogłoszenia

  Sprzedam koguty ROSS 308 wiek 19 tyg 500szt
 8. kamyk

  Budowa kurnika

  mam pytanie czy ktoś mierzył częstotliwość oświetlenia na kurniku ( nie chodzi tu o natężenie światła w lux tylko o Hz ) .Na potrzeby certyfikacji fermy należy to pomierzyć . Oświetlenie ma być >niż 160Hz.
 9. kamyk

  Budowa kurnika

  nagrzewnica dxc wind. jest dobra ,użytkuje je od 4 lat i zero problemów . Cicho pracuje , łatwo się czyści .U mnie chodzi na propanie .
 10. kamyk

  Ogłoszenia

  Poszukuję sortownicy do jaj wylęgowych o wydajności 4000 do 10000 jaj/h
 11. kamyk

  Kury nioski a swiatło

  a ty długo tak byś wytrzymał ? Szukaj instrukcji hodowlanej dla twoich kur tam jest to napisane w funkcji wieku.Powodzenia ( non stop światło ...katastrofa)
 12. kamyk

  Ogłoszenia

  Sprzedam paszociąg pełzakowy - rynny 2m, nóżki , łańcuch, ogranicznik dla kogutów (1000m) tel.605448480
 13. ulcia ,czym karmisz te ptaki ? choroby wirusowe nie leczy się antybiotykami , jeżeli jest to wirusowe tło to powinno się po jakimś czasie uspokoić (7-21 dni) i należy być cierpliwym jeżeli nie były szczepione . Przy bakteryjnym po prawidłowym leczeniu należy po karencji zasiedlić przewód pokarmowy dobrą florą bakteryjną . Ale jeżeli czynnik powodujący schorzenie nie zostanie wyeliminowany to jest to walka z wiatrakami. Z twojego wpisu wynika ,że kury miały biegunkę nawet w trakcie leczenia czyli antybiotyk nie działał w pełni skutecznie . Źródłem problemu może być środowisko w którym żyją kury lub to co spożywają . Dezynfekcja na pewno nie zaszkodzi . Nie widząc sekcji trudno powiedzieć co jest grane . Biegunka to przewód pokarmowy - co jem, co piję ,w czym przebywam . Kury w wieku 8-10 tyg. mają trochę inne potrzeby żywieniowe niż dorosłe nioski i najlepiej gdyby nie przebywały razem ze starymi kurami .Pytanie czy był badany kał tych kur lub robiony posiew bakteryjny ( ryzyko salmonelli dla własnego dobra)?
 14. kamyk

  (K) kieliszki friss

  mam ale choretime kieliszki czerwone na szarej rurze (rura prosta 3/4")2x70m
 15. kamyk

  Kurczaki i antybiotyki.

  Co to znaczy "stosować" ? Jeżeli mamy stan chorobowy ,który ma tło bakteryjne i postać kliniczną to po antybiogramie leczymy . Natomiast profilaktycznie podawanie antybiotyku jest bezcelowe , bardzo kosztowne a drobiarze raczej licza koszty produkcji . Poza tym co jak co ale drób jest naprawdę ściśle kontrolowany przez weterynarję i sanepid. Niedajmy się zwariować dziś drób dostaje mnóstwo ziół do spożycia a nie antybiotyków .
 16. kamyk

  Ermaf Thermorizer TR 75

  a czy sprawdziłeś nagrzewnice Winderwarm , sprzedawane przez Wit-pol cena taka sama pracują zdecydowanie ciszej niż ermafy i mają w standardzie " kierownicę " i są wstanie podejmować próby rozruchu zanim przejdą w stan reset.
 17. kamyk

  Ceny jaj wylęgowych mięsnych

  Co do Sztudera ,nie pluj na człowieka bo jak było źle na rynku to Tomasz był dobry , a teraz coś pamięć zawodna ...
 18. kamyk

  podatek od kur

  Wniosek jest taki ,że odchów kurcząt (kur ,które jeszcze nimi nie są ) na potrzeby przyszłych niosek , nie jest uwzględniony w tabeli działów specjalnych produkcji rolnej ,więc podatku dochodowego nie ma . Czyli jeżeli ktoś tylko odchowuje kurczęta na przyszłe nioski to takowego podatku nie powinien płacić . Pytanie czy US taki stan przyjmie do wiadomości , bo to uszczupli jego przychody ? Wielkie dzięki za interpretację .
 19. kamyk

  podatek od kur

  Mam pytanie , jak zgłaszać kury do skarbówki w okresie odchowu . Czy są to np. kury reprodukcji mięsnej , czy do momentu rozpoczęcia nieśności traktować je jako kurczaki . W różnych US interpretują to inaczej . Jedne US "przyjmują" zgłoszenie jako kurczaki , a inne od razu przyjmują to jako kury reprodukcyjne .
 20. kamyk

  Gniazda, ruszt

  mam te gniazda od nowości 11 lat w tej chwili jeszcze nie zgniły choć sa już takie miejsca że impregnacji nie ma i tam sie sypie . Zamiennikem jest płyta szalunkowa na allegro można kupić ciętą na wymiar ,kupowałem jest dobrze .Koniecznie należy w tej płycie zaimpregnować wielokrotnie krawędzie płyty . powodzenia ....
 21. kamyk

  Ceny jaj wylęgowych mięsnych

  jajo 73gr netto. Piszę w tym temacie bo dotyczy to reprodukcji . Otrzymałem pismo z KRD-IGwW dotyczące oceny użytkowości kur mięsnych .Czegoś tu nie rozumiem , jeżeli integratorom zależy na szybkiej informacji o wynikach produkcyjnych kur mięsnych to powinna im wystarczyć informacja z ZWD o ilości nałożonych jaj i ilości wylęgniętych piskląt ,a nie upadki kur a tym bardziej kogutów w stadzie lub zjedzona przez te kury pasza . Takie dane mogą zainteresować firmę hodowlaną ale ta ma do nich dostęp przez swoich przedstawicieli. Dla rynku drobiu istotna jest wielkość pogłowia i wydajność nieśna jaj wylęgowych a nie kalkulacja kosztów produkcji . Co Wy na ten dodatkowy ,biurokratyczny, niepłatny obowiązek .
 22. kamyk

  Ceny jaj wylęgowych mięsnych

  ale cisza w tym temacie , blady strach cena jaja o 2gr w dół -75 netto , pasza do góry 20-40zł/t od minionego poniedziałku.
 23. daje tam jaja od maja jest ok.
 24. kamyk

  Nerki i wątroba

  misio przy adeno są zmiany w żołądku , a tu ich nie ma , a co na to lekarz ?
 25. kamyk

  Ceny jaj wylęgowych mięsnych

  pójdzie cena piskląt pójdzie i jaj ,szkoda że pasza też ....
×
×
 • Dodaj nową pozycję...